reklama

Imagine Cup 2007: Polacy w 7 na 9 kategorii finałowych!

Strona główna Aktualności

O autorze

W finale tegorocznego konkursu programistyczno - technologicznego Imagine Cup, który obędzie się w Seulu, weźmie udział aż 17 studentów z Polski. Polska reprezentowana będzie w 7 z 9 kategorii konkursowych, co klasyfikuje nas na pierwszym miejscu na świecie pod względem liczby kategorii, w których polscy studenci mają szansę na wygraną. Jednocześnie Polacy będą stanowić najliczniejszą reprezentację spośród krajów regionu EMEA (Europa, Afryka i Bliski Wschód) oraz czwartą co do wielkości z całego świata, ustępując tylko Chinom, Indiom i Brazylii.

W najbardziej prestiżowej kategorii konkursu - "Projektowanie oprogramowanie", nasz kraj reprezentować będzie zespół inPUT, który wygrał krajowe finały, w składzie Szymon Wybrański, Michał Zygmunt, Michał Tartanus oraz Marek Wronowski - wszyscy z Politechniki Poznańskiej. W kategorii "Projektowanie systemów wbudowanych" reprezentować nasz kraj będą Piotr Kryger, Mikołaj Małaczyński, Jakub Pawłowski i Piotr Ślęzak z Politechniki Poznańskiej.

W ramach "Projektu Hoshimi" nasi reprezentanci to Kamil Piechociak i Paweł Podlasiński z Politechniki Świętokrzyskiej, w kategorii "Technologie Informatyczne" walczyć będzie Paweł Wójcicki Jarocki z Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie, a "Algorytmy" - Radosław Czyż z Politechniki Krakowskiej i Przemysław Dębiak z Uniwersytetu Warszawskiego (zdobywca drugiego miejsca w ubiegłorocznej edycji konkursu oraz finalista w kategorii Projekt Hoshimi).

W obszarze Sztuka cyfrowa reprezentować nas będą: "Fotografia" - Iwona Bielecka z Wojskowej Akademii Technicznej (zeszłoroczna finalistka w kategorii Project Hoshimi) oraz Małgorzata Łopaciuk z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, "Film Krótkometrażowy" - Julia Górniewicz z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz Jacek Barcikowski z Politechniki Poznańskiej. Warto dodać, że oboje będą reprezentować Polskę w tej kategorii już po raz trzeci. W finałach zeszłorocznej edycji konkursu, które odbyły się w Indiach, zajęli drugie miejsce na podium.

Organizowany przez firmę Microsoft, Imagine Cup jest największym międzynarodowym konkursem technologicznym dla studentów. W tym roku jest organizowany już po raz piąty. W zeszłorocznej edycji konkursu wzięło udział około 100 tysięcy uczestników z ponad 170 państw, w tym 1084 studentów z Polski. Uczestnicy rywalizują ze sobą w 3 obszarach obejmujących w sumie 9 kategorii: Rozwiązania technologiczne (Projektowanie oprogramowania, Projektowanie systemów wbudowanych, Projektowanie aplikacji internetowych), Bitwa na umiejętności (Projekt Hoshimi - bitwa programistyczna, Technologie informatyczne, Algorytmy) oraz Sztuka cyfrowa (Film krótkometrażowy, Fotografia oraz Projekt interfejsu). W tym roku motywem przewodnim konkursu jest technologia, która ułatwia edukację każdemu z nas. Łączna suma nagród w konkursie to prawie 170 tys. USD. Na finalistów (także krajowych edycji) czekają oprócz tego sława i oferty pracy w największych firmach z branży (drużyna InPUT już dostała propozycję pracy w Microsofcie).

W ubiegłorocznej edycji konkursu dwóch studentów Uniwersytetu Warszawskiego oraz student Politechniki Poznańskiej zdeklasowali rywali w kategorii Algorytm, zajmując kolejno wszystkie trzy miejsca na podium. Drużyna, w której skład weszli studenci z Politechniki Poznańskiej i Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego zajęli natomiast drugie miejsce w kategorii Film Krótkometrażowy. Z kolei dwa lata temu Polacy zajęli pierwsze i trzecie w kategorii Visual Gaming (aktualnie pod nazwą "Projekt Hoshimi").

Życzymy powodzenia!

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama