Cyfrowa równowaga z Androida 9 Pie: użytkownicy skarżą się na zamulanie telefonu

Cyfrowa równowaga z Androida 9 Pie: użytkownicy skarżą się na zamulanie telefonu

Cyfrowa równowaga z Androida 9 Pie: użytkownicy skarżą się na zamulanie telefonu
Redakcja
13.05.2019 18:53

Jedna z nowości w Androidzie 9 Pie miała być zbawieniem, a najwidoczniej jest przekleństwem. Użytkownicy twierdzą, że lepiej czym prędzej tę funkcję wyłączyć.

"Zobacz, ile czasu poświęcasz na korzystanie z telefonu, i naucz się rezygnować z niepotrzebnego używania cyfrowych urządzeń" - zachęca Google w opisie funkcji Cyfrowa równowaga.

Funkcja, która zadebiutowała na niektórych smartfonach z Androidem 9 Pie (głównie Pixele i modele Android One), służy do monitorowania czasu spędzonego z telefonem i poszczególnymi apkami oraz liczby wysyłanych przez nie powiadomień. Ma to pomóc w walce z uzależnieniem od smartfonów. Idea słuszna, ale okazuje się, że apka ma też swoje ciemne strony.

Cyfrowa równowaga ponoć zamula telefon i skraca czas pracy na baterii

Tak wynika m.in. z relacji użytkowników na reddicie. "Właśnie wyłączyłem Cyfrową równowagę. Jasna cholera, mój Pixel 3 jest nareszcie flagowym telefonem" - pisze niejaki ploewer.

Obraz

Jego postrzeżenia potwierdza wielu innych użytkowników. Ponoć po wyłączeniu nieszczęsnej funkcji wzrost wydajności jest "natychmiastowy". Część osób wspomina także o wydłużeniu czasu pracy na jednym ładowaniu.

O poprawie komfortu pracy donoszą również użytkownicy smartfonów Nokii, a nawet telefonów z tzw. Custom ROM-ami, bazującymi na Pie.

A wszystko zaczęło się od Pixela 3a

Użytkownik reddita, który nagłośnił całą sprawę, dowiedział się ponoć o niej z filmów na YouTubie, dotyczących problemów z wydajnością nowego Pixela 3a. Internauci szybko dostrzegli ponoć związek między Cyfrową korelacją a szybkością działania.

Wspomniany ploewer z ciekawości wyłączył wspomnianą funkcję także na swoim Pixelu 3 i także odczuł zastrzyk mocy.

Jeśli więc macie telefon z Cyfrową równowagą, warto spróbować ją wyłączyć. Jest to jednak mało popularne. Android 9 Pie ma niewielki udział na rynku, a Cyfrowa równowaga jest obecna tylko na garstce smartfonów z tym systemem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (43)