Kolejny aukcyjny oszust

Strona główna Aktualności

O autorze

Ponad 400 tys. złotych miał wyłudzić od uczestników aukcji internetowych 21-letni zielonogórzanin zatrzymany ostatnio przez miejscową policję. Jak poinformowała rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze Donata Wojnicz, oszust po atrakcyjnych cenach na jednym z najpopularniejszych w kraju portali internetowych wystawiał do licytacji sprzęt komputerowy, telefony komórkowe i telewizory, których w rzeczywistości nie posiadał. Zajmował się tym procederem od niespełna dwóch lat.

Jak powiedziała Wojnicz, mężczyzna "za każdym razem używał fałszywych nazwisk. Podszywając się pod inne osoby, zakładał również konta w zielonogórskich bankach, na które wpływały pieniądze". "Z zebranego przez nas materiału dowodowego wynika, że w ten sposób wyłudził pieniądze od ponad tysiąca osób z całej Polski" - dodała.

Zielonogórska policja tropiła oszusta od kilku miesięcy. Został zatrzymany w zeszłym tygodniu na dworcu PKS w Zielonej Górze. Obecnie przebywa w areszcie; grozi mu kara od 6 miesięcy do ośmiu lat więzienia.

© dobreprogramy
s