r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Internet Rzeczy? Acer stawia na człowieka i chce Internetu Istnień #Computex

Strona główna AktualnościINTERNET

Oprócz sprzętowych nowości, takich jak smartfony i laptopy, na trwającej imprezie Computex Acer zaprezentował także swoje osiągnięcia w kwestii Internetu Rzeczy. A raczej jego zrewidowanej wersji, która istotnie odbiega od pierwotnych założeń IoT. Mowa o Internet of Beings, który można przetłumaczyć jako Internet Istnień.

Wciąż daleko nam do powszechnych, na przykład domowych, implementacji Internetu Rzeczy, a czołowi producenci już spoglądają dalej. Według opracowanej przez Acera strategii, najważniejsze w przyszłości ma być przeniesienie uwagi ze skomunikowanych niezależnie od użytkownika urządzeń na usytuowanie człowieka w centrum układu.

Według Acera ewolucja Internetu Rzeczy w Internet Istnień jest naturalna i nieunikniona w miarę rozwoju tego pierwszego. W praktyce oznacza to, że poziom skuteczności infrastruktury i zaspokajanie potrzeb dotyczących urządzeń ma w końcu pozwolić na skupienie się na potrzebach użytkowników. Choć może to brzmieć sensownie, to jednak trudno nie oprzeć się wrażeniu, że Internet Istnień ma dla Acera przede wszystkim wartość marketingową.

r   e   k   l   a   m   a

Omówione podczas wystąpienia przykłady nie zarysowują bowiem szczególnie jaskrawych różnic pomiędzy IoT i IoB. Zaprezentowano na przykład moduł komunikacyjny, który podłączyć będzie można do kompatybilnych komputerów pokładowych. w samochodach Ma to przynieś korzyści między innymi w spedycji i zapewnić, dzięki zainstalowaniu w module karcie SIM, możliwość przesyłania do samochodów we flocie danych Over-The-Air.

abMax01, bo taką nazwę będzie nosił moduł, ma nie tylko umożliwiać komunikację urządzeń, czego beneficjentami będą sami kierowcy, ale także pozwalać na śledzenie samych przejazdów, co z kolei może przydać się logistykom. Wszystko to oczywiście z wykorzystaniem współdzielenia danych dostępnych w chmurze. Jak dotąd zatem Internet Istnień to głównie hasło, czy zapowiedź, jednak może stanowić otuchę dla osób, których perspektywa tysięcy skomunikowanych niezależnie od człowieka czujników sprawia, że martwią się o przyszłość swojego gatunku ;-)

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.