Kolejni piraci zatrzymani w Gliwicach

Strona główna Aktualności

O autorze

Policjanci z Gliwic, wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, zatrzymali 21-letniego gliwiczanina, który udostępniał na swoim serwerze nielegalne oprogramowanie komputerowe. Gry komputerowe, filmy i utwory muzyczne zajmowały 500 GB danych.

W trakcie przeszukania jego mieszkania zabezpieczono 3 komputery wraz z serwerem. Policjanci przeszukali także kolejne dwa mieszkania na terenie Gliwic, zabezpieczając 5 komputerów, 395 płyt CDR i DVD, jak również dyski twarde na których znajdowało się nielegalnie zwielokrotnione oprogramowanie - gry, filmy w formacie DivX i DVD oraz pliki muzyczne MP3. Policja wstępnie szacuje wartość zabezpieczonych utworów na ok. 300.000 zł.

W poniedziałek na terenie Gliwic i powiatu gliwickiego policjanci dokonali także przeszukań w kilku firmach, ujawniając łącznie 10 komputerów z nielegalnym oprogramowaniem. W tych przypadkach, firmy korzystały w celach zarobkowych z systemów operacyjnych oraz innych komercyjnych programów nie posiadając stosownych licencji.

© dobreprogramy
s