r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Kaspersky Free 18.0.0.405

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Programy antywirusowe

Kaspersky Free to darmowa wersja popularnego antywirusa firmy Kaspersky Lab, względem pełnej edycji pozbawiona między innymi kontroli rodzicielskiej oraz zabezpieczenia płatności internetowych. Pozostaje jednak wygodnym w użyciu i skutecznym skanerem plików, witryn internetowych oraz poczty.

Galeria programu

Interfejs programu jest prosty w obsłudze i pomimo, że program jest darmowy – nie zawiera reklam. Z poziomu głównego menu mamy możliwość uruchomienia skanowania (na jeden z kilku sposobów) oraz zaktualizowania bazy danych. Podczas działania program dostarcza danych do serwerów producenta, wspomagając uczenie maszynowe dbające o wykrywanie zagrożeń (również w płatnych usługach firmy).

Uwaga!

Teoretycznie program ma być dostępny na naszym rynku od października 2017 roku. Możliwość wcześniejszego pobierania jest najprawdopodobniej wynikiem pomyłki ze strony producenta. Po szczegóły odsyłamy do naszej publikacji.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Kaspersky Free dostępny: darmowy antywirus metodą na Amerykanów?

161
OPROGRAMOWANIE 26.07.2017 | Oskar Ziomek (o.zio)

Na rynku pojawił się właśnie Kaspersky Free, darmowa wersja cenionego programu antywirusowego spod skrzydeł Kaspersky Lab. To oczywiście okrojona względem pełnej wersji edycja, jednak z pewnością wiele osób zechce ją zainstalować na swoich komputerach i wykorzystywać na co dzień. A to może być coś, czego firmie potrzeba, po tym jak jej aplikacjom postawiono zarzuty i zakazano ich używania w organizacjach rządowych w USA. Sam antywirus oferuje prosty skaner plików, stron internetowych oraz maili, zaś w interfejsie nie znajdziemy reklam. Generalnie, jak na produkt darmowy, możliwości można…

Recenzje użytkowników

Lekki , darmowy,Skuteczny
Chwilowy brak polskiego języka
ocena użytkownika

Kaspersky Free posiada ochronę standardową nie ma żadnej różnicy że to jest darmowy AV jest okrojony ale dla mnie ważna jest ochrona a nie dodatki .

03.11.2017 23:16 | Recenzja do wersji 18.0.0.405
Lekki ,darmowy ,skuteczny ,duże możliwości konfiguracji pod indywidualnego użytkownika.
Dla niektórych chwilowy brak języka Polskiego ,nie dla mnie ,dla niektórych kraj pochodzenia producenta programu ,nie dla mnie.
ocena użytkownika

Mam kilka spostrzeżeń odnośnie enigmatycznego opisu zaserwowanego przez redakcje.
Większość potencjalnych a niekiedy już obecnych użytkowników zastanawia się czym tak naprawdę różni się ten cały Kaspersky Free od komercyjnych odsłon tego producenta ,różnic jest kilka i pozwolę sobie pokrótce je przedstawić.
Pierwsze co widzimy to interfejs programu ,no właśnie interfejs pochodzi z pakietu Kaspersky Internet Security ,Kaspersky Free jest bowiem zubożoną wersją KIS'a a nie jak wielu mylnie zakłada Kaspersky Anti-Virus.
Kaspersky Free możemy zresztą w dowolnym momencie zamienić w KIS !
Otwórz okno główne aplikacji
Kliknij odnośnik Więcej narzędzi / More Tools,teraz klik na Upgrade i kliknij przycisk Wersja Testowa / Trial version.
Zostanie uruchomiony Kreator migracji ,wystarczy postępować zgodnie z zaleceniami kreatora.
Z poziomu zakładki Upgrade możemy też aktywować zakupioną wcześniej licencje , widoczne jako wyszarzane funkcje programu zostaną aktywowane.
Pokłosiem tego iż program to KIS, bez rączek i nóżek ;) jest dodatkowy moduł instalowany wraz z programem a mianowicie Kaspersky Secure Connection 2.0 ,to nic innego jak VPN .Jeśli nie potrzebujecie tego modułu ,możecie go spokojnie odinstalować.
Jeśli zaś chodzi o kwestie związane z ochroną Użytkownika to wersja Free jest minimalnie uboższa od płatnego KAV.
za darmo dostajemy 4 moduły ochronne : File Anti-Virus / Ochrona plików ,Web Anti-Virus / Ochrona WWW ,IM Anti-Virus /Ochrona komunikatorów i Mail AntiVirus /Ochrona poczty ,KAV posiada dodatkowo moduł System Watcher / Kontrola systemu ,oczywiście wraz z zakupem licencji dochodzi jeszcze wsparcie Supportu ,i to właściwie wszystko.
Program jest bardzo lekki i jak na firmę Kaspersky przystało jest wyjątkowo skuteczny.
Posiada przebogate jak na wersję darmową możliwości konfiguracji , możemy włącz/wyłącz ,dowolne moduły programu ,możemy zmniejszyć/zwiększyć poziom oferowanej ochrony ,standardowo moduły ustawione są na poziomie medium.
Możemy zwiększyć poziom Heurystyki ,ta standardowo ustawiona jest na Light scan czyli na najniższym poziomie.
Możemy swobodnie dodawać pliki i całe foldery do wykluczeń skanowania ,możemy również do wykluczeń dodawać wybrane strony WWW ,wystarczy w odpowiednie miejsce wkleić adres URl .
Możemy wybrać zachowanie się poszczególnych modułów w trakcie wykrycia zagrożenia : Block/Disinfect/Disinfect is possible-delete /Delete w przypadku File Anti-Virus ,w Web Anti-Virus mamy opcje : Block/Allow ,w przypadku ochrony poczty analogiczne opcje jak w przypadku File Anti-Virus.
Możemy w wygodny dla użytkownika sposób zarządzać kwarantanną i zadecydować co zrobimy z wykrytym potencjalnym zagrożeniem :Restore/Delete/Delete All Files.
Jeśli aktywujecie KSN-Kaspersky Security Network ,otrzymacie możliwość sprawdzania reputacji plików w chmurze Kaspersky Lab ,reputacje sprawdzamy z prawo kliku na wybranym programie.
Program bardzo szybko reaguje na podłączane przez USB napędy ,podobnie jest z kartami SD Card ,z automatu wyskakuje okienko z zapytaniem o przeskanowanie napędu ,można tu również ustawić automatyczny skan .
Dostajemy też wirtualną bezpieczną klawiaturę ,a ta jak doskonale wiemy jest nieoceniona w sieci.
Aktualizacje definicji programu są lekkie i nie zamulają komputera ,start systemu z Kaspersky Free jest bardzo szybki,nie dostrzegam też różnicy na niekorzyść w trakcie korzystania z sieci.
Program od czasu do czasu uruchamia skan Anti-Rootkit ,akurat ten skan jest lekki ,w przypadku skanu zainicjowanego przez użytkownika najlepiej zrobić sobie małą przerwę , pełny skan w moim przypadku trwał lekko powyżej godziny.
Jeśli korzystacie z przeglądarki Chrome ,Firefox ,Internet Explorer ,dodatkowo przywitacie rozszerzenie Kaspersky Protection ,rozszerzenie to wyświetla reputacje stron obok wyników wyszukiwania Google/Bing ,niestety rozszerzenie nie działa w przeglądarkach Opera/Vivaldi ,można je zainstalować niestety nie posiada aktywnego połączenia z Chmurą i zainstalowanym Kaspersky Free.
Osobiście jestem zaskoczony jakością i możliwościami tego mimo wszystko darmowego programu ,ze swojej strony gorąco polecam.

Na koniec wymagania sprzętowe :

Procesor: 1 GHz lub mocniejszy
Pamięć (RAM): 1 GB (32-bit) lub 2 GB (64-bit)
800 MB wolnego miejsca na dysku twardym
Microsoft® Internet Explorer® 81 lub nowszy
Microsoft .NET Framework 4 lub wyższy
Microsoft Windows 102 Home / Pro / Enterprise3
Microsoft Windows 8 & 8.1 / Pro / Enterprise / 8.1 update3
Microsoft Windows 7 Starter / Home Basic & Premium / Professional / Ultimate – SP1 lub wyższy 3
Microsoft Windows Vista® Home Basic & Premium / Business / Enterprise / Ultimate – SP1 lub wyższy 3
Microsoft Windows XP Home / Professional (32-bit) SP3 or higher / Professional (64-bit3) SP2 lub wyższy 402.09.2017 19:55 | Recenzja do wersji 18.0.0.405
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
mmarekk   10 #343 19.01.2018 13:41

Temperatura dysku wzrosła z 29 do 38 stopni, temperatura procesora wzrosła z 26 do 36-40 stopni, internet dostał czkawko-zadyszki, strona DobrychProgramów otworzyła się w postaci krzaków lub niechlujnie ułożonych puzzli, gdzie obrazki pozakładane były jeden na drugi a czcionka to jedna wielka sieczka. Była to kolejna moja próba podejścia do kaspra i skończyła się tak jak poprzednie, won z komputera. Wróciłem do F-Secure i znów jest jak dawniej, aż miło.

Autor edytował komentarz w dniu: 19.01.2018 13:42
  #342 18.01.2018 16:50

aluap .Nie ukazała się Polska wersja programu jak myślę z jednego powodu - nasi niektórzy politycy namiętnie , gorliwie szukają sobie zagrożenie i wroga na wschodzie ,więc nie żądajmy aby ktoś nas szanował skoro sami go nie szanujemy .

Tomek Tomasz   3 #341 16.01.2018 20:53

@Kluska_123456 (niezalogowany): Właśnie pytałem niżej czy ktoś też ma problemy z Google Maps + Kaspersky. Program ogólnie dobry i darmowy, ale masz rację, że ma jeszcze kilka drobnych wad. trochę go potestowałem i uważam, że jest dużo lepszym rozwiązaniem niż darmowe Avast czy AVG.

  #340 16.01.2018 05:56

Witam

Kaspersky free ma jeszcze kilka wad, między innymi blokuje eMclient przy próbie połączenia z gmail.com (dziwne bo na dwóch skrzynkach, na pozostałych dwóch nic takiego się nie dzieje), mapy google działają wolniej (przesuwanie, przybliżanie, mapa nie odświeża się na bieżąco, trzeba poczekać kilka sekund, nie jest to wina łącza bo wystarczy wyłączyć ochronę web, zrestartować przeglądarkę i działa jak należy)

aluap   5 #339 15.01.2018 11:25

Czy ktoś wie, z jakiego powodu do tej pory, nie ukazała się oficjalna polska wersja programu (tz. ukazała się, chyba w październiku, ale szybko została zdjęta z serwera)?

mmarekk   10 #338 15.01.2018 11:03

Dlaczego wyczuwam tu jakieś lobby Kasperskiego w komentarzach, szczególnie przez niezalogowanych.

Autor edytował komentarz w dniu: 15.01.2018 11:03
polar7   3 #337 14.01.2018 14:07

@zumbawdomu (niezalogowany): tylko w podawaniu nkomunikatów

  #336 12.01.2018 01:30

Avast najlepszy nikt mi nie powie .

  #335 09.01.2018 11:08

Zapomniałem dodać ,że są jeszcze takie kryteria przy wyborze antywirusa takie jak obciążenie ,spowolnienie komputera ,użycie pamięci , bardzo długie skanowanie ,zacinanie ale to raczej dotyczy słabszych ,starszych komputerów . Na danym komputerze niekoniecznie zamula antywirus w każdym przypadku z problemem - lecz bałagan w komputerze który trzeba profesjonalnie posprzątać , zoptymalizować .Dla niektórych wybór lżejszego dla systemu antywirusa może być istotny .

  #334 08.01.2018 17:34

Najlepszy z darmowych i ja nie mam żadnych wątpliwości bo jest najlepszy Kaspersky i nie trzeba tego udowadniać to fakt . W dalszej kolejności zgadzam się z JaroMa gdyż mam obecnie zainstalowaną Pandę Protection a Comodo Cloud też biorę pod uwagę ponieważ z wyboru z darmowych ma podobne osiągi skuteczności .Natomiast darmowy ComodoAntivirus i ten Security gdy go dobrze ustawisz przez własne ustawienia - jest bardzo skuteczny jak płatne antywirusy ale trzeba wiedzieć co zaznaczyć a co odznaczyć . .Avira jak będzie po polsku to też ją przetestuję i jak myślę robi to co do niej należy w miarę dobrze i do ochrony komputera nadaje się i jest pobierana przez szukających darmowych . Bitdefender Free też jest w kręgu zainteresowania . Moje zdanie jest takie jeżeli nie chcesz zainstalować programów płatnych , które dają większą skuteczność to każdy darmowy program będzie dobry ale możliwość złapania szkodnika jest większa w darmowych . Mało kto wie ale w AVG Free też można zrobić własne ustawienia zamiast domyślnych fabrycznych i będzie działał w miarę poprawnie . W dodatku mamy do wyboru tylko kilka darmowych antywirusów i są pochwały jak i narzekania na nie ,więc można zamącić sobie w głowie . Jak ktoś nie chce zastanawiać się a chce antywirusa darmowego to wybiera jeden z kilku - najlepiej według kryteriów łatwy czy trudny i będzie mniej narzekania i problemów . Powinieneś wiedzieć czy chcesz bardziej prostego ,prawie bezobsługowego czy bardziej wymyślnego gdzie trzeba używać głowy do myślenia i tymi kryteriami radzę kierować się przy wyborze z tych darmowych do wyboru . Niektórzy zastanawiają się czy wybrać antywirusa tłumaczonego po polsku czy nieprzetłumaczonego po angielsku . Laicy kierują się innymi kryteriami wyboru antywirusa niż bardziej obyci z komputerem , zaawansowani użytkownicy . Ważne aby nie szpanować wiedzą bo można przecenić swoje możliwości praktyczne w obsłudze danego programu. Skuteczność darmowych antywirusów jest podobna a reszta zależy od tego czy masz pecha czy go nie masz w przeglądaniu internetu tym bardziej ,że żaden antywirus nie ma 100 % skuteczności .Najwyższą skuteczność i większy zakres ochrony przez większą ilość funkcji dają tylko pakiety antywirusowe płatne i te polecam osobom prywatnym i firmom którym zależy bardziej na nie utracie danych w komputerze .

  #333 05.01.2018 11:54

@Polak 2018 (niezalogowany): Z darmowych to może być jeszcze obok Kasperskiego Panda oraz Comodo Cloud. Oczywiście moim zdaniem.

  #332 04.01.2018 17:59

@xxl2: Gówno prawda na dzień dzisiejszy to tylko darmowy Kaspersky. Ludziom oczy nie mydlić. Tylko on z darmowych

xxl2   1 #331 31.12.2017 15:44

Na dzien dzisiejszy chyba darmowa avira 2018 najlepsza? w miare nieciezka i mega skuteczna , komputer nie staje tak deba jak tutaj, zgodzicie sie?

Dementor   36 #330 31.12.2017 14:24

@Tomek Tomasz: Po prostu na zasadzie "wiecznego testu" macie darmowego Kaspersky`ego, do końca świata... i o jeden dzień dłużej.

witek111   13 #329 31.12.2017 13:58

@Inkoo: nie trzeba zakładać konta, wyskoczy tylko raz na ponowne uruchomienie powiadomienie które możesz zamknąć

  #328 31.12.2017 00:16

@Tomek Tomasz: Zapewne i tak Kasperski Free 2019 ukaże się gdzieś koło września, więc ponowna instalacja i tak będzie potrzebna i nawet zanim upłynie te 365 dni.

  #327 28.12.2017 11:44

Jeromi .Masz Windows 7 to w pasek ikonki startu " wyszukaj programy i pliki " i wpisz skrót " mrt " i uruchomisz narzędzie systemowe Windows do wyszukiwania złośliwego oprogramowania . Jest co jakiś czas aktualizowane samoczynnie przy włączonym Windows Update . Jeżeli nie masz stałego mrt to pobierz narzędzie - Microsoft Support Emergency Response Tool w skrócie " msert " uruchamiane w pobranych jako aplikacja z nazwy po kliknięciu w ten skrót . Co dziesięć dni plik msert możesz odinstalować i pobrać nowy a po to aby mieć najnowszą aktualizację bazy wirusów i oprogramowania szpiegującego .

Tomek Tomasz   3 #326 27.12.2017 12:15

@wifista: Po każdej instalacji jest rok, więc to żaden problem. Instalujesz jeszcze raz i znów masz rok.

Inkoo   6 #325 26.12.2017 20:12

"gryzie sie " z firewallem zone alarm , dezinstalacja zone i mozna bylo przetestowac kaspra
Mogliscie dopisac ze trzeba zalożyc konto zeby uaktywnic licencje

Autor edytował komentarz w dniu: 26.12.2017 20:16
  #324 26.12.2017 17:46

@PrzecietnyKowalski (niezalogowany): Ponieważ mam na laptopie Win7 dlatego używam MSE. Jest lekki dla systemu, nie muli. Dodatkowo wspomagam darmową Zemana i jest OK. Laptop jest czysty za darmochę. Inne AV np. Avast, czy Comodo potrafi zamulić system i nic nie wykryje.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.