r   e   k   l   a   m   a
reklama

Kolejny dobry kwartał dla Google, Larry Page nowym CEO

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

CEO Google, Eric Schmidt, przedstawił wyniki finansowe firmy za czwarty kwartał 2010 roku fiskalnego. Obok prezentacji wyników, Schmidt podał zaskakującą informację o zmianach kadrowych w firmie.

Wyniki finansowe Google znów są bardzo dobre. Dochód firmy w minionym kwartale wyniósł 8,44 miliarda dolarów, o 26% więcej niż w odpowiadającym kwartale zeszłego roku. Zysk netto z tego kwartału wyniósł 2,54 miliarda dolarów. 30% zysku pochodzi z programów AdSense a aż 67% zysku przyniosły posiadane przez Google strony internetowe.

Schmidt zrzekł się pozycji dyrektora wykonawczego Google, którą 4 kwietnia 2011 roku zajmie współzałożyciel firmy — Larry Page. Stanowisko Page'a i tytuł współzałożyciela przejmie Sergey Brin. Schmidt obejmie stanowisko w zarządzie i będzie nadal pracował w Google.

Odchodzący CEO wyjaśnił, że zmiana pozycji na szczycie zarządu firmy jest konsekwencją zbytniego rozproszenia władzy, co często nie pozwalało skupić się na jednym zadaniu. W przeciwieństwie do większości firm, gdzie CEO ma najwyższy autorytet, w Google władzą dzielili się założyciele. Przez ostatnie 10 lat Brin, Page i Schmidt byli jednakowo zaangażowani w procesach decyzyjnych. Triumwirat był idealnym rozwiązaniem gdy potrzebna była wiedza i doświadczenie trzech osób, i nadal będzie podejmował najważniejsze decyzje. Jednak obecnie, zdaniem Schmidta, firma potrzebuje jasnego podziału ról. Na nowym stanowisku Schmidt zajmie się głównie umowami z jednostkami rządowymi i prywatnymi przedsiębiorstwami, podczas gdy Page i Brin skupią się na ciągłości funkcjonowania firmy.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieW tym kraju nie ma prądu, ale mają za to najgroźniejszych hakerów