reklama

Komisja Europejska bada 9 wniosków przeciwko Google

Strona główna Aktualności

O autorze

Zdaniem agencji Reuters, Komisja Europejska bada aż 9 wniosków antymonopolowych, które skierowane są przeciwko firmie Google.

Obecnie urzędnicy KE prowadzą 4 śledztwa dotyczące spółki z Mountain View. Wkrótce może być ich znacznie więcej. Jeżeli wierzyć ostatnim doniesieniom, liczba ta wzrośnie niebawem do 9. Trzy wnioski złożone zostały przez krajowe organy regulacyjne, a źródła dwóch kolejnych nie zostały dotąd ujawnione. Oczywiście, liczba zarzutów nie świadczy wcale, że wszystkie zostaną pozytywnie rozważone przez KE, pokazują jednak, jak duże kontrowersje wywołuje w Unii Europejskiej działalność firmy Google.

Część zarzutów wobec twórcy najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej na świecie wspiera aktywnie Microsoft. Oskarża on Google’a o praktyki monopolistyczne i bezpardonową walkę z konkurencją na rynku. Pod koniec marca informowaliśmy o złożeniu formalnej skargi do KE w tej sprawie. Microsoft, który - na razie bezowocnie - stara się konkurować z wyszukiwarką Google, nie jest jedynym niezadowolonym z działalności giganta z Mountain View. W zeszłym roku dowiedzieliśmy się o oskarżeniach wystosowanych przez 3 europejskie spółki posiadające strony internetowe. Podobne sprawy toczą się również w USA, prowadzone przez Federalną Komisję Handlu.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama