[HotZlot] Oddajemy głos społeczności: devkrutacja, drony i roboty

Strona główna Aktualności

O autorze

Podczas nadchodzących prelekcji głos mają członkowie społeczności. Bartosz Lenar (Penguin) i Dominik Dałek (Ryan) zdradzą kulisy rekrutacji programistów. Po nich Kamil Karczmarczyk (Limak) opowie o tym, jak programista w pół godziny może zostać elektronikiem. Obie prelekcje można oglądać na żywo.

Bartek i Dominik, którzy mają sporo doświadczenia w procesie rekrutacji programistów… po obu stronach. Ich prezentacja opowie o specyfice szukania dobrej pracy przez programistę w świecie rządzonym przez kandydatów, a nie firmy. Jakie błędy są popełniane przez kandydatów i rekrutujących? Na co zwrócić uwagę? W planie mają przedstawienie tego, jak nie powinna wyglądać rozmowa kwalifikacyjna (prelegenci mają w zanadrzu mnóstwo anegdot, więc mamy gwarancję dobrej zabawy), czego unikać i do czego należy dążyć. Dowiemy się też jak się zaprezentować jako atrakcyjny kandydat i jak wybrać tego najlepszego z pozycji rekrutującego. Prezentację szczególnie polecamy widzom, którzy zaczynają karierę w rządzącym się własnymi prawami świecie IT.

Kamil należy do wąskiego grona licencjonowanych pilotów statków bezzałogowych, a poza tym postanowił z rozwinąć swoje zainteresowania programistyczne w kierunku bardziej „namacalnym”. Podczas HotZlotu mogliśmy zobaczyć jedną z jego konstrukcji — Drona, którego sercem jest Arduino. Za niecałe pół godziny dowiemy się o nim więcej, a także zapoznamy się z innymi konstrukcjami Kamila.

© dobreprogramy
s