r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Kolejny dobry kwartał dla Google, Larry Page nowym CEO

Strona główna Aktualności

CEO Google, Eric Schmidt, przedstawił wyniki finansowe firmy za czwarty kwartał 2010 roku fiskalnego. Obok prezentacji wyników, Schmidt podał zaskakującą informację o zmianach kadrowych w firmie.

Wyniki finansowe Google znów są bardzo dobre. Dochód firmy w minionym kwartale wyniósł 8,44 miliarda dolarów, o 26% więcej niż w odpowiadającym kwartale zeszłego roku. Zysk netto z tego kwartału wyniósł 2,54 miliarda dolarów. 30% zysku pochodzi z programów AdSense a aż 67% zysku przyniosły posiadane przez Google strony internetowe.

Schmidt zrzekł się pozycji dyrektora wykonawczego Google, którą 4 kwietnia 2011 roku zajmie współzałożyciel firmy — Larry Page. Stanowisko Page'a i tytuł współzałożyciela przejmie Sergey Brin. Schmidt obejmie stanowisko w zarządzie i będzie nadal pracował w Google.

r   e   k   l   a   m   a

Odchodzący CEO wyjaśnił, że zmiana pozycji na szczycie zarządu firmy jest konsekwencją zbytniego rozproszenia władzy, co często nie pozwalało skupić się na jednym zadaniu. W przeciwieństwie do większości firm, gdzie CEO ma najwyższy autorytet, w Google władzą dzielili się założyciele. Przez ostatnie 10 lat Brin, Page i Schmidt byli jednakowo zaangażowani w procesach decyzyjnych. Triumwirat był idealnym rozwiązaniem gdy potrzebna była wiedza i doświadczenie trzech osób, i nadal będzie podejmował najważniejsze decyzje. Jednak obecnie, zdaniem Schmidta, firma potrzebuje jasnego podziału ról. Na nowym stanowisku Schmidt zajmie się głównie umowami z jednostkami rządowymi i prywatnymi przedsiębiorstwami, podczas gdy Page i Brin skupią się na ciągłości funkcjonowania firmy.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.