r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Intel Remote Keyboard 1.14

Strona główna Android Narzędzia Zdalne pulpity i łączenie urządzeń

Intel Remote Keyboard to niewielka aplikacja, która służy do zdalnego sterowania komputerem przy pomocy smartfonu lub tabletu. W teorii została stworzona dla niewielkich komputerów typu NUC i Intel Compute Stick, w praktyce możemy ją wykorzystać z dowolnym komputerem.

W celu skonfigurowania połączenia konieczne jest zainstalowanie na komputerze z systemem Windows 8.1 niewielkiego programu Intel Remote Keyboard Host. Po wykonaniu tej czynności i połączeniu obu urządzeń do tej samej sieci możemy przystąpić do konfigurowania zdalnego dostępu. Wystarczy uruchomić Intel Remote Keyboard na Androidzie, wybrać odpowiedni komputer, a następnie zeskanować z niego kod QR, jaki zostanie wyświetlony na ekranie.

Po tym etapie użytkownik może zdalnie sterować komputerem – przesuwanie palcem po ekranie odpowiada za ruch kursora, pojedyncze dotknięcie za lewy przycisk myszy, podwójne za prawy. Dodatkowo w celu szybszej nawigacji dostępny jest boczny pasek przewijania. Klawiatura pozwala również na wprowadzanie treści, umożliwia korzystanie z przycisków funkcyjnych (np. ALT), posiada ponadto przycisk Windows do szybkiego przechodzenia na ekran startowy. Aplikacja jest darmowa.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Intel Remote Keyboard: zamień telefon w pilota do sterowania Windowsem

18
23.06.2015  •  Łukasz Tkacz

Intel bez większego rozgłosu wydał niewielką aplikację dla Androida, która pozwala na zamianę smartfonu lub tabletu w pilot zdalnego sterowania. W teorii program został stworzony z myślą o niewielkich urządzeniach typu NUC i Intel Compute Stick, w praktyce możemy ją jednak wykorzystać z dowolnym komputerem. Pierwszym krokiem do zdalnego sterowania jest zainstalowanie na komputerze niewielkiej aplikacji Intel Remote Keyboard Host App – to właśnie dzięki niej możliwe będzie nawiązywanie połączeń i parowanie urządzeń mobilnych. Niestety oficjalnie producent wspiera jedynie Windows 8.1, próby…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.