HDD Wipe Tool 2.35.1178

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia dyskowe i plikowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

HDD Wipe Tool to niewielkie i bardzo proste narzędzie do niskopoziomowego formatowania dysków twardych, kart pamięci oraz zewnętrznych magazynów danych USB. Skorzystanie z niego zaleca się użytkownikom, którzy chcieliby trwale usunąć wszystkie pliki zapisane na wspomnianych nośnikach, np. podczas ich sprzedaży.

Program nie jest skomplikowany, a jego działanie nie wymaga żadnej konfiguracji. Wystarczy, że uruchomimy narzędzie, wskażemy dysk i uruchomimy proces trwałego kasowania danych. Jak zapewniają twórcy, HDD Wipe Tool wspiera różnego typu dyski, wyprodukowane przez wielu popularnych producentów, a usunięte przy jego użyciu dane nie są możliwe do przywrócenia przez specjalistyczne oprogramowanie do odzyskiwania danych. Z jego poziomu uzyskamy również dostęp do wielu atrybutów S.M.A.R.T.

HDD Wipe Tool wspiera dyski oparte o interfejsy S-ATA (SATA), IDE (E-IDE), SCSI, USB oraz FIREWIRE. Narzędzie dobrze sprawdza się również podczas obsługi dużych dysków (LBA-48).

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
DanKar REDAKCJA  16 #2 06.05.2018 20:36

@ValNar: Dziękujemy za info, wspomniany przez Ciebie program pojawi się niebawem w naszej bazie :)

ValNar   8 #1 18.04.2018 22:12

Program nie jest już rozwijany - jego ostania aktualizacja pochodzi z 2006.04.13 (http://hddguru.com/software/2006.04.13-HDD-Wipe-Tool/). Został prawdopodobnie zastąpiony (posiada analogiczne opcje) przez inny program tego producenta - HDD LLF Low Level Format Tool (http://hddguru.com/software/HDD-LLF-Low-Level-Format-Tool/), który jest dalej rozwijany i znajduje się również na stronach DP. Ponadto jest jeszcze podobny program, który pozwala na równoczesne formatowanie wszystkich dysków podpiętych do komputera - Wipe My Disks (http://hddguru.com/software/Wipe-My-Disks/), który nie znajduje się w bazie DP.

Autor edytował komentarz w dniu: 19.04.2018 07:28