reklama

ICANN opóźnia wprowadzenie nowych domen gTLD

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

ICANN poinformował, że nie zmieści się w zaplanowanym harmonogramie wprowadzenia możliwości rejestracji nowych domen najwyższego poziomu, ale jednocześnie obiecał, że prace zostaną ukończone jeszcze w tym roku.

Przypomnijmy, że dzięki tej dość rewolucyjnej zmianie w polityce rejestracji domen, już niedługo możliwe będzie rejestrowanie nie tylko domen z aktualnie dostępnymi rozszerzeniami takimi jak .com, .pl lub .net, ale także ze swoim własnym rozszerzeniem. W sieci pojawią się więc nazwy zakończone na przykład .google, .ebay czy .microsoft.

Niestety złożoność operacji przerosła ICANN, firma dodatkowo tłumaczy opóźnienie chęcią przeprowadzenia operacji w sposób jak najbardziej transparentny dla użytkowników. Problemy i dokładność sprawiły, że całość pochłania więcej czasu, niż sądzono. Według pierwotnego harmonogramu rejestracja miała być uruchomiona 30 września. ICANN zapewnia jednak, że upora się z pracami do końca tego roku.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama