r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

ICANN opóźnia wprowadzenie nowych domen gTLD

Strona główna Aktualności

ICANN poinformował, że nie zmieści się w zaplanowanym harmonogramie wprowadzenia możliwości rejestracji nowych domen najwyższego poziomu, ale jednocześnie obiecał, że prace zostaną ukończone jeszcze w tym roku.

Przypomnijmy, że dzięki tej dość rewolucyjnej zmianie w polityce rejestracji domen, już niedługo możliwe będzie rejestrowanie nie tylko domen z aktualnie dostępnymi rozszerzeniami takimi jak .com, .pl lub .net, ale także ze swoim własnym rozszerzeniem. W sieci pojawią się więc nazwy zakończone na przykład .google, .ebay czy .microsoft.

Niestety złożoność operacji przerosła ICANN, firma dodatkowo tłumaczy opóźnienie chęcią przeprowadzenia operacji w sposób jak najbardziej transparentny dla użytkowników. Problemy i dokładność sprawiły, że całość pochłania więcej czasu, niż sądzono. Według pierwotnego harmonogramu rejestracja miała być uruchomiona 30 września. ICANN zapewnia jednak, że upora się z pracami do końca tego roku.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.