Pendrive "chroniący przed 5G" już na Allegro. Na czym tym razem chcą zarobić oszuści?

Pendrive "chroniący przed 5G" już na Allegro. Na czym tym razem chcą zarobić oszuści?

Pendrive "chroniący przed 5G" już na Allegro. Na czym tym razem chcą zarobić oszuści?
Piotr Urbaniak
01.06.2020 09:40, aktualizacja: 01.06.2020 10:25

Liczba przedsiębiorców pragnących dorobić się na społecznym strachu przed siecią 5G lawinowo rośnie. Tym razem oszustwo zawitało wprost do Polski, a konkretniej na Allegro.

W popularnym serwisie sprzedażowym natrafić możemy na przystawki USB, które zdaniem sprzedających zapewniają ochronę przeciwko sieci 5G. Wedle opisu, mają tworzyć barierę dla promieniowania elektromagnetycznego z pobliskich anten.

"Modem wyposażony został w 3 odbiorniki sieciowe w nanotechnologii działające do 10 metrów od urządzenia do którego są podpięte" – brzmi opis w jednej z ofert. "Po podpięciu modemu, wydobywające się światło informuje o działaniu odbiorników odbijających 5G które zagrażają życiu oraz zdrowiu człowieka – czytamy.

Obraz

Sprzedawca gwarantuje też całodobowe działanie i żywotność urządzenia na poziomie 300 tys. godzin. A co oferuje w istocie? Odpowiedź brzmi: diody LED.

Tak, widoczne powyżej urządzenie to po prostu lampka na USB. Nawet na załączonych do oferty zdjęciach, obok złowrogiego napisu STOP 5G, widać doskonale trzy diody i zestaw rezystorów SMD. Jedyną funkcją niniejszego sprzętu jest więc... świecenie.

Obraz
Obraz

Na AliExpress podobne gadżety kosztują w okolicach 1 dol. Tutaj niejaki Macocoszek, bo tak brzmi login sprzedającego, życzy sobie aż 140 zł. Cóż, droga ta naklejka. Choć i tak tańsza niż w Wielkiej Brytanii, gdzie za zbawienne pendrive'y 128 MB ktoś zażyczył sobie bagatela 300 funtów (ok. 1470 zł).

Wysłaliśmy zapytanie do Allegro, czy zamierzają interweniować. Fakt faktem opis oferty wyraźnie wprowadza w błąd, co jest sprzeczne z regulaminem platformy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (185)