Jak wyłączyć powiadomienia push ze stron? Pomagamy zrobić porządek

Strona główna Aktualności
Jak wyłączyć powiadomienia push ze stron? Pomagamy zrobić porządek
Jak wyłączyć powiadomienia push ze stron? Pomagamy zrobić porządek

O autorze

Toniesz w morzu powiadomień od stron, których już nie odwiedzasz? Chcesz odpocząć od natłoku informacji albo włączyłeś powiadomienia ze strony przypadkiem? Spokojnie, można je szybko wyłączyć w ustawieniach przeglądarki.

Powiadomienia push są wygodne, jeśli chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami ze swoich ulubionych stron. Problem w tym, że zdecydowanie zbyt łatwo można je włączyć przez przypadek. To nie problem – możesz je w każdej chwili wyłączyć w ustawieniach swojej przeglądarki.

Jak usunąć powiadomienia ze stron na Androidzie?

Powiadomienia push przychodzące na urządzenia mobilne wyglądają bardzo podobnie do powiadomień o nowym e-mailu. Skąd się wzięły? Kiedyś zgodziłeś się na otrzymywanie ich, gdy zobaczyłeś takie pytanie:

Trudno się dziwić – przy pobieżnym przeglądaniu stron często zdarza się zatwierdzić coś przez pomyłkę, byle tylko szybciej dostać się do treści na stronie.

Co z tym zrobić? Musisz przejść do ustawień przeglądarki (w Google Chrome dotknąć trzech kropek na dolnym pasku aplikacji). W menu znajdziesz pozycję „Powiadomienia” – przejdź do tej części ustawień. W opcjach powiadomień znajdziesz sekcję „Witryny”, gdzie możesz zdecydować, z których stron chcesz otrzymywać powiadomienia lub wyłączyć je całkowicie.

Jak wyłączyć powiadomienia od stron na komputerze?

Odwiedzając strony na komputerze, możesz popełnić ten sam błąd, choć tu pytanie o możliwość wysyłania powiadomień jest nieco wyraźniejsze.

W przeglądarce Google Chrome na desktopie powiadomienia także mają swoją sekcję w ustawieniach. Najszybciej znajdziesz je, wpisując „powiadomienia” w wyszukiwarce ustawień na górze ekranu. Przejdź do sekcji „Ustawienia witryn”.

W tej części ustawień znajdź sekcję „Powiadomienia” (chrome://settings/content/notifications). Zobaczysz listę stron, na których Chrome pozwala na powiadomienia i na których powiadomienia zostały zablokowane. Listę możesz przeszukiwać i w dowolnym momencie możesz zezwolić stronie na przesyłanie ci powiadomień lub jej tę możliwość odebrać – wszystkie polecenia znajdują się pod przyciskiem z trzema kropkami obok adresu strony.

W Firefoxie ten zabieg wygląda bardzo podobnie. W wyszukiwarce ustawień możesz znaleźć „Powiadomienia”. Po kliknięciu zobaczysz okienko z listą stron. Dla każdej z nich możesz wybrać, czy powiadomienia będą blokowane.

Zwróć też uwagę na to, że przeglądarki dają ci możliwość blokowania pytań o wysyłanie powiadomień ze wszystkich stron. To dobre wyjście, jeśli masz inne sposoby, by być na bieżąco.

© dobreprogramy
s