Kaspersky Free 18.0.0.405

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Programy antywirusowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Kaspersky Free to darmowa wersja popularnego antywirusa firmy Kaspersky Lab oferująca skuteczny skaner plików, witryn internetowych oraz poczty. Względem płatnej edycji program pozbawiony został między innymi kontroli rodzicielskiej oraz zabezpieczenia płatności internetowych.

Skanowanie komputera może przebiegać na kilka sposobów oraz możliwe jest stworzenie jego harmonogramu. Interfejs aplikacji jest prosty w obsłudze i pomimo, że program jest darmowy – nie zawiera reklam. Z poziomu głównego menu mamy możliwość uruchomienia skanowania oraz zaktualizowania bazy danych. Dostępne są również automatyczne aktualizacje, kwarantanna oraz skanowanie zewnętrznych nośników pamięci.

Podczas działania program dostarcza danych do serwerów producenta, wspomagając uczenie maszynowe dbające o wykrywanie zagrożeń (również w płatnych usługach firmy). Producent informuje wprost , że do pełnej ochrony komputera warto zainwestować w płatną wersję aplikacji. Darmowy Kaspersky Free ma być natomiast dobry w tym, do czego został stworzony. Oferuje być może mniej funkcji od konkurencji, ale wszystkie są dopracowane.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Darmowy antywirus Kaspersky Free od teraz dostępny po polsku

126
02.02.2018  •  Oskar Ziomek

Od czasu premiery darmowego antywirusa Kaspersky Free, w ubiegłym tygodniu minęło dokładnie pół roku. Aplikacja cieszy się dobrymi opiniami i sporym zainteresowaniem – tylko za pośrednictwem naszego serwisu pobrana została jak dotąd ponad 26 tysięcy razy. Teraz argumentów, by sięgnąć po program będzie jeszcze więcej, bowiem udostępniona została właśnie jego polska wersja językowa. Kaspersky Free to prosty program antywirusowy. Otrzymujemy tu skaner plików, stron i poczty elektronicznej. Wyszukiwanie zagrożeń może przebiegać na jeden z kilku sposobów, można także ustawić jego harmonogram. Nie…

Kaspersky Free dostępny: darmowy antywirus metodą na Amerykanów?

163
26.07.2017  •  Oskar Ziomek

Na rynku pojawił się właśnie Kaspersky Free, darmowa wersja cenionego programu antywirusowego spod skrzydeł Kaspersky Lab. To oczywiście okrojona względem pełnej wersji edycja, jednak z pewnością wiele osób zechce ją zainstalować na swoich komputerach i wykorzystywać na co dzień. A to może być coś, czego firmie potrzeba, po tym jak jej aplikacjom postawiono zarzuty i zakazano ich używania w organizacjach rządowych w USA. Sam antywirus oferuje prosty skaner plików, stron internetowych oraz maili, zaś w interfejsie nie znajdziemy reklam. Generalnie, jak na produkt darmowy, możliwości można…

Recenzje użytkowników

Lekki , darmowy,Skuteczny
Chwilowy brak polskiego języka
ocena użytkownika

Kaspersky Free posiada ochronę standardową nie ma żadnej różnicy że to jest darmowy AV jest okrojony ale dla mnie ważna jest ochrona a nie dodatki .

03.11.2017 23:16 | Recenzja do wersji 18.0.0.405
Lekki ,darmowy ,skuteczny ,duże możliwości konfiguracji pod indywidualnego użytkownika.
Dla niektórych chwilowy brak języka Polskiego ,nie dla mnie ,dla niektórych kraj pochodzenia producenta programu ,nie dla mnie.
ocena użytkownika

Mam kilka spostrzeżeń odnośnie enigmatycznego opisu zaserwowanego przez redakcje.
Większość potencjalnych a niekiedy już obecnych użytkowników zastanawia się czym tak naprawdę różni się ten cały Kaspersky Free od komercyjnych odsłon tego producenta ,różnic jest kilka i pozwolę sobie pokrótce je przedstawić.
Pierwsze co widzimy to interfejs programu ,no właśnie interfejs pochodzi z pakietu Kaspersky Internet Security ,Kaspersky Free jest bowiem zubożoną wersją KIS'a a nie jak wielu mylnie zakłada Kaspersky Anti-Virus.
Kaspersky Free możemy zresztą w dowolnym momencie zamienić w KIS !
Otwórz okno główne aplikacji
Kliknij odnośnik Więcej narzędzi / More Tools,teraz klik na Upgrade i kliknij przycisk Wersja Testowa / Trial version.
Zostanie uruchomiony Kreator migracji ,wystarczy postępować zgodnie z zaleceniami kreatora.
Z poziomu zakładki Upgrade możemy też aktywować zakupioną wcześniej licencje , widoczne jako wyszarzane funkcje programu zostaną aktywowane.
Pokłosiem tego iż program to KIS, bez rączek i nóżek ;) jest dodatkowy moduł instalowany wraz z programem a mianowicie Kaspersky Secure Connection 2.0 ,to nic innego jak VPN .Jeśli nie potrzebujecie tego modułu ,możecie go spokojnie odinstalować.
Jeśli zaś chodzi o kwestie związane z ochroną Użytkownika to wersja Free jest minimalnie uboższa od płatnego KAV.
za darmo dostajemy 4 moduły ochronne : File Anti-Virus / Ochrona plików ,Web Anti-Virus / Ochrona WWW ,IM Anti-Virus /Ochrona komunikatorów i Mail AntiVirus /Ochrona poczty ,KAV posiada dodatkowo moduł System Watcher / Kontrola systemu ,oczywiście wraz z zakupem licencji dochodzi jeszcze wsparcie Supportu ,i to właściwie wszystko.
Program jest bardzo lekki i jak na firmę Kaspersky przystało jest wyjątkowo skuteczny.
Posiada przebogate jak na wersję darmową możliwości konfiguracji , możemy włącz/wyłącz ,dowolne moduły programu ,możemy zmniejszyć/zwiększyć poziom oferowanej ochrony ,standardowo moduły ustawione są na poziomie medium.
Możemy zwiększyć poziom Heurystyki ,ta standardowo ustawiona jest na Light scan czyli na najniższym poziomie.
Możemy swobodnie dodawać pliki i całe foldery do wykluczeń skanowania ,możemy również do wykluczeń dodawać wybrane strony WWW ,wystarczy w odpowiednie miejsce wkleić adres URl .
Możemy wybrać zachowanie się poszczególnych modułów w trakcie wykrycia zagrożenia : Block/Disinfect/Disinfect is possible-delete /Delete w przypadku File Anti-Virus ,w Web Anti-Virus mamy opcje : Block/Allow ,w przypadku ochrony poczty analogiczne opcje jak w przypadku File Anti-Virus.
Możemy w wygodny dla użytkownika sposób zarządzać kwarantanną i zadecydować co zrobimy z wykrytym potencjalnym zagrożeniem :Restore/Delete/Delete All Files.
Jeśli aktywujecie KSN-Kaspersky Security Network ,otrzymacie możliwość sprawdzania reputacji plików w chmurze Kaspersky Lab ,reputacje sprawdzamy z prawo kliku na wybranym programie.
Program bardzo szybko reaguje na podłączane przez USB napędy ,podobnie jest z kartami SD Card ,z automatu wyskakuje okienko z zapytaniem o przeskanowanie napędu ,można tu również ustawić automatyczny skan .
Dostajemy też wirtualną bezpieczną klawiaturę ,a ta jak doskonale wiemy jest nieoceniona w sieci.
Aktualizacje definicji programu są lekkie i nie zamulają komputera ,start systemu z Kaspersky Free jest bardzo szybki,nie dostrzegam też różnicy na niekorzyść w trakcie korzystania z sieci.
Program od czasu do czasu uruchamia skan Anti-Rootkit ,akurat ten skan jest lekki ,w przypadku skanu zainicjowanego przez użytkownika najlepiej zrobić sobie małą przerwę , pełny skan w moim przypadku trwał lekko powyżej godziny.
Jeśli korzystacie z przeglądarki Chrome ,Firefox ,Internet Explorer ,dodatkowo przywitacie rozszerzenie Kaspersky Protection ,rozszerzenie to wyświetla reputacje stron obok wyników wyszukiwania Google/Bing ,niestety rozszerzenie nie działa w przeglądarkach Opera/Vivaldi ,można je zainstalować niestety nie posiada aktywnego połączenia z Chmurą i zainstalowanym Kaspersky Free.
Osobiście jestem zaskoczony jakością i możliwościami tego mimo wszystko darmowego programu ,ze swojej strony gorąco polecam.

Na koniec wymagania sprzętowe :

Procesor: 1 GHz lub mocniejszy
Pamięć (RAM): 1 GB (32-bit) lub 2 GB (64-bit)
800 MB wolnego miejsca na dysku twardym
Microsoft® Internet Explorer® 81 lub nowszy
Microsoft .NET Framework 4 lub wyższy
Microsoft Windows 102 Home / Pro / Enterprise3
Microsoft Windows 8 & 8.1 / Pro / Enterprise / 8.1 update3
Microsoft Windows 7 Starter / Home Basic & Premium / Professional / Ultimate – SP1 lub wyższy 3
Microsoft Windows Vista® Home Basic & Premium / Business / Enterprise / Ultimate – SP1 lub wyższy 3
Microsoft Windows XP Home / Professional (32-bit) SP3 or higher / Professional (64-bit3) SP2 lub wyższy 402.09.2017 19:55 | Recenzja do wersji 18.0.0.405

Komentarze

0 nowych
przemek8423   10 #381 13.04.2018 14:59

@synaptyk: Zgadzam się z Twoją wypowiedzią.

synaptyk   8 #380 13.04.2018 13:34

@WM (niezalogowany): Nikt nie daje nic za darmo. Tutaj chcą by jak najwięcej osób sprawdziło ich produkt(naprawdę dobry, sam używam) i zakupiło pełną wersję.
Jeżeli masz wątpliwości to możesz bez problemu zablokować komunikację z internetem prostym firewallem Tinywall

  #379 10.04.2018 17:28

Szalony Nick / Widocznie niedokładnie i niecałkowicie go odinstalowałeś bo ja miałem podobne sytuacje z innymi antywirusami ,gdy nie wiedziałem jak w systemie usunąć po nich pozostałości ,resztki po programie .Dlatego zadawałem już pytania do antywirusów czy łatwo i całkowicie dany antywirus usunąć którzy tę czynność już wykonali . Przez systemowy w Windowsie tzw. " Odinstaluj i zmień program " nie zawsze da radę cały program odinstalować ,więc potrzebny program do tego celu lub deinstalator fabryczny aby tego antywirusa usunąć i trzeba jeszcze pogrzebać w regedit i w procesach i wpisując nazwę w " przeszukaj komputer " aby znaleźć pozostawione klucze ,pliki ,foldery. Testowałem Kaspersky i go odinstalowałem ale nie dlatego ,że był nie dobry ale dlatego ,że testowałem kolejny program ale niewykluczone ,że do niego wrócę .Pisząc krótko po odinstalowaniu nie miałem takich problemów jak pisał przedmówca ,że wysyła nadal jakieś dane po odinstalowaniu .Radziłbym tobie zainstalować antywirusa łatwiejszego a najlepiej bezobsługowego . Nie martw się też kiedyś byłem laikiem i niekiedy coś spieprzyłem ale w Windows 7 o wiele łatwiej to naprawić czy odwrócić szkodę a poszukiwanie wiedzy ,dokształcanie się ułatwia to jeszcze bardziej . Windows 7 w przeciwieństwie do Windows 10 trudniej zepsuć siódemkę swoimi działaniami i instalowanymi przemyślnymi i różnymi programami ,dodatkami .

  #378 09.04.2018 16:01

@Szalony Nick (niezalogowany): Rosjanie nic nie dają za darmo. A jak dają, to mają w tym jakiś swój interes.

  #377 08.04.2018 11:02

Program po całkowitym odinstalowaniu wciąż wysyła z przeglądarki jakieś dane do kaspersky-lab,
można to zobaczyć w lewym dolnym rogu przeglądarki podczas ładowania stron, niestety czeka mnie ponowne przywracanie systemu z obrazu. Nie polecam tego programu.

przemek8423   10 #376 06.04.2018 18:40

Dla mnie jak "znalazł". Na moim staruchu Intel C2Q Q6600 2.40Ghz @ 3.2Ghz, 6GB RAM, dyskiem SSD i Windowsem 7 działa znakomicie. Jest lekki i skuteczny. Ja polecam! Pozdrawiam ;)

  #375 03.04.2018 17:34

Ostatnio testuję go na starym acerze który ma vistę sp1 i 9lat.I faktycznie jest dość lekki inie obciąża kompa na maksymalnych ustawieniach i ładnie chroni bo nie wpuszcza do przeglądarki śmieci jak panda,i porównując czysto subiektywnie lepsza z niego ochrona niż pandy.Oczywiście że wielu funkcji w nim bark co do wersje pełnopłatnej,ale do moich potrzeb i użytkowania na staruszku całkiem wystarcza,bo i tak mało co robię na acerze,a jakaś ochrona przy niewspieranym systemie powinna być jak najsolidniejsza

Dementor   37 #374 26.03.2018 23:27

@mr. ja: Wiesz przejście z Avasta na Kaspersky - to jak przesiądnięcie się z Malucha do Ferrari ;)

mr. ja   5 #373 26.03.2018 17:36

@Tomek Tomasz: Super :) dzięki za odpowiedź. Wrzuciłem Kasperka na kompa ojca, wcześniej miał tam a(ch)vasta myślę że spisze się lepiej. Poza tym jest cholernie lekki dla systemu :)

Tomek Tomasz   3 #372 25.03.2018 19:45

@mr. ja: Dostaje aktualizacje i aktualizuje się automatycznie na PC. Aktualizacje zmieniają tylko literę przy wersji. Obecnie jest to 18.0.0.405(g).

mr. ja   5 #371 24.03.2018 02:27

ten program dostał już jakąś aktualizacje? na pc aktualizuje sie automatycznie ?

Autor edytował komentarz w dniu: 24.03.2018 02:28
  #370 03.03.2018 11:55

@ja z Drawska koło Czarnkowa tego Wielkopolskiego Drawska (niezalogowany):

Witam i pozdrawiam Czarnków :)

  #369 27.02.2018 16:07

kiedy będzie wydana nowsza jeszcze lepsza bardziej ulepszona usprawniona szybsza wydajniejsza wersja ??? (zgodna także z najnowszym Windows 10.1803 który zostanie dopiero w kwietniu wydany ) pytam dlatego że ta obecna wersja jest jakaś taka nie wiem jaka niby dopracowana niby niedopracowana .no ja sam nie wiem co ja mam osobiście niby o niej czyli o tej wersji z tym że numerem sądzić dodam tylko że antywirusa Kaspersky Free w wersji numer 18.0.0.405 mam zainstalowanego na Windows 10 Fall Creators Update 1709 64 bitowej wersji .i brakuje w niej wbudowanej funkcji dysku ratunkowego Kaspersky Rescue Disk a ta funkcjonalność powinna być wbudowana w wersje free tak jak ma czeska konkurencja .także by się przydały inne fajne funkcjonalności które są w wersji pro płatnej dostępne a najszczerzej powinny się znajdować w wersji darmowej free dlatego że zwiększyło by to znacząco bezpieczeństwo oraz atrakcyjność i pobieralność a co najważniejsze użytkowalność przez użytkowników z Polski w Polsce

Zero Ghost   16 #368 05.02.2018 18:49

@stentsk: Nie musisz się rejestrować .Jeśli odinstalujesz i ponownie zainstalujesz licznik zostanie zrestartowany.

stentsk   7 #367 05.02.2018 15:51

Witam. Po instalacji jest licencja na 365 dni, ktoś wie co będzie później, czy trzeba się rejestrować, aby ją przedłużyć itp.?

  #366 04.02.2018 14:39

Na 100% jestem przekonany, że z tym Kaspersky free coś śmierdzi. Rosjanie nie wydaliby za darmo coś takiego. Mają w tym swój jakiś szpiegowski interes. Chociaż wersja darmowa i owszem wydaje się być dobra.

MrBeckham555   2 #365 02.02.2018 23:06

@kaka555 (niezalogowany): Jeżeli Ransomware będzie wykrywane sygnaturami bądz z wykożystaniem chmury to zostanie zablokowane natomiast gdy proces szyfrowania już się rozpocznie to Wersja darmowa go nie zatrzyma oraz nie pozwoli na odzyskanie kopii plików z przed modyfikacji

  #364 02.02.2018 16:46

@Syga (niezalogowany): no to WD na Windzie 10 najlepszy , nic szczegolnego ten kaspersky free

  #363 02.02.2018 14:56

Używałem komercyjną wersję przez dwa lata i była ok.Lekka i kilkakrotnie ochroniła mnie przed robactwem w wynika niezdrowej ciekawości pewnych stron.Żartownisiom dodam,ze nie o pornole chodziło.Zrezygnowałem,to kasa grała tu pierwsze miejsce.Wgrałem darmowy soft -angielska,połowę roku temu.Niby nic się nie działo.Nie!,działo się.Prawie minutę potrzebował system by ruszyć i tyle samo by wyłączyć się.Więc co go tak zmuliło,oczywiście free Kaspersky.Po deinstalacji ruszył windows jak świeżutki instal.Konieczne było gruntowne ręczne czyszczenie które po kasperskim zostało.Teoria spiskowa podpowiada,że free Kaspersky miał zmontowany via telemetrię.Nie tyle by mnie maluczkiego paljaczka szpiegować,ha! Lecz sprawność jego softu na rożnych ustawieniach operacyjnych oraz telemetrię stron internautów.Czyli robił to co windows,lecz testował siebie samego.Bo kto poważnie chcący być anonimowy,będzie używał;1-Windowsa,zwłaszcza 10tkę 2-google 3-darmowego antywira.

  #362 02.02.2018 14:47

@kaka555 (niezalogowany): Raczej nie chroni. Musiałbyś mieć wersję płatną.

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję