Google Chrome na Windows 7 z przedłużonym wsparciem. Firmy mają czas do 2022 roku

Google Chrome na Windows 7 z przedłużonym wsparciem. Firmy mają czas do 2022 roku

Google wydłuża wsparcie Chrome'a na Windows 7, fot. Getty Images
Google wydłuża wsparcie Chrome'a na Windows 7, fot. Getty Images
Oskar Ziomek
23.11.2020 11:18

Przeglądarka Google Chrome jest wykorzystywana przez prawie 70 proc. internautów. Jak się okazuje, część z nich ciągle korzysta z Windows 7, także w organizacjach. Choć system ten nie jest już wspierany od stycznia 2020 roku, przedłużona obsługa nadal jest dostępna dla firm, co zainspirowało Google'a do działania: aktualizacje Chrome'a będą wydawane dla Windows 7 dłużej, niż wcześniej zakładano.

Jak poinformował Google na swoim blogu, decyzja jest odpowiedzią na prośby użytkowników w organizacjach, którzy wciąż nie zaczęli korzystać z Windows 10. Aby w dobie pandemii koronawirusa nie przysparzać im dodatkowych problemów, Chrome na Windowsa 7 będzie aktualizowany jeszcze przynajmniej do połowy stycznia 2022 roku.

22 proc. organizacji używających Windowsa wciąż nie korzysta z "dziesiątki", fot. Google.
22 proc. organizacji używających Windowsa wciąż nie korzysta z "dziesiątki", fot. Google.

Wcześniej terminem granicznym miał być 15 stycznia 2021 roku, co oznaczałoby, że Chrome straci aktualizacje w Windows 7 już za niespełna 2 miesiące. Google przeanalizował jednak wykorzystanie systemów operacyjnych przez organizacje IT na świecie i jak się okazało, 21 proc. jest jeszcze w trakcie migracji na Windows 10, a 1 proc. dopiero "ma to w planach".

Google ma nadzieję, że taka decyzja ułatwi życie użytkownikom w organizacjach, gdzie wciąż wykorzystywany jest Windows 7.

Przeglądarkę Google Chrome na Windowsa, macOS-a, Androida oraz iOS-a można znaleźć w naszym katalogu oprogramowania. Więcej o zakończonym wsparciu Windows 7 można przeczytać w naszej serii publikacji na ten temat, gdzie tłumaczymy między innymi jak zainstalować Windows 10 i jakie są różnice między wersjami Home i Pro – zarówno w cenach, jak i możliwościach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)