IE sporo stracił, Safari pierwszy raz ponad 1 procent

Strona główna Aktualności

O autorze

Ostatni tydzień był wyjątkowo udany dla twórców przeglądarki Safari. Produkt Apple po raz pierwszy w historii przebił barierę jednego procenta udziału w polskim rynku przeglądarek.

Pierwsze miejsce niezmiennie zajmuje przeglądarka Mozilla Firefox, która posiada 47,79% (+ 0,35 p.p.) udziału w rynku. Drugi jest Internet Explorer z udziałem 40,13%. Przeglądarka firmy Microsoft zmniejszyła swój udział o 1,36 punktu procentowego. Duży spadek odnotował Internet Explorer w wersji szóstej, który stracił 3,4 punktu procentowego. Kolejne miejsca zajęły Opera i Chrome, które zyskały odpowiednio: 0,09 p.p. oraz 0,05 p.p. Piąte miejsce zajęła przeglądarka Safari, która po raz pierwszy posiada udział powyżej jednego punktu procentowego. Obecnie przeglądarka firmy Apple posiada 1,26%, tym samym zwiększając udział w rynku o 0,86 p.p.

Jak zwykle porównujemy wyniki opublikowane przez Ranking.pl ze statystykami naszego vortalu prowadzonymi przez Google Analytics. W ostatnim tygodniu wśród czytelników dobrychprogramów najpopularniejszą przeglądarką była Mozilla Firefox 53,78% (-0,09 p.p.), drugie miejsce przypadło przeglądarce Internet Explorer 27,16% (-0,21 p.p.). Na trzecim miejscu znalazła się Opera z udziałem na poziomie 14,02% (+0,15 p.p.). Czwarte miejsce przypadło przeglądarce Google Chrome, która posiada udział na poziomie 3,28% (+0,12 p.p.). Pozostałe przeglądarki zajęły odpowiednio piąte i szóste miejsce: Safari 0,81% (-0,01 p.p.), SeaMonkey 0,66% (+0,03 p.p.).

Wszystkie opisywane tutaj przeglądarki internetowe są dostępne do pobrania w naszym vortalu w kategorii PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Przeglądarki stron WWW.

© dobreprogramy