r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

KOffice 2.0 Alpha 8

Strona główna Aktualności

O autorze

Właśnie ukazała się, kolejna, ósma już wersja rozwojowa, cieszącego się coraz większą popularnością, pakietu biurowego KOffice 2.0.

Najnowsze wydanie testowe dedykowane jest głównie użytkownikom pragnącym poznać nowości i kierunek rozwoju pakietu. Większość zmian, mających się pojawić w finalnym wydaniu, bowiem jest już dostępna. Zmiany w Alpha 8 dotyczą przede wszystkim poprawy obsługi standardu OpenDocument, dzięki czemu możliwe jest tworzenie i odczytywanie, zarówno w zwykłych dokumentach tekstowych, jak również prezentacjach, animowanych kształtów, łącznie z elementami dźwiękowymi. Obecnie w skład pakietu wchodzą między innymi aplikacja do edycji tekstu (KWord), grafiki (Krita), tworzenia baz danych (Kexi), prezentacji (KPresenter) i arkuszy kalkulacyjnych (KSpread).

Nie jest znana data premiery finalnej wersji 2.0. Alpha 8 jest dostępna w postaci źródeł do samodzielnej kompilacji, pliku wykonywalnego .EXE oraz paczek, w wydaniu dla Mac OS X. Odpowiednie pakiety są też dostępne w eksperymentalnych repozytoriach Debiana. Warto przy tym zaznaczyć, że po raz pierwszy KOffice został wydany równocześnie dla trzech platform.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.