r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Koniec masowego wydawania darmowych domen na próbę

Strona główna Aktualności

Organizacja ICANN zmieniła zasady rezygnacji z rejestracji domen internetowych.

Rejestrując domenę internetową ma się możliwość jej anulowania w przypadku popełnienia pomyłki, np. literówki w nazwie. Jeszcze nieco ponad rok temu nie wiązało się to z żadnymi opłatami. Niestety okazało się, że z tego ułatwienia masowo korzystali scamerzy, którzy masowo rejestrowali duże ilości domen i podpinali pod strony internetowe np. z reklamami. Następnie zanim przyszedł rachunek za rejestrację, domeny były anulowane. Takie działania określono mianem domain tasting. Pozwalały one bardzo mocno ograniczyć koszty ale też zostawić sobie kilka domen, które ewentualnie zyskały popularność.

Innym pomysłem było wyszukiwanie osób chcących zarejestrować domenę i rejestrowanie domen przed nimi. Można było wtedy zaoferować tej osobie daną domenę po zawyżonej cenie. Jeśli do transakcji nie doszło, można było anulować domenę nie tracąc ani grosza. W związku z takimi praktykami ICANN zdecydowała się działać i wprowadziła limit ilości anulowanych domen wynoszący 10% ilości dotychczas zarejestrowanych domen. Za każdą anulowaną domenę ponad ten limit naliczania była opłata w wysokości 20 centów. Dało to bardzo widoczne efekty. Podczas gdy w czerwcu 2008 roku anulowano 17 668 750 domen, to w lipcu, gdy weszły w życie nowe zasady, anulowano tylko 2 785 605 domen. W tym roku ICANN poszła jeszcze dalej podnosząc opłatę do $6,75, czyli wysokości ceny domeny .org. Efekt - tylko 58 218 anulowanych domen w lipcu 2009.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłeś(aś) naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.