IFA: Polaroid przedstawia „własny” smartfon z Windows Phone i robi to źle

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft stara się z całych sił zachęcać nowych producentów do rozpoczęcia przygody z Windows Phone. Do grona firm, tworzących mobilne smartfony z okienkami, dołączyła firma, która kojarzy się raczej z kliszami – Polaroid. Na targach IFA można było obejrzeć i dotknąć nową słuchawkę od byłego potentata przemysłu fotograficznego.

Polaroid po restrukturyzacjach i zmianach wewnątrz firmy, postanowił wejść między innymi w rynek urządzeń mobilnych. Jednym z owoców takich przetasowań jest nowy smartfon WinPro 5 z Windows Phone 8.1. Telefon wyposażony został w 5-calowy ekran o rozdzielczości 720p, czterordzeniowy procesor 1,3 GHz Qualcomm Snapdragon 200 oraz 1 GB RAM-u. Model posiadać ma moduł Dual SIM, a także baterię o pojemności 2400 mAh.

Zaprezentowany smartfon nie wyróżnia się z tłumu innych tanich urządzeń z Windows Phone z Azji czy Ameryki Południowej. Nie jest to tylko kwestia gustu, czy własnej opinii. Okazuje się, że Polaroid poszedł po linii najmniejszego oporu i skorzystał z gotowego wzorca, a Ich WinPro 5 bazuje na szablonie I7B od JSR Technology. Model ten jest podobny (lub wręcz identyczny) do urządzenia z Windows Phone od Yezz czy XOLO. Cenę ustalono na 200 euro, a urządzenie ma się pojawić na rynku w październiku.

Jeśli Polaroid chciał wejść w świat Windows Phone, to zrobił to w najgorszy możliwy sposób. Przedstawienie smartfonu, który nie wyróżnia się spośród innych urządzeń, a w zasadzie jest kopią kilku podobnych modeli, nie wróży dobrze. Zapewne nie znajdziemy także w WinPro 5 ogromnej liczby unikalnych aplikacji, czy innych dodatków od producenta (cena również nie jest oszałamiająca). Z takim podejściem nie ma co liczyć na sukces marketingowy, ale za to można będzie część winy zrzucić na system, do którego trudno namówić klientów (podobnie jak uczynił to Huawei ).

© dobreprogramy
s