Guild Wars 2 Free

Strona główna Windows Gry RPG i MMO
Pobier​z program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Guild Wars 2 to ambitny projekt MMO i kontynuacja uznanego dzieła sprzed lat, która na tle masy innych produktów tego typu wyróżnia się odmiennym podejściem do wielu aspektów rozgrywki. Tytuł, który do niedawna trzeba było zwyczajnie kupić, stał się w pełni darmowy, aby społeczność fanów mogła rozrosnąć się przed pojawieniem się rozszerzeń. Zmiana modelu nastąpiła po równo trzech latach obecności gry na rynku.

Głównym punktem przyciągającym graczy do Guild Wars 2 jest odmienne podejście do prowadzenia historii. Wirtualni wojownicy wypełniają zadania w ogromnym otwartym świecie, aktywnie wpływając na jego losy i kształtując przyszłe wydarzenia. Ponieważ tysiące różnorakich sytuacji może rozegrać się na setki sposobów, wypełnianie wielu dynamicznie zmieniających się misji będzie za każdym razem wyglądało trochę inaczej.

Zabawa rozpoczyna się oczywiście od wykreowania herosa. Do wyboru jest kilka ras o swoich specjalnych umiejętnościach i podejściu do wirtualnego życia. Są wśród nich ludzie, roślinni Sylvani czy podobni do kotów, zajadli wojownicy Charr. Później trzeba zdecydować się na rozwijanie postaci w ramach którejś z wielu ciekawych profesji. Walka z przeciwnikami odbywa się w ujęciu raczej zręcznościowym, niż klasycznym RPG. Wymaga przy tym również zmyślności oraz dobrego obeznania z miejscem, w którym przyjdzie toczyć bój. W starciach można wykorzystywać elementy otoczenia.

Guild Wars 2 w modelu Free-2-Play nie nakłada na graczy zbyt wielu ograniczeń. Mogą stworzyć dwie postacie na konto, dostęp do pewnych obszarów będzie utrudniony aż do czasu podciągnięcia bohatera na określony wyższy poziom, niedostępne są ponadto pewne opcje powiązane z komunikacją tekstową czy ekonomią gry. Gdyby ktoś tego jednak potrzebował, zawsze może zdecydować się na odpłatne ulepszenie dostępu.

Minimalne wymagania systemowe:

  • Procesor Intel Core 2 Duo 2.0 GHz lub AMD Athlon 64 X2
  • 2 GB RAM
  • Karta graficzna 256 MB NVIDIA GeForce 7600, AMD Radeon X1600 lub Intel HD Graphics 3000
  • 25 GB wolnego miejsca na dysku

Uwaga!

Do zabawy potrzebne będzie zarejestrowanie darmowego konta na platformie Arena.net. Instalator Guild Wars 2 po uruchomieniu pobierze potrzebne do zabawy pliki.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!