r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komputery na kartę nie tylko w Brazylii

Strona główna Aktualności

Jakiś czas temu pisaliśmy o FlexGo - pomyśle firmy Microsoft na tanie udostępnianie komputerów i najnowszych technologii w krajach rozwijających się, gdzie niewiele osób może pozwolić sobie na kupno peceta z zestawem oprogramowania. Chodzi o specjalny system sprzedaży komputera z określonym czasem pracy, zabezpieczenia mierzącego ten czas oraz przedłużających kart-zdrapek, podobnych do tych znanych z telefonów komórkowych pre-paid. System ten został pilotażowo uruchomiony w Brazylii i spisał się znakomicie. Szerzej pisaliśmy o tym w styczniu.

Teraz Microsoft oficjalnie ogłosił ekspansję programu za ocean, do Indii. Nietrudno się domyślić, że głównym celem korporacji jest nie tylko umożliwienie tańszego dostępu do komputerów w tym kraju, ale również zmniejszenie skali piractwa, które w Indiach przyjmuje jedną z najwyższych wartości na świecie - prawie 73 procent. Microsoft liczy, że z racji istnienia w Indiach ponad 50 milionów telefonów pre-paid, klienci będą chętnie kupowali także i komputery "na zdrapki". Zakup dodatkowych godzin będzie można przeprowadzić również przez Internet. Podejmowana jest także współpraca z takimi producentami jak HCL, Intel, Lenovo, ICICI Bank i Bajaj Auto Finance Limited - celem jest propagowanie FlexGo i stworzenie sprzętu specjalnie dla tej technologii.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.