Kolejny Google Campus powstanie w 2015 roku w Warszawie

Kolejny Google Campus powstanie w 2015 roku w Warszawie
Tomek Kondrat

04.06.2014 17:04

Obchody 25 rocznicy wyborów czerwcowych są wydarzeniem na skalę światową. Google postanowiło uczcić to przyjmując dzisiaj polskie barwy. Dobrych informacji jest jednak więcej! Warszawa gości nie tylko wielu znakomitych polityków, ale także dyrektora wykonawczego firmy Google – Erica Schmidta. Podczas rozmowy z premierem Donaldem Tuskiem, Schmidt wyraził zainteresowanie uruchomieniem Google Campus w Warszawie. Tak, tak – Warszawa od pierwszej połowy 2015 roku będzie posiadać nowoczesny ośrodek dla startupów technologicznych. Takimi placówkami mogą pochwalić się na świecie jedynie Londyn i Tel Aviv.

Eric Schmidt, dyrektor wykonawczy Google
Eric Schmidt, dyrektor wykonawczy Google

Jesteśmy dumni z tego, że społeczność startupowa tak dynamicznie rozwija się w Polsce, a w szczególności tutaj, w Warszawie. Mamy nadzieję, że warszawski Campus pomoże w rozwoju technologicznych przedsiębiorstw, wzmocni ekosystem startupów i zachęci do rozwoju innowacyjności w Polsce.

Takimi słowami Eric Schmidt skomentował plany kalifornijskiej firmy odnośnie otwarcia placówki w Polsce. Schmidt, który do Warszawy przyleciał prywatnym samolotem, spotkał się z premierem Tuskiem dziś o 13:45 w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Otwarcie campusu jest dla Polski olbrzymim wyróżnieniem i nagrodą za prężnie rozwijającą się społeczność startupową. Google Campus będzie miejscem do pracy dla młodych przedsiębiorców. Będą tam przeprowadzane konferencje, szkolenia oraz spotkania z mentorami (również tymi zatrudnionymi w Google). Nie znamy szczegółów dotyczących miejsca ani powierzchni ośrodka. Można się jednak spodziewać, że Google Campus będzie podobnej wielkości, co ten w Londynie i zajmie powierzchnię ok. 20 tysięcy metrów kwadratowych. W samym Londynie w 2012 roku zarejestrowało się w nim ponad 20 tysięcy członków i zorganizowano ponad 1000 spotkań i konferencji.

Google Campus w Tel Avivie
Google Campus w Tel Avivie

Google Campus nie jest pierwszą inwestycją Google w Polsce. W styczniu 2013 roku w Krakowie uruchomiło program Google for Enterpreneurs. Kalifornijski gigant współpracuje również z Uniwersytetem Warszawskim, gdzie powstało Digital Economy Lab wsparte przez Amerykanów milionem dolarów. Działania Google mieszczą się w ramach ogłoszonego dzisiaj programu wsparcia innowacyjności i przedsiębiorczości w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

Działania giganta z Mountain View wyraźnie pokazują, że Polska jest ważnym państwem w kontekście innowacji i dynamicznie rozwijających się technologicznych przedsiębiorstw.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)