Karabiner Karabiner 10.22.0

Strona główna Mac Akcesoria Sterowanie komputerem
Pobierz program

Karabiner to niewielka aplikacja służąca do zamiany klawiszy na klawiaturze Maca.

Program ten może być użyteczny szczególnie dla nowych użytkowników komputerów Mac, którzy są przyzwyczajeni do pisania na klawiaturze przystosowanej do systemu Windows. Inny układ klawiatury wymaga zapoznania się i zmiany dawnych nawyków. Program doskonale sprawdzi się również wtedy, gdy nasz komputer ma klawiaturę z innego regionu.

Dzięki aplikacji Karabiner możemy między innymi zamienić prawy klawisz Command z prawym klawiszem alt (option) oraz wiele innych newralgicznych klawiszy. Aplikacja działa w tle i uruchamia się wraz ze startem systemu. Można ustawić, aby jej ikona była cały czas widoczna na pasku menu. Interfejs programu składa się z zakładek. Główną zakładką jest „Change key”, gdzie ustawiamy które klawisze zamienić. Składa się ona z rozwijanych list. Po ich rozwinięciu opcji jest bardzo dużo, dlatego też zaleca się po każdej zmianie ustawień testowanie efektu.

Karabiner to bardzo przydatny program, który może ułatwić życie wielu użytkownikom. Aplikacja jest dostępna bezpłatnie w pełnej wersji.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!