Intel Extreme Masters 2019 – kalendarz imprezy. Po raz pierwszy ze specjalną strefą Fortnite

Strona główna Aktualności
Fot. Oskar Ziomek / dobreprogramy
Fot. Oskar Ziomek / dobreprogramy

O autorze

Mamy już ostateczne potwierdzenie wszystkich dat związanych z finałami ESL One oraz Intel Extreme Masters. W tym roku imprezy odbędą się, odpowiednio, w dniach 23 - 24 lutego i 1 - 3 marca, zgodnie z tradycją – w Katowicach. Organizatorzy mają przy tym niespodziankę – niepraktykowany dotąd turniej w Fortnite, w którym wezmą udział znani influencerzy.

Pierwszy weekend zostanie poświęcony rozgrywkom w Dota 2, drugi zaś – Counter-Strike'a: Global Offensive. Oczywiście oprócz tego nie zabraknie strefy ekspozycyjnej.

ESL Katowice Royale - Featuring Fortnite!

Prawdziwą perełką będzie jednak rozgrywany po raz pierwszy, w ciągu obydwu weekendów, turniej ESL Katowice Royale - Featuring Fortnite!, na który zagospodarowano aż 2500 m² powierzchni. W zmaganiach wezmą udział zaproszeni influencerzy, którzy skorzystają ze specjalnej strefy Fortnite, wyposażonej w 100 stanowisk PC i 100 stanowisk PS4. Najpierw o nagrody o łącznej wartości 380 tys. zł zawalczą wyłącznie Polacy, a później rozegrany zostanie turniej międzynarodowy z pulą nagród wynoszącą około 1,9 mln zł. Jednocześnie goście mogą liczyć na strefę Free To Play.

Potwierdzone pary zagraniczych influencerów: 72hrs i Chap, 7ssk7 i Jamside, Bizzle i Dmo, Boyerxd i Crippa, Dementos i Fwexy, Hoopek i Sk1x, Issa i Kamo, Kinstaar i Hunter, Magin i Juganza, Mirwana i Inclyde, Mitr0 i Khuna, Motor i ErycTriceps, Nate Hill i FunkBomb, RazZzero0o i x8, Saf i Zayt, Sak0ner i Skram, Skite i Vato, Taiovsky i Nero, Teeqzy i Mushway, Tfue i Cloak, TheVic i Blaxou, Vivid i Poach, ZexRow i Vinny1x. (Ninja nie będzie mógł się pojawić, pomimo zapowiedzi).

Intel Extreme Masters 2019

– Intel Extreme Masters to impreza nie tylko dla fanów esportu i gier, ale także dla entuzjastów nowych technologii. Progaming nierozerwalnie związany jest z komputerami, a Intel od kilkunastu lat jest zaangażowany w rozwój tej branży. Niezawodny sprzęt to podstawa na profesjonalnym turnieju, dlatego wszystkie komputery graczy działają w oparciu o procesory z rodziny Intel Core. Ponadto rozwiązania serwerowe Intela wspierają produkcję i transmisję z turniejów organizowanych przez ESL. Towarzyszące katowickiemu turniejowi IEM EXPO to raj dla osób ciekawych technologicznych nowinek. Kluczowe firmy z branży co roku prezentują tam swoje najnowsze produkty dla graczy – mówi Aleksandra Bojanowska z Intel Polska, zachęcając do przybycia na imprezę.

Raz jeszcze – 23 - 24 lutego i 1-3 marca 2019 r., Międzynarodowe Centrum Kongresowe i kultowa hala Spodek, Katowice; ze wszystkimi zainteresowanymi widzimy się na miejscu ;)

© dobreprogramy
s