HWiNFO32 HWiNFO32 7.02

Strona główna Windows Narzędzia Identyfikacja sprzętu i oprogramowania
Pobierz progr​am
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

HWiNFO32 to popularne i przydatne narzędzie służące do identyfikacji i wykonywania prostych testów wydajności poszczególnych podzespołów w naszym komputerze.

Program dostarcza szczegółowych informacji na temat zainstalowanego w komputerze procesora, płyty głównej, pamięci RAM, karcie graficznej i dźwiękowej, monitorze, napędach, portach itp., a częste jego aktualizacje zapewniają obsługę nawet najnowszych urządzeń i technologii.

HWiNFO32 umożliwia także kontrolę temperatury na poszczególnych komponentach w komputerze (o ile producent wyposażył je w tzw. sensory) oraz wykonywanie prostych testów wydajności i porównywanie je z wynikami w bazie, osiągniętymi przez komputery o innych konfiguracjach sprzętowych. Wszelakie wyniki pracy mogą zostać zapisane w postaci pliku tekstowego, CSV, XML i HTML.

Uwaga!

  • Do pobrania dostępna jest również wersja portable, nie wymagająca instalacji w systemie i gotowa do użycia tuż po ściągnięciu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Lekki, prosty, przyjemny w użytkowaniu
Brak języka polskiego
08.11.2010 22:08 • Recenzja do wersji 3.61.992

Po zainstalowaniu programu pierwsze co się rzuca w oczy to panel wydajności procesora a także jego specyfikacja, po drugiej stronie mamy specyfikacje karty graficznej. W obu przypadkach byłem tym mile zaskoczony i bardzo mi się to podobało.

Bardzo prosty i przyjemny program zastępuje nam takie programy jak: Everest, GPU-Z i CPU-Z (3w1). Jest on godny polecenia.

łatwość obsługi, licencja freeware, robi to, co ma robić i robi to dobrze ;)
interfejs w języku angielskim
ocena użytkownika
28.08.2010 20:16 • Recenzja do wersji 3.58.913

Recenzja jest niejako odpowiedzią na niską ocenę programu w serwisie dobreprogramy. Swoje podstawowe zadanie - identyfikację sprzętu - HWiNFO realizuje bardzo dobrze.

HWiNFO wyświetla szczegółowe informacje na temat zainstalowanego w komputerze sprzętu, także tego mniej znanego. Z racji, że jest to program darmowy, nie "ukrywa" on części informacji zachęcając do kupna wersji płatnej. Wykonuje testy sprawności sprzętu, wyświetla informacje o temperaturach (zarówno w oknie programu, w trayu, informacje takie można sobie także umieścić na pulpicie w formie gadżetu - Windows Vista/7).

Minusem może być anglojęzyczny interfejs, jednak obsługa programu jest bardzo intuicyjna i tak naprawdę nie potrzeba znajomości języka angielskiego, aby w pełni opanować funkcjonalność HWiNFO32.

Z programu korzystam już długo, instalując wszystkie wersje testowe, i nie mam z nim problemów.