r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Kaspersky Free 18.0.0.405

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Programy antywirusowe

Kaspersky Free to darmowa wersja popularnego antywirusa firmy Kaspersky Lab, względem pełnej edycji pozbawiona między innymi kontroli rodzicielskiej oraz zabezpieczenia płatności internetowych. Pozostaje jednak wygodnym w użyciu i skutecznym skanerem plików, witryn internetowych oraz poczty.

Galeria programu

Interfejs programu jest prosty w obsłudze i pomimo, że program jest darmowy – nie zawiera reklam. Z poziomu głównego menu mamy możliwość uruchomienia skanowania (na jeden z kilku sposobów) oraz zaktualizowania bazy danych. Podczas działania program dostarcza danych do serwerów producenta, wspomagając uczenie maszynowe dbające o wykrywanie zagrożeń (również w płatnych usługach firmy).

Uwaga!

Teoretycznie program ma być dostępny na naszym rynku od października 2017 roku. Możliwość wcześniejszego pobierania jest najprawdopodobniej wynikiem pomyłki ze strony producenta. Po szczegóły odsyłamy do naszej publikacji.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Kaspersky Free dostępny: darmowy antywirus metodą na Amerykanów?

161
OPROGRAMOWANIE 26.07.2017 | Oskar Ziomek (o.zio)

Na rynku pojawił się właśnie Kaspersky Free, darmowa wersja cenionego programu antywirusowego spod skrzydeł Kaspersky Lab. To oczywiście okrojona względem pełnej wersji edycja, jednak z pewnością wiele osób zechce ją zainstalować na swoich komputerach i wykorzystywać na co dzień. A to może być coś, czego firmie potrzeba, po tym jak jej aplikacjom postawiono zarzuty i zakazano ich używania w organizacjach rządowych w USA. Sam antywirus oferuje prosty skaner plików, stron internetowych oraz maili, zaś w interfejsie nie znajdziemy reklam. Generalnie, jak na produkt darmowy, możliwości można…

Recenzje użytkowników

Lekki ,darmowy ,skuteczny ,duże możliwości konfiguracji pod indywidualnego użytkownika.
Dla niektórych chwilowy brak języka Polskiego ,nie dla mnie ,dla niektórych kraj pochodzenia producenta programu ,nie dla mnie.
ocena użytkownika

Mam kilka spostrzeżeń odnośnie enigmatycznego opisu zaserwowanego przez redakcje.
Większość potencjalnych a niekiedy już obecnych użytkowników zastanawia się czym tak naprawdę różni się ten cały Kaspersky Free od komercyjnych odsłon tego producenta ,różnic jest kilka i pozwolę sobie pokrótce je przedstawić.
Pierwsze co widzimy to interfejs programu ,no właśnie interfejs pochodzi z pakietu Kaspersky Internet Security ,Kaspersky Free jest bowiem zubożoną wersją KIS'a a nie jak wielu mylnie zakłada Kaspersky Anti-Virus.
Kaspersky Free możemy zresztą w dowolnym momencie zamienić w KIS !
Otwórz okno główne aplikacji
Kliknij odnośnik Więcej narzędzi / More Tools,teraz klik na Upgrade i kliknij przycisk Wersja Testowa / Trial version.
Zostanie uruchomiony Kreator migracji ,wystarczy postępować zgodnie z zaleceniami kreatora.
Z poziomu zakładki Upgrade możemy też aktywować zakupioną wcześniej licencje , widoczne jako wyszarzane funkcje programu zostaną aktywowane.
Pokłosiem tego iż program to KIS, bez rączek i nóżek ;) jest dodatkowy moduł instalowany wraz z programem a mianowicie Kaspersky Secure Connection 2.0 ,to nic innego jak VPN .Jeśli nie potrzebujecie tego modułu ,możecie go spokojnie odinstalować.
Jeśli zaś chodzi o kwestie związane z ochroną Użytkownika to wersja Free jest minimalnie uboższa od płatnego KAV.
za darmo dostajemy 4 moduły ochronne : File Anti-Virus / Ochrona plików ,Web Anti-Virus / Ochrona WWW ,IM Anti-Virus /Ochrona komunikatorów i Mail AntiVirus /Ochrona poczty ,KAV posiada dodatkowo moduł System Watcher / Kontrola systemu ,oczywiście wraz z zakupem licencji dochodzi jeszcze wsparcie Supportu ,i to właściwie wszystko.
Program jest bardzo lekki i jak na firmę Kaspersky przystało jest wyjątkowo skuteczny.
Posiada przebogate jak na wersję darmową możliwości konfiguracji , możemy włącz/wyłącz ,dowolne moduły programu ,możemy zmniejszyć/zwiększyć poziom oferowanej ochrony ,standardowo moduły ustawione są na poziomie medium.
Możemy zwiększyć poziom Heurystyki ,ta standardowo ustawiona jest na Light scan czyli na najniższym poziomie.
Możemy swobodnie dodawać pliki i całe foldery do wykluczeń skanowania ,możemy również do wykluczeń dodawać wybrane strony WWW ,wystarczy w odpowiednie miejsce wkleić adres URl .
Możemy wybrać zachowanie się poszczególnych modułów w trakcie wykrycia zagrożenia : Block/Disinfect/Disinfect is possible-delete /Delete w przypadku File Anti-Virus ,w Web Anti-Virus mamy opcje : Block/Allow ,w przypadku ochrony poczty analogiczne opcje jak w przypadku File Anti-Virus.
Możemy w wygodny dla użytkownika sposób zarządzać kwarantanną i zadecydować co zrobimy z wykrytym potencjalnym zagrożeniem :Restore/Delete/Delete All Files.
Jeśli aktywujecie KSN-Kaspersky Security Network ,otrzymacie możliwość sprawdzania reputacji plików w chmurze Kaspersky Lab ,reputacje sprawdzamy z prawo kliku na wybranym programie.
Program bardzo szybko reaguje na podłączane przez USB napędy ,podobnie jest z kartami SD Card ,z automatu wyskakuje okienko z zapytaniem o przeskanowanie napędu ,można tu również ustawić automatyczny skan .
Dostajemy też wirtualną bezpieczną klawiaturę ,a ta jak doskonale wiemy jest nieoceniona w sieci.
Aktualizacje definicji programu są lekkie i nie zamulają komputera ,start systemu z Kaspersky Free jest bardzo szybki,nie dostrzegam też różnicy na niekorzyść w trakcie korzystania z sieci.
Program od czasu do czasu uruchamia skan Anti-Rootkit ,akurat ten skan jest lekki ,w przypadku skanu zainicjowanego przez użytkownika najlepiej zrobić sobie małą przerwę , pełny skan w moim przypadku trwał lekko powyżej godziny.
Jeśli korzystacie z przeglądarki Chrome ,Firefox ,Internet Explorer ,dodatkowo przywitacie rozszerzenie Kaspersky Protection ,rozszerzenie to wyświetla reputacje stron obok wyników wyszukiwania Google/Bing ,niestety rozszerzenie nie działa w przeglądarkach Opera/Vivaldi ,można je zainstalować niestety nie posiada aktywnego połączenia z Chmurą i zainstalowanym Kaspersky Free.
Osobiście jestem zaskoczony jakością i możliwościami tego mimo wszystko darmowego programu ,ze swojej strony gorąco polecam.

Na koniec wymagania sprzętowe :

Procesor: 1 GHz lub mocniejszy
Pamięć (RAM): 1 GB (32-bit) lub 2 GB (64-bit)
800 MB wolnego miejsca na dysku twardym
Microsoft® Internet Explorer® 81 lub nowszy
Microsoft .NET Framework 4 lub wyższy
Microsoft Windows 102 Home / Pro / Enterprise3
Microsoft Windows 8 & 8.1 / Pro / Enterprise / 8.1 update3
Microsoft Windows 7 Starter / Home Basic & Premium / Professional / Ultimate – SP1 lub wyższy 3
Microsoft Windows Vista® Home Basic & Premium / Business / Enterprise / Ultimate – SP1 lub wyższy 3
Microsoft Windows XP Home / Professional (32-bit) SP3 or higher / Professional (64-bit3) SP2 lub wyższy 402.09.2017 19:55 | Recenzja do wersji 18.0.0.405
Lekki, darmowy, skutecznie chroni przed zagrożeniami, wygodny interfejs
Nie słucha się wyjątków i blokuje mi pewien plik nawet po wyłączeniu ochrony, spami prośbami o jakiejś rejestracji (choć rzadziej niż Avast i AVG)
ocena użytkownika

Darmowe antywirusy zawsze miały swoje wady/problemy, niestety Kaspersky nie jest tu wyjątkiem. A szkoda, sądziłem że Kaspersky mnie zaskoczy...

30.07.2017 14:09 | Recenzja do wersji 18.0.0.405
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
Zero Ghost   15 #227 23.10.2017 14:47

Gdyby faktycznie mieli coś do ukrycia nie zaproponowaliby niezależnego Audytu
https://avlab.pl/kaspersky-lab-udostepni-kod-zrodlowy-swojego-oprogramowania-i-p...

Razzor   6 #226 22.10.2017 16:26

Ceniłem ten program bo faktycznie programiści ZSRR stworzyli naprawdę dobry produkt ale za aferę szpiegowską Kasperskiemu stanowczo mówię NIE. Co z tego że jest dobry jak dzięki niemu Putin i ferajna mieli wgląd w zawartość waszych kompów, a cały szef Kasperski pieprzy że nic o tym nie wiedział, żartowniś.Podobnie jest ze starą dojechaną prostytutką która dla każdego nowego klienta mówi że jest dziewicą.

Zero Ghost   15 #225 22.10.2017 15:17

@Anonim (niezalogowany): "Maksymalna ocena za co?"

Każdy program coś przepuści ,to raz ,dwa to ustawki hejterów na YouTube ,kolo wie co przepuszcza dany program i podsuwa mu taki smaczek .Inna sprawa to najnowsze definicje i sygnatury pobierane dzień w dzień przez program mające na celu niwelowanie najnowszych zagrożeń.Każdego dnia powstają nowe szkodliwe skrypty ,żadna firma na świecie nie ogarnie tego na bieżąco ,a większość nie ogarnie tego wcale ,serwując użytkownikom pokraki AV jak Avast i inne wynalazki . Czepialstwo ot co.

  #224 20.10.2017 21:21

Jeszcze raz ponawiam prośbę aby wypowiadać się w temacie praktycznym np .o działaniu i funkcjonowaniu antywirusa a nie o jego teoriach politycznych i propagandowych .Mnie interesuje działanie antywirusa w celu ochrony komputera przed szkodnikami i w tym Kaspersky jest dobry . Przecież o to internautom chodzi - jak najskuteczniejsza ochrona i jeszcze do tego darmowa i Kaspersky spełnia te kryteria . Jak wiadomo wszystkie mocarstwa szpiegują na różne sposoby . Szkodnikiem bywa niekiedy głupota . Najlepszym sposobem zapobieżeniu jakiejkolwiek inwigilacji jest odłączenie komputera od prądu .Na komputerze niektórzy mają od dawna ukryte w systemie satelity szpiegujące , podsłuchy ,konie trojańskie w postaci hakerskich komunikatorów zdalnie sterowanych i nie chodzi tylko o niewinne ciasteczka analityczne . Nie zawsze o tym wiedzą a programy antywirusowe są często ślepe .Nie zawsze pomaga maskowanie ,zmiana IP bo są inne składniki w systemie które mogą dostarczyć więcej wiedzy o użytkowniku . Na moim komputerze jedynie Kaspersky był wstanie znaleźć właśnie takie zakamuflowane szkodniki wyżej wymienione i je zablokować i zneutralizować. Inne darmowe programy antywirusowe czy triale i skanery znajdowały jedynie ciasteczka ,jakieś pierdułki mało istotne ,lekkie PUP- y ,zwykłe dialery lub false positive .

  #223 20.10.2017 15:33

@głupi misiek.79 (niezalogowany): Masz rację, chociaż polałeś trochę wody.

  #222 19.10.2017 23:29
  #221 19.10.2017 17:59

Więcej konkretów i wypowiedzi praktycznych bo polemika i odszczekiwanie rozbawia ale nie miejsce jest tutaj na wypowiedzi kontrowersyjne ,prowokacyjne . Koledzy i koleżanki spokojnie i dajcie mu się wysłowić w temacie a jeżeli nic nie wnosi ciekawego ,użytecznego to czytajcie wnioski ,spostrzeżenia ,rady ,sugestie innych . Nie każdy musi się znać ale niektóry wie lepiej i mi jako laikowi to wystarczy aby wiedzieć jeszcze więcej .Zresztą forum użytkowników którzy coś instalują lub chcą zainstalować jest
nie zawsze przydatne w każdej wypowiedzi ale nie musi być jedynym źródłem wiedzy lecz jej uzupełnieniem . Sam opis programu techniczny w internecie nie wystarczy i musi być opinia od osób które z danego programu w realu ,w praktyce korzystają na swoim komputerze i z grzeczności czy fascynacji programami podzielą się z innymi spostrzeżeniami ,radami . Zalecam użycie głowy w celu wyciągnięcia odpowiednich wniosków z tego co czytasz a jak nie wiesz czytaj więcej. Jeżeli uważasz ,że ktoś może mylić się , poziom jest za niski to nikt nie zmusza do wypowiadania . Gdyby tutaj wypowiadali się tylko fachowcy , to komentarze byłyby mało przydatne i mało zrozumiałe dla przeciętnych użytkowników komputera , inaczej mało obytych z komputerem których jest sporo . Nie używajmy sformułowań jesteś głupi ,g..wno wiesz ,za cienki itp. bo nikt z nas na początku fachowcem nie był i wszystko wiedział a wiesz lepiej to napisz ale w temacie programów a nie pisz do osoby oceniając jak jest . To nie jest wypowiedź praktyczna gdy piszesz o kimś jaki jest , czy wie mało czy dużo ,jest głupi . Każdy może się wypowiedzieć czy wie mało czy wie dużo a jak wiesz jeszcze lepiej to napisz dokładniej ,konkretniej ale bez ataku . Dodam ,że ja wiem jeszcze zbyt mało choć czasami też się wypowiadam o problemach i walorach danego pobranego programu z pozycji zwykłego użytkownika programu . Wysławiając się jak mogę najlepiej ale to nie znaczy ,że zawsze robię to prawidłowo i dobrze ale i mam więcej pokory i szacunku do innych internautów którzy poświęcają czas aby co nie co napisać .

rafalJG   2 #220 19.10.2017 12:40

ESET w ostatnich testach nie wypadał już tak świetnie, podobnie jak Norton, choć niewątpliwie to bardzo dobre programy. Był czas kiedy cała administracja na Dolnym Śląsku hulała tylko na ESET. Pamiętam też, jak pewna duża instytucja wściekła się, gdy bez wiedzy informatyków zakupiono Kasperskiego, bo ich komputery nie były w stanie udźwignąć tak ciężkiego programu. Ostatecznie zakupiono lekki ESET. Sam długo miałem licencje i na ESET i na Kasperskiego i ani jeden, ani drugi niczego nie przepuścił

  #219 19.10.2017 10:27

Zastanawia mnie, czy którykolwiek z Was czytał swoje posty na trzeżwo???

  #218 19.10.2017 09:52

Szpiegowany we własnym domu ? Są metody ,sposoby komputerowe które możesz sam wykonać aby sprawdzić czy jesteś podsłuchiwany i czy jest ukryty donosiciel i niektóre nawet laik da radę zrobić .Owszem VPN też zmniejsza ryzyko inwigilacji ale z reguły większość VPN ukrywa tylko jeden adres IP a drugi pozostaje widoczny ,więc pomocne jest dodatkowe rozszerzenie . Zwykły VPN - proxy nie jest w cale gorszy od VPN płatnych ale musi być do niego dodatkowe rozszerzenie dobrze dobrane .Wadą darmowych proxyVPN i niektórych VPN są częste reklamy producenta zachęcające do zakupu płatnej wersji ale można to strawić bo coś za coś . Są inne składniki i miejsca w systemie które może podejrzeć haker . Najlepszym sposobem jest zainstalowanie antywirusa Kaspersky i jego VPN- u gdyż są to skuteczne programy opisywane przez znawców wysoko ale Kaspersky Free też jest dobry Podzielam opinię ,że ESET też jest dobry , ponieważ w 2015 roku miałem starszą wersję z 2011 roku przez ponad rok z darmowym kluczem pobranym z internetu i też robił skutecznie to co do niego należy .W najnowszej wersji klucze są nieprzydatne ale można zainstalować triala na 30 dni i sprawdzić jego walory .Producent nie zaleca instalować starszych wersji ale u mnie na podglądzie widziałem ,że sporo zablokował i usunął ,więc komputer czysty .

  #217 19.10.2017 09:16

Rosjanie zapewne też nie zainstalowaliby u siebie antywirusa pochodzącego z USA a szczególnie firmy ,instytucje byłyby ostrożne i to jest puenta całej sprawy . Natomiast nagonka medialna światowa czemuś ma służyć i ma jakiś cel propagandowy ale gdy zwykły szarak użytkownik komputera zastanawia się czy odradzać czy zainstalować program , to to jest problem na niższym szczeblu domowym z pozycji fotela . Wypowiedź " Gniot, szpieg i tyle" - jest tego przykładem ,że z powodu rewelacji przysłowiowy Kowalski , pospolity przeglądacz internetu i gracz się boi antywirusa za szyby swojego monitora .Które mocarstwo ma rację w cyberprzestrzeni i które jest niewiniątkiem a które aktywnym podsłuchiwaczem nie będę dociekał , ponieważ musiałbym być ekspertem w dziedzinie taktycznej wiadomo jakiej .

jarek0075   5 #216 19.10.2017 00:33

@rafalJG: Można dodać jeszcze Eseta , używam od lat i zero problemów . Bitdefender to prawda strasznie muli , Kaspersky i Eset dużo lepsze pod względem wydajności a pod względem wykrywalności bardzo podobnie z małą przewagą Kasperskiego . Każdy z tych programów jest inaczej zbudowany i każdy ma nacisk na coś innego , jeden ma lepsze to drugi tamto nie ma ideału . Osobiście tylko te trzy zabezpieczenia brałbym pod uwagę no może jeszcze Norton .

Zero Ghost   15 #215 18.10.2017 17:41

@Anonim (niezalogowany): "Zanim coś napiszesz to sprawdź"

Sprawdzałem nie raz i nie dziesięć.
Kaspersky jest super lekki od samego początku ,Bitdefender jest mułem zawsze ,tak darmowy jak i Internet Security, nawet pobieranie i instalowanie nowych sygnatur praktycznie zamraża kompa , jedyne co możesz wtedy zrobić to czekać i czekać... i tak jest każdego dnia. Podobnie jest min z Arcabit z silnikiem Bitka ,innymi słowy ciężki jest.
Jeśli chodzi o Hakerów na usługach rządu Izraela ,to jak myślisz czego oni tam szukali ? ,pewnie sami próbowali się podpiąć ale skapowali że ktoś ich wcześniej ubiegł i teraz strugają dobre duszyczki .
Oczywiście masz prawo uważać że Izraelscy Hakerzy to dobre miśki ;)

Autor edytował komentarz w dniu: 18.10.2017 20:31
  #214 18.10.2017 15:54

@rafalJG: No nie do końca. Moim zdaniem bardzo dobry jest Eset i w miarę dobry Norton.

  #213 18.10.2017 14:38

Zainstalowałem na czystym systemie Kaspersky Free i Kaspersky Software Updater. Pełne skanowanie systemu zajęło mi 14 minut przy specyfikacji laptopa: 8GB Ram, 120GB SSD, procesor AMD Quad-Core Pricessir A4-5000 (1.5 Ghz), system windows 8.1 Core 64bit.
Zainstalowane programy takie jak: dysk google, skype, vlc media player, google chrome, speedfan i odkurzacz.
Czyli całkiem niezły wynik jak na pełne skanowanie.
Pozdrawiam

rafalJG   2 #212 18.10.2017 13:54

Tylko Kaspersky i Bitdefender mają dziś wykrywalność bliską 100%. Tak naprawdę tylko o tych programach na chwilę obecną warto dyskutować.

Dementor   35 #211 18.10.2017 11:41

@rafalJG: Z Bitdefenderem racja, z Kasperskym bym polemizował. Inna sprawa, że jak się chce - to tak naprawdę do każdego antywirusa można się przyczepić. Wtedy pozostaje korzystanie z Linuksa... za free, bez AV :P

rafalJG   2 #210 18.10.2017 11:01

Bitdefender jest mułem nawet w wersji płatnej. Mam 10 licencjonowanych stanowisk Internet Security w firmie. Poza tym ciągle gubi klucze licencyjne i trzeba go reinstalować. Darmowy, o którym wspomniałeś, też spowalnia komputer. Ale przy dłuższych licencjach i paru stanowiskach cena programu jest bardzo atrakcyjna.

Autor edytował komentarz w dniu: 18.10.2017 11:03
  #209 18.10.2017 10:58

Nie będę pisał znowu to samo ,więc odsyłam do mojej wcześniejszej wypowiedzi z daty i godziny " 14.10.2017 10:04" i jest tu zawarte całe sedno sprawy . I jeszcze raz ponawiam prośbę aby wypowiadać się w temacie praktycznym np .o działaniu i funkcjonowaniu antywirusa a nie o jego teoriach politycznych i propagandowych .Mnie interesuje działanie antywirusa w celu ochrony komputera przed szkodnikami i w tym Kaspersky jest dobry . Przecież o to internautom chodzi - jak najskuteczniejsza ochrona i jeszcze do tego darmowa i Kaspersky spełnia te kryteria . Jak wiadomo wszystkie mocarstwa szpiegują na różne sposoby . Szkodnikiem bywa niekiedy głupota . Najlepszym sposobem zapobieżeniu jakiejkolwiek inwigilacji jest odłączenie komputera od prądu .Na komputerze niektórzy mają od dawna ukryte w systemie satelity szpiegujące , podsłuchy ,konie trojańskie w postaci hakerskich komunikatorów zdalnie sterowanych i nie chodzi tylko o niewinne ciasteczka analityczne . Nie zawsze o tym wiedzą a programy antywirusowe są często ślepe .Nie zawsze pomaga maskowanie ,zmiana IP bo są inne składniki w systemie które mogą dostarczyć więcej wiedzy o użytkowniku . Na moim komputerze jedynie Kaspersky był wstanie znaleźć właśnie takie zakamuflowane szkodniki wyżej wymienione i je zablokować i zneutralizować. Inne darmowe programy antywirusowe czy triale i skanery znajdowały jedynie ciasteczka ,jakieś pierdułki mało istotne ,lekkie PUP- y ,zwykłe dialery lub false positive .

  #208 17.10.2017 20:57

@Zero Ghost: Zanim coś napiszesz to sprawdź, piszesz że bitek jest mega mułem? Zainstaluj sobie na realnym systemie Kacpra free zrób kopię systemu, wywal Kacpra i potem zainstaluj Bitka free.Pobaw się tymi programami tak z 2 tygodnie, zarówno Bitek jak i Kacper muszą dopasować się do systemu, plików itd.

Po takim teście zobaczysz że Windows z bitkiem free jest bardziej responsywny.

Jeśli chodzi o szpiegowanie kasperskiego to gdyby nie izraelici to dalej być nie wiedział o tym że Kacper szpieguje.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.