Kaspersky Free 19.0.0.1088

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Programy antywirusowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Kaspersky Free to darmowa wersja popularnego antywirusa firmy Kaspersky Lab oferująca skuteczny skaner plików, witryn internetowych oraz poczty. Względem płatnej edycji program pozbawiony został między innymi kontroli rodzicielskiej oraz zabezpieczenia płatności internetowych.

Skanowanie komputera może przebiegać na kilka sposobów oraz możliwe jest stworzenie jego harmonogramu. Interfejs aplikacji jest prosty w obsłudze i pomimo, że program jest darmowy – nie zawiera reklam. Z poziomu głównego menu mamy możliwość uruchomienia skanowania oraz zaktualizowania bazy danych. Dostępne są również automatyczne aktualizacje, kwarantanna oraz skanowanie zewnętrznych nośników pamięci.

Podczas działania program dostarcza danych do serwerów producenta, wspomagając uczenie maszynowe dbające o wykrywanie zagrożeń (również w płatnych usługach firmy). Producent informuje wprost , że do pełnej ochrony komputera warto zainwestować w płatną wersję aplikacji. Darmowy Kaspersky Free ma być natomiast dobry w tym, do czego został stworzony. Oferuje być może mniej funkcji od konkurencji, ale wszystkie są dopracowane.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Lekki , darmowy,Skuteczny
Chwilowy brak polskiego języka
ocena użytkownika

Kaspersky Free posiada ochronę standardową nie ma żadnej różnicy że to jest darmowy AV jest okrojony ale dla mnie ważna jest ochrona a nie dodatki .

03.11.2017 23:16 | Recenzja do wersji 18.0.0.405
Lekki ,darmowy ,skuteczny ,duże możliwości konfiguracji pod indywidualnego użytkownika.
Dla niektórych chwilowy brak języka Polskiego ,nie dla mnie ,dla niektórych kraj pochodzenia producenta programu ,nie dla mnie.
ocena użytkownika

Mam kilka spostrzeżeń odnośnie enigmatycznego opisu zaserwowanego przez redakcje.
Większość potencjalnych a niekiedy już obecnych użytkowników zastanawia się czym tak naprawdę różni się ten cały Kaspersky Free od komercyjnych odsłon tego producenta ,różnic jest kilka i pozwolę sobie pokrótce je przedstawić.
Pierwsze co widzimy to interfejs programu ,no właśnie interfejs pochodzi z pakietu Kaspersky Internet Security ,Kaspersky Free jest bowiem zubożoną wersją KIS'a a nie jak wielu mylnie zakłada Kaspersky Anti-Virus.
Kaspersky Free możemy zresztą w dowolnym momencie zamienić w KIS !
Otwórz okno główne aplikacji
Kliknij odnośnik Więcej narzędzi / More Tools,teraz klik na Upgrade i kliknij przycisk Wersja Testowa / Trial version.
Zostanie uruchomiony Kreator migracji ,wystarczy postępować zgodnie z zaleceniami kreatora.
Z poziomu zakładki Upgrade możemy też aktywować zakupioną wcześniej licencje , widoczne jako wyszarzane funkcje programu zostaną aktywowane.
Pokłosiem tego iż program to KIS, bez rączek i nóżek ;) jest dodatkowy moduł instalowany wraz z programem a mianowicie Kaspersky Secure Connection 2.0 ,to nic innego jak VPN .Jeśli nie potrzebujecie tego modułu ,możecie go spokojnie odinstalować.
Jeśli zaś chodzi o kwestie związane z ochroną Użytkownika to wersja Free jest minimalnie uboższa od płatnego KAV.
za darmo dostajemy 4 moduły ochronne : File Anti-Virus / Ochrona plików ,Web Anti-Virus / Ochrona WWW ,IM Anti-Virus /Ochrona komunikatorów i Mail AntiVirus /Ochrona poczty ,KAV posiada dodatkowo moduł System Watcher / Kontrola systemu ,oczywiście wraz z zakupem licencji dochodzi jeszcze wsparcie Supportu ,i to właściwie wszystko.
Program jest bardzo lekki i jak na firmę Kaspersky przystało jest wyjątkowo skuteczny.
Posiada przebogate jak na wersję darmową możliwości konfiguracji , możemy włącz/wyłącz ,dowolne moduły programu ,możemy zmniejszyć/zwiększyć poziom oferowanej ochrony ,standardowo moduły ustawione są na poziomie medium.
Możemy zwiększyć poziom Heurystyki ,ta standardowo ustawiona jest na Light scan czyli na najniższym poziomie.
Możemy swobodnie dodawać pliki i całe foldery do wykluczeń skanowania ,możemy również do wykluczeń dodawać wybrane strony WWW ,wystarczy w odpowiednie miejsce wkleić adres URl .
Możemy wybrać zachowanie się poszczególnych modułów w trakcie wykrycia zagrożenia : Block/Disinfect/Disinfect is possible-delete /Delete w przypadku File Anti-Virus ,w Web Anti-Virus mamy opcje : Block/Allow ,w przypadku ochrony poczty analogiczne opcje jak w przypadku File Anti-Virus.
Możemy w wygodny dla użytkownika sposób zarządzać kwarantanną i zadecydować co zrobimy z wykrytym potencjalnym zagrożeniem :Restore/Delete/Delete All Files.
Jeśli aktywujecie KSN-Kaspersky Security Network ,otrzymacie możliwość sprawdzania reputacji plików w chmurze Kaspersky Lab ,reputacje sprawdzamy z prawo kliku na wybranym programie.
Program bardzo szybko reaguje na podłączane przez USB napędy ,podobnie jest z kartami SD Card ,z automatu wyskakuje okienko z zapytaniem o przeskanowanie napędu ,można tu również ustawić automatyczny skan .
Dostajemy też wirtualną bezpieczną klawiaturę ,a ta jak doskonale wiemy jest nieoceniona w sieci.
Aktualizacje definicji programu są lekkie i nie zamulają komputera ,start systemu z Kaspersky Free jest bardzo szybki,nie dostrzegam też różnicy na niekorzyść w trakcie korzystania z sieci.
Program od czasu do czasu uruchamia skan Anti-Rootkit ,akurat ten skan jest lekki ,w przypadku skanu zainicjowanego przez użytkownika najlepiej zrobić sobie małą przerwę , pełny skan w moim przypadku trwał lekko powyżej godziny.
Jeśli korzystacie z przeglądarki Chrome ,Firefox ,Internet Explorer ,dodatkowo przywitacie rozszerzenie Kaspersky Protection ,rozszerzenie to wyświetla reputacje stron obok wyników wyszukiwania Google/Bing ,niestety rozszerzenie nie działa w przeglądarkach Opera/Vivaldi ,można je zainstalować niestety nie posiada aktywnego połączenia z Chmurą i zainstalowanym Kaspersky Free.
Osobiście jestem zaskoczony jakością i możliwościami tego mimo wszystko darmowego programu ,ze swojej strony gorąco polecam.

Na koniec wymagania sprzętowe :

Procesor: 1 GHz lub mocniejszy
Pamięć (RAM): 1 GB (32-bit) lub 2 GB (64-bit)
800 MB wolnego miejsca na dysku twardym
Microsoft® Internet Explorer® 81 lub nowszy
Microsoft .NET Framework 4 lub wyższy
Microsoft Windows 102 Home / Pro / Enterprise3
Microsoft Windows 8 & 8.1 / Pro / Enterprise / 8.1 update3
Microsoft Windows 7 Starter / Home Basic & Premium / Professional / Ultimate – SP1 lub wyższy 3
Microsoft Windows Vista® Home Basic & Premium / Business / Enterprise / Ultimate – SP1 lub wyższy 3
Microsoft Windows XP Home / Professional (32-bit) SP3 or higher / Professional (64-bit3) SP2 lub wyższy 402.09.2017 19:55 | Recenzja do wersji 18.0.0.405

Komentarze

0 nowych
kubaheisenberg   1 #488 15.10.2018 08:02

@MarekVite (niezalogowany): a Ty, Ośle jakiego antywira używasz? :D

  #487 14.10.2018 02:28

@kubaheisenberg: Ośle ! Kasperski pracownik Putina a ty go wspierasz ! ! !

kubaheisenberg   1 #486 12.10.2018 14:10

@anonim (niezalogowany): Tyle, że ja nie mam dostępu do okna głównego Kaspersky Free, bo nawet nie chce mi się zainstalować. . .

  #485 11.10.2018 15:26

Prawdopodobnie problem jest łatwy do rozwiązania jeżeli chodzi o ten problem który opisuje Kaspersky na swojej stronie : " Podczas aktywacji programu Kaspersky Free może pojawić się komunikat “nieznany błąd”. W celu rozwiązania problemu wyłącz serwer proxy w ustawieniach aplikacji:
W oknie głównym programu Kaspersky Free kliknij przycisk koła zębatego : Ikona ustawień w Kaspersky Free."

kubaheisenberg   1 #484 11.10.2018 09:23

Witam. Mam problem z Kaspersky Free. Otóż kiedy chcę zainstalować to podczas instalacji wyskakuje "Nieznany błąd". Próbowałem instalkę stąd, próbowałem ze strony Kaspersky. Na każdej to samo. Miał ktoś podobny problem?

Senesino   4 #483 09.10.2018 04:31

Kolejny bug - u mnie po przejściu z poziomu Kaspersky Free na testową wersję Kaspersky Internet Security po 30 dniach i powrocie do Kaspersky Free licencja dalej jest nieważna i Kaspersky Free nie działa. Po wyłączeniu i włączeniu Kaspersky'ego Free ten się wysypał i przesyła raport za moją zgodą na serwery Kaspersky Lab ponad 80 MB.

Autor edytował komentarz w dniu: 09.10.2018 18:43
Dementor   39 #482 26.09.2018 20:11

@przemek8423: W dodatkowych ustawieniach programu wypada włączyć ochronę przeciw keyloggerom i szkodliwym programom do zdalnej kontroli i włączyć skanowanie zewnętrznych napędów... Zresztą więcej piszę o antywirusie Kaspersky Free w mojej recenzji poświęconej poprzedniej jego wersji https://www.dobreprogramy.pl/Dementor/Kaspersky-Free-najlepszy-darmowy-antywirus.... Najnowsza w zasadzie ma tylko zmieniony interfejs i jest jeszcze bardziej zautomatyzowana - co oceniam na plus.

przemek8423   11 #481 26.09.2018 19:57

@Dementor: A no to fajnie,mega ;). Powiedz mi,po zainstalowaniu Kaspersky Free trzeba coś pogrzebać w ustawieniach czy zostawić tak jak się zainstalował?

przemek8423   11 #479 26.09.2018 19:39

@Dementor: Dzięki,ale AppCheck Anti-Ransomware z tego co się orientuje nie jest "free"? Chyba ,że się mylę...

Autor edytował komentarz w dniu: 26.09.2018 19:39
Dementor   39 #478 25.09.2018 19:48

@przemek8423: Kaspersky Free + AppCheck Anti-Ransomware. Mam go na oldskulowym 11-letnim laptopie i śmiga jak kilkulatek. Dodam przy tym, że korzystam na nim intensywnie z internetu. Reasumując lepszej ochrony "za free" nie dostaniesz.

martinez2006   9 #477 17.09.2018 07:12

Jeden z lepszych darmowych.

  #476 15.09.2018 20:07

Miałem kiedyś Kasperskiego na Win7 i mojego laptopa dość mocno muliło, już pod Avastem chodził deczko lepiej.

izok1980   9 #475 13.09.2018 18:37

@przemek8423: Tylko SA+ nic więcej nie trzeba naprawdę :)

przemek8423   11 #474 13.09.2018 13:36

Pomóżcie mi ludzie. Mam dylemat. Posiadam SA+ w wersji Premium do 2020r i korci mnie Kaspersky Free. Co będzię lepszym wyborem na dłuższy okres bądź na stałe. Wiecie może czy Kaspersky darmowej wersji wykrywa ransomware i tego typu podobne dziadostwo. Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam ;)

Tomek Tomasz   3 #473 12.09.2018 16:38

@WM (niezalogowany): Darmowy Kaspersky ma podobną wykrywalność jak płatny czy pakiet KIS. Po prostu KIS ma dużo więcej opcji typu prywatność, zakupy online, kontrola rodzicielska itp. Przecież sam silnik wykrywający szkodniki jest ten sam a nie każdy potrzebuje tylu dodatkowych funkcji. Na pewno KIS jest bardziej zasobożerny niż wersja darmowa.

  #472 12.09.2018 15:39

@witek111: Tylko że trzeba dodać: KIS a nie Kasperski free.

witek111   13 #471 11.09.2018 18:59

@Anonim (niezalogowany): Kaspersky, Tomek dodał wyniki testów... wystarczy porównać.... i rządzi Kaspersky

  #469 04.09.2018 21:41

@Anonim (niezalogowany): Osobiście polecam NOD32, jest pewniejszy.