Kingdom Come: Deliverance zainteresowało Sony i Microsoft, będzie wersja na konsole nowej generacji

Strona główna Aktualności

O autorze

Projekt Kingdom Come: Deliverance, który na Kickstarterze zebrał już niemal trzy razy więcej pieniędzy, niż pierwotnie zakładał, obmyślany był przede wszystkim jako RPG komputerowe. Twórcy gdzieś w głowach mieli wersje gry na konsole nowej generacji, ale bez wydawcy nie nastawiali się za bardzo na ich faktyczne wypuszczenie. Teraz oto wszystko się jednak zmieniło. Microsoft z Sony zainteresowali się pomysłem Czechów. Obie firmy otworzyły się na niezależnych twórców gier, z czego producenci skorzystają.

Dev kity już są w ich rękach, więc mogą przymierzać się do konsolowego średniowiecza. Tytuł na Xboksie One oraz PlayStation 4 pojawi się przynajmniej w wersji cyfrowej, a wspierający zbiórkę na realizację projektu będą mogli wybrać, którą z opracowywanych jego wersji chcą otrzymać. Testowa alpha dostępna będzie niemniej prawdopodobnie wyłącznie w wersji Windows, a beta na Windowsa, Linuksa i OS X, chyba że uda się wypracować porozumienie także w sprawie wczesnego dostępu do gry na konsolach.

Przypomnę, że Kingdom Come: Deliverance to budowane na bazie technologii CryENGINE dzieło rozplanowane na 3 rozdziały. Chodzi o RPG z widokiem z oczu bohatera, osadzone w historycznych realiach czasów Świętego Cesarstwa Rzymskiego. Żadnej magii i zmor. Wstępny termin premiery wersji PC ustalono na koniec 2015 roku.

© dobreprogramy

Komentarze