r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Kolejni piraci zatrzymani w Gliwicach

Strona główna Aktualności

Policjanci z Gliwic, wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, zatrzymali 21-letniego gliwiczanina, który udostępniał na swoim serwerze nielegalne oprogramowanie komputerowe. Gry komputerowe, filmy i utwory muzyczne zajmowały 500 GB danych.

W trakcie przeszukania jego mieszkania zabezpieczono 3 komputery wraz z serwerem. Policjanci przeszukali także kolejne dwa mieszkania na terenie Gliwic, zabezpieczając 5 komputerów, 395 płyt CDR i DVD, jak również dyski twarde na których znajdowało się nielegalnie zwielokrotnione oprogramowanie - gry, filmy w formacie DivX i DVD oraz pliki muzyczne MP3. Policja wstępnie szacuje wartość zabezpieczonych utworów na ok. 300.000 zł.

W poniedziałek na terenie Gliwic i powiatu gliwickiego policjanci dokonali także przeszukań w kilku firmach, ujawniając łącznie 10 komputerów z nielegalnym oprogramowaniem. W tych przypadkach, firmy korzystały w celach zarobkowych z systemów operacyjnych oraz innych komercyjnych programów nie posiadając stosownych licencji.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.