Jeszcze nieprzekonany do Windows 10? Microsoft przekona Cię tym filmem

Strona główna Aktualności

O autorze

Hodowca maszyn wirtualnych i psów, poza tym stary linuksiarz, bonvivant i śmieszek. W 2012 roku napisał na DP o algorytmie haszowania Keccak i wciąż pamięta, jak on działa.

Pewnie niejeden internauta odczuwa już lęk przed zaglądaniem do serwisów newsowych, w których nic tylko Windows 10. Microsoft jednak nie zamierza zwalniać swojej kampanii medialnej. Dzień przed swoją (podobno) najważniejszą premierą w historii w Sieci pojawił się nowy klip wideo z Redmond, na którym Mohammed Samji z grupy systemów operacyjnych wyjaśnia, co takiego Windows 10 przyniesie użytkownikom.

Obejrzymy więc odświeżone, a zarazem znane menu Start, kafelki przeniesione z Windows 8, optymalizacje dla klawiatury i myszy, jak również dla sterowania dotykiem. Zobaczymy też ulepszenia paska zadań, w tym zegarek, kalendarz, kontrolki dźwięku czy sieci. Nie zabrakło centrum powiadomień i widoku zadań. Po prezentacji powinniśmy być przekonani, że Windows 10 jest najlepszym desktopem w historii, a KDE Plasma 5 to tylko pokraczny naśladowca. Jak będzie w rzeczywistości? Czy użytkownicy dadzą się złapać na te wodotryski? Przekonamy się o tym już w ciągu najbliższych miesięcy.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję