Jak wylogować się z Messengera? Podpowiadamy, czy to możliwe

Strona główna Aktualności
Jak wylogować się z Messengera? Zobacz instrukcję /fot.Pexels
Jak wylogować się z Messengera? Zobacz instrukcję /fot.Pexels

O autorze

Jak wylogować się z Messengera? Pytanie, które z pozoru może wydawać się proste, na ogół sprawia sporo trudności użytkownikom aplikacji. Chociaż w dzisiejszych czasach większość z nas pilnuje swoich smartfonów niczym oka w głowie, zdarzają się sytuacje, kiedy osobiste urządzenia znikają z pola naszego widzenia. Aby zabezpieczyć dane, często zakładamy hasła, blokujemy klawiaturę oraz – na wszelki wypadek – wylogowujemy się z różnych apek, w tym przede wszystkim z komunikatorów.

Do jednych z najpopularniejszych z pewnością należy Messenger. Użytkownicy apki mogą za jej pomocą wysyłać do siebie wiadomości, zdjęcia, filmy, a także nawiązywać połączenia głosowe czy prowadzić rozmowy wideo. Aby mieć pewność, że nikt nie otrzyma dostępu do naszych prywatnych konwersacji, najbezpieczniejszym rozwiązaniem byłoby wylogowanie się po każdej z nich. Jednak po pierwsze, byłoby to mało praktyczne, gdyż komunikator od Facebooka jest jedną z częściej używanych aplikacji, po drugie – twórcy nie przewidzieli takiej opcji.

Chociaż w aplikacji nie natrafimy bezpośrednio na przycisk "wyloguj" nie oznacza to, że pozostajemy w sytuacji bez wyjścia. Istnieją bowiem dwie możliwości, które przyniosą oczekiwany przez nas efekt i przyczynią się do zadbania o nasze bezpieczeństwo.

Wylogowanie się z sesji

Sesje w aplikacji Messenger są ściśle powiązane z Facebookiem. Wystarczy więc otworzyć aplikację na dowolnym urządzeniu, a następnie postępować według poniższej instrukcji:

 1. Wybierz opcję "Ustawienia" znajdującą się w prawym górnym rogu ekranu.
 2. Następnie kliknij przycisk "Bezpieczeństwo i logowanie".
 3. W kolejnym kroku przejdź do sekcji "Miejsca logowania".
 4. Teraz wyświetlą Ci się wszystkie urządzenia, na których jesteś aktualnie zalogowany do Facebook i Messengera. Kliknij w trzy kropki znajdujące się po prawej stronie nazwy sprzętu, z którego chcesz się wylogować.
 5. Następnie pojawią się opcje: "To nie Ty?" oraz "Wyloguj się". Wybierz pierwszą, jeśli uważasz, że obca osoba zalogowała się na Twoje konto. Kliknij w drugą, jeżeli chcesz wylogować się z konkretnego urządzenia i sesji.
 6. Teraz po otworzeniu "Messengera" pojawi się komunikat "Sesja wygasła".

Warto pamiętać, że po wybraniu tej opcji, zostaniemy automatycznie wylogowani także z aplikacji Facebook na danym urządzeniu.

Czyszczenie danych

Pomimo że informacja o wyczyszczeniu danych Messengera, nie jest odpowiedzią na pytanie, jak wylogować się z aplikacji, to jest niezwykle przydatna. Jest to sposób na usunięcie wszelkich danych, jakie zbiera o nas oprogramowanie. Są to między innymi: ID, nazwa użytkownika, płeć, lokalizacja, pliki multimedialne.

Aby usunąć swoje dane z aplikacji, należy postępować według poniższej instrukcji:

 1. Wyszukujemy opcję "Ustawienia" w swoim telefonie.
 2. Następnie znajdujemy"Aplikacje".
 3. Kolejnym krokiem jest odnalezienie na liście aplikacji "Messenger".
 4. Teraz przechodzimy do opcji "Przechowywanie danych".
 5. Następnie wybieramy "Wyczyść dane".

Po wykonaniu powyższych kroków, Twoje dane zostaną usunięte z aplikacji. Gdy w nią wejdziesz, zostaniesz poinformowany o wygasłej sesji.

Aplikacja Messenger na Androida oraz na iOS-a jest dostępna w naszym katalogu oprogramowania.

© dobreprogramy
s