Kolejni oszuści skończyli handlować na Allegro

Strona główna Aktualności

O autorze

Kolejnych dwóch oszustów aukcyjnych zakończyło swój proceder dzięki sprawnej akcji Policji i Działu Bezpieczeństwa Allegro. Obaj pochodzą z Przemyśla, Marcin ma 19 lat, a Piotr 20. Wyłudzili w sumie 32 tys. złotych.

Na początku września Piotr aktywował w serwisie aukcyjnym Allegro dwa konta z loginami Dastyk i Pastewka_2005. Już 5 września wystawił na aukcje na obu kontach telefony komórkowe i kamery video. Ponieważ ceny oferowanych rzeczy były bardzo kuszące, szybko znalazł nabywców. Już pierwszy sygnał od osoby, która padła ofiarą oszusta, uruchomił Dział Bezpieczeństwa Allegro.pl. Sprawą zajęli się też policjanci Sekcji do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej w Przemyślu, tu bowiem zlokalizowane zostały komputery oszustów.

Kolejnym etapem dochodzenia, zrealizowanym we współpracy ze specjalistami z Zespołu do Walki z Przestępczością Intelektualną Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie było przeszukanie mieszkań Piotra i Marcina. Policjanci znaleźli dokumenty i twarde dyski komputerów. To dowody, które potwierdzają winę obu młodych oszustów. Marcin współdziałał z Piotrem, to ustalili policjanci. Oszustom udało się naciągnąć co najmniej 80 osób. W sumie na bankowe konto obu wpłynęło 32 tysiące złotych. To zapłaty za telefony i kamery, których oczywiście pokrzywdzeni nigdy nie otrzymali.

Marcin został zatrzymany, po przesłuchaniu, w którym przyznał się do winy, podjął decyzję o dobrowolnym poddaniu się karze. Piotr jest w tej chwili poszukiwany. Pokrzywdzonym w tej sprawie jest też serwis Allegro - jego właściciel nie otrzymał od oszustów należnych prowizji.

© dobreprogramy
s