reklama

Klamka zapadła, firmy nie mają innego wyjścia niż Windows 10

Strona główna Aktualności

O autorze

Hodowca maszyn wirtualnych i psów, poza tym stary linuksiarz, bonvivant i śmieszek. W 2012 roku napisał na DP o algorytmie haszowania Keccak i wciąż pamięta, jak on działa.

Może i wśród użytkowników indywidualnych Microsoft z Windowsem 10 nie osiągnął takiego sukcesu, jaki zamierzał, od dawna nie słyszeliśmy o żadnych kamieniach milowych w liczbie użytkowników, ale w świecie biznesu sytuacja jest klarowna. Przyszłość jest jedna, przyszłość to Windows, oczywiście jedyne dostępne Windows. Powołując się na badania CCS Insights, Microsoft na łamach swojego technetowego bloga Enterprise Mobility przedstawia statystyki dotyczące tego, co dzieje się w firmach Stanów Zjednoczonych i Europy.

Liczby podobno nie kłamią, tak więc według tych liczb:

  • 86% firm chce zaktualizować swoje pecety z innymi systemami Microsoftu do Windows 10 w ciągu 3-4 lat,
  • 47% z nich zamierza to zrobić w ciągu najbliższych 12 miesięcy,
  • 83% firm planuje połączyć zespoły i strategie zarządzania PC i zarządzania Enterprise Mobility;
  • 44% firm zamierza zrobić to w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Trudno by było inaczej – najpowszechniej dziś wykorzystywany w biznesie system, tj. Windows 7, straci wsparcie w 2020 roku. Zapewne będzie można na kolejne lata wykupić wydłużony okres wsparcia, ale może to kosztować więcej niż zbiorcze licencje na „dziesiątkę”. Dla wielu przedsiębiorstw, szczególnie tych działających w ramach ścisłych regulacji prawnych (branża finansowa, medyczna) korzystanie z niewspieranych systemów po prostu jest rozwiązaniem nie do przyjęcia, a nikt nie ma kompetencji, by szukać dróg wyjścia z ekosystemu Microsoftu.

Dlatego więc firmie z Redmond wskaźniki rosną. Najwyraźniej nie rosną na tyle, by pochwalić się bezwzględnymi liczbami, ale słyszymy o znaczącym przyspieszeniu tempa wdrożeń Windowsa 10 na świecie oraz dramatycznym wzroście wdrożeń nowych urządzeń z Windowsem 10 zarządzanych poprzez ConfigMgr i Windows Intune. Usługi te są zresztą obecne dziś na 99% urządzeń z Windowsem 10, które mają włączoną telemetrię.

Microsoft pochwalił się też liczbą aktywnych użytkowników Office 365 (85 mln miesięcznie), rolą chmury Azure w zarządzaniu tożsamością (95% użytkowników korzysta z Azure Active Directory) i tempem wzrostu usług Enterprise Mobility + Security (135% kwartalnie), tj. czterokrotnie większym niż najbliższego konkurenta.

Tak więc co, jeśli nie Microsoft?

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama