Intel Remote Keyboard Intel Remote Keyboard 1.14

Strona główna Android Narzędzia Zdalne pulpity i łączenie urządzeń
Pobierz program
lub zeskanuj:

Intel Remote Keyboard to niewielka aplikacja, która służy do zdalnego sterowania komputerem przy pomocy smartfonu lub tabletu. W teorii została stworzona dla niewielkich komputerów typu NUC i Intel Compute Stick, w praktyce możemy ją wykorzystać z dowolnym komputerem.

W celu skonfigurowania połączenia konieczne jest zainstalowanie na komputerze z systemem Windows 8.1 niewielkiego programu Intel Remote Keyboard Host. Po wykonaniu tej czynności i połączeniu obu urządzeń do tej samej sieci możemy przystąpić do konfigurowania zdalnego dostępu. Wystarczy uruchomić Intel Remote Keyboard na Androidzie, wybrać odpowiedni komputer, a następnie zeskanować z niego kod QR, jaki zostanie wyświetlony na ekranie.

Po tym etapie użytkownik może zdalnie sterować komputerem – przesuwanie palcem po ekranie odpowiada za ruch kursora, pojedyncze dotknięcie za lewy przycisk myszy, podwójne za prawy. Dodatkowo w celu szybszej nawigacji dostępny jest boczny pasek przewijania. Klawiatura pozwala również na wprowadzanie treści, umożliwia korzystanie z przycisków funkcyjnych (np. ALT), posiada ponadto przycisk Windows do szybkiego przechodzenia na ekran startowy. Aplikacja jest darmowa.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!