HostsMan 4.7 – łatwe blokowanie niechcianych treści przez plik hosts

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Plik hosts jest kluczowy dla systemów operacyjnych, jeśli chodzi o konfigurację połączenia z Internetem. Służy nominalnie do sztywnego mapowania nazw domenowych na adresy IP, w praktyce jednak najczęściej się nim posługujemy, aby zablokować dostęp do konkretnych połączeń. Pomoże to uchronić się przed szkodliwymi stronami czy nawet zablokować wyświetlanie konkretnych ich elementów, takich jak reklamy. Ręczne zarządzanie zawartością tego pliku w Windowsie nie jest za wygodne, dlatego powstały aplikacje ułatwiające to zadanie. Jedną z najlepszych jest HostsMan, który otrzymał właśnie aktualizację, przynoszącą nowe gotowe listy filtrów z niepożądanymi adresami.

Wśród obsługiwanych źródeł znajdują się teraz: MVPS Hosts, hpHosts, Cameleon, Malware Domain List, Dan Pollock's hosts file oraz Pete Lowe's AdServers List. Niektórym z nich zaktualizowano adresy. Naturalnie możliwe jest dodawanie nowych źródeł oraz modyfikacja aktualnych – od teraz bezpośrednio w edytorze w aplikacji.

W nowej wersji zadbano również o eliminację dotychczasowych błędów. Poprawiono współpracę z systemem Windows Vista i nowszymi, na których mógł pojawiać się problem z eksportem listy z pliku hosts; od teraz wybór formatu pliku powinien przebiegać bez ograniczeń.

Poza wspomnianymi zmianami, aplikacja pozostała równie funkcjonalna co poprzednio. Działanie kontrolujemy jednym głównym przyciskiem, zaś kolejne stany pliku hosts można zapisywać, a później przywracać w razie ewentualnych błędów. Możliwe jest także tworzenie list wyjątków, oraz skanowanie zapisanych wcześniej plików pod kątem błędów oraz ewentualnych ataków.

HostsMan dla Windowsa dostępny jest do pobrania z naszej bazy oprogramowania

© dobreprogramy