Smartfon z zainstalowanym jednocześnie Androidem i Windows Phone wejdzie na rynek indyjski

Smartfon z zainstalowanym jednocześnie Androidem i Windows Phone wejdzie na rynek indyjski04.03.2014 09:22
Smartfon z zainstalowanym jednocześnie Androidem i Windows Phone wejdzie na rynek indyjski

Romans pomiędzy Microsoftem, a systemem mobilnym od Googla nabiera powoli kształtów. Pisaliśmy wcześniej o planach udostępnienia możliwości uruchomienia aplikacji z Androida na Windows Phone. Te plotki nie zostały jeszcze potwierdzone, ale The Times of India podał kolejną ciekawą informację — są plany stworzenia urządzenia, które jednocześnie będzie posiadać systemy mobilne od Googla i Microsoftu.

350047669349214145

Karbonn, nowy partner Microsoftu z Indii, podpisał umowę na tworzenie urządzeń z zainstalowanym Windows Phone. Jednym z takich smartfonów ma być słuchawka, która będzie posiadała dual-boot, czyli umożliwiająca jednoczesne posiadanie na urządzeniu dwóch systemów, w tym przypadku Windows Phone i Androida. Premiera w okolicach czerwca może wskazywać, iż produkt firmy Karbonn może mieć wbudowany także dual SIM. Połączenie dwóch systemów i obsługi dwóch kart SIM może być ciekawym pomysłem na wyróżnienie tego smartfonu na rynkach wschodzących, przy zachowaniu niskiej ceny. Oczywiście nic nie wiemy o tym, jak wyglądać będzie wybieranie systemu oraz jak od strony sprzętu zostanie zaprojektowane urządzenie. Również nie jest łatwo przewidzieć, kto byłby zainteresowany kupnem takiego urządzenia, gdyż tego typu hybrydowe smartfony nie są szeroko dostępne. Ponadto, rynek indyjski jest bardzo odmienny od tego, co zobaczyć możemy na własnym, zachodnim podwórku.

Dwa systemy na jednym urządzeniu to ciekawy pomysł, ale jednak ryzykowny. Dzięki możliwościom Windows Phone 8.1 (przyciski dostępne tylko na ekranie, brak obowiązkowej obecności ich fizycznych odpowiedników) stworzenie smartfonów z dual-bootem staje się realne. Możemy zadać sobie jednak pytanie, jakie korzyści niosą ze sobą dwa tak skrajne systemy na jednym urządzeniu? Jeśli nic się nie zmieni, dowiemy się już tego przed wakacjami.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)