r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Hewlett-Packard pod lupą CBA

Strona główna AktualnościBIZNES

Centralne Biuro Antykorupcyjne włączyło się do międzynarodowego śledztwa w sprawie koncernu Hewlett-Packard, którego przedstawiciele mieli wręczać łapówki urzędnikom odpowiedzialnym za zamówienia sprzętu na potrzeby sektora publicznego w Polsce. W pełni współpracujemy ze służbami, mimo że z naszych ustaleń wynika, iż sprawa ta nie dotyczy żadnego z obecnych pracowników — powiedział Michael Thacker, rzecznik HP.

Włączenie w sprawę CBA to element szeroko zakrojonej akcji, którą Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i tamtejsza Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) prowadzą m.in. na terenie Rosji, Niemiec, Meksyku i krajów należących do Wspólnoty Niepodległych Państw. Przedstawiciele organów ścigania badają, czy nie została naruszona ustawa Foreign Corrupt Practices Act (FCPA), która ma za zadanie przeciwdziałać korupcji poza granicami USA. Ale nie tylko HP znalazło się na celowniku służb. W ubiegłym roku Oracle zostało ukarane 2 mln dolarów grzywny w podobnej sprawie, a bliźniacze postępowanie toczy się także w przypadku koncernu IBM.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.