reklama

Hotmail wycofuje część zmian w interfejsie

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Od kilku miesięcy użytkownicy Windows Live Hotmail mogą korzystać z odświeżonej wersji usługi zawierającej sporo nowych funkcji i zmian, także w interfejsie użytkownika. Nie wszystkie jednak spodobały się użytkownikom. Teraz Microsoft wycofuje się z tych nietrafionych.

Użytkownikom Hotmaila najbardziej doskwierał mechanizm przewijania w nowym widoku skrzynki, zwłaszcza na mniejszych monitorach o mniejszych rozdzielczościach. Microsoft zmienia właśnie przewijanie tak, by zachowywało się jak poprzednio, w widoku klasycznym. Będzie to jednak wymagało wyłączenia okienka odczytu. Firma wraca również do koncepcji otwierania wiadomości w nowym oknie po kliknięciu jej razem z przytrzymaniem klawiszem Shift. Przy okazji wprowadzane są kolejne zmiany - między innymi poprawiono problemy z wybieraniem ostatniego kontaktu z listy, zmieniono także układ linków u góry strony by odpowiadały pozostałym usługom Live.

Zmiany już są widoczne albo będą widoczne wkrótce. Microsoft tymczasem zapowiada kolejne nowości już na początek 2009 roku - integrację Messengera z Hotmailem, przeniesienie reklamy na boczną część strony czy zwiększenie liczby wiadomości na jednym ekranie.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii