r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Krita 3.3.3

Strona główna Mac Grafika Programy do malowania
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Krita to rozbudowany i wielofunkcyjny program do obróbki grafiki rastrowej na komputerze, przeznaczony przede wszystkim do malowania z użyciem tabletu graficznego, a dzięki interfejsowi Sketch także ekranu dotykowego.

Krita jest wolnym oprogramowaniem i rozprowadzanym na licencji GNU General Public License. Aplikacja została zaprojektowana nie tylko jako narzędzie do malowania, ale również do modyfikowania zdjęć cyfrowych. Krita dysponuje ogromną kolekcją różnych narzędzi i funkcji, a także oferuje wygodny i czytelny interfejs użytkownika. W ten sposób możemy stanowić godną konkurencję nawet dla najpopularniejszych edytorów grafiki rastrowej, choć głównym celem jej twórców jest konkurowanie z Corel Painterem.

r   e   k   l   a   m   a

Oprócz podstawowych narzędzi malarskich otrzymamy również dostęp do bardziej złożonego zestawu, umożliwiającego manipulowanie płótnem, symulowanie wysychania farby czy rysowanie za pomocą pędzla z tuszem i farbami olejnymi. Krita obsługuje najpopularniejsze formaty graficzne (BMP, JPEG, PNG, RAW, TIFF), umożliwia pracę na warstwach i tworzenie masek oraz gradientów, pozwala pracować z elementami wektorowymi, jak krzywe, a także zawiera mnóstwo przydatnych zestawów filtrów, za pomocą których rozjaśnimy lub odwrócimy obraz albo wyostrzymy i dodamy różne efekty poprawiające jakość naszego dzieła.

Krita oferuje również dostęp do zaawansowanych narzędzi skalowania i transformacji, złożonych silników pędzli oraz wyboru odpowiedniego koloru i barw. Poza tym modyfikuje metadane w plikach graficznych, wspiera tablety graficzne i umożliwia nagrywanie makr. Bardzo szybko wczytuje pliki graficzne do edytora i obsługuje najnowsze procesory wielordzeniowe.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Darmowy program graficzny Krita jest coraz lepszy w grafice wektorowej

52
OPROGRAMOWANIE 15.01.2018 | Anna Rymsza

Nadchodzi kolejna wersja otwartego, darmowego edytora grafiki Krita. Warto przetestować betę wersji 4.0 programu, który coraz lepiej nadaje się na zamiennik wolno rozwijającego się GIMP-a. Krita rozwija się w wielu kierunkach i nie jest już typowym programem do rysowania. Użytkownicy starszej wersji Krity powinni podchodzić do „przesiadki” ostrożnie. Między wersjami 3 i 4 programu zmienił się format zapisu warstw wektorowych, z bazującego na standardzie ODT na przeznaczony do tego SVG. Oznacza to, że wersja 3 nie otworzy plików z wersji 4, zaś wersja 4 może błędnie otworzyć pliki z wersji…

Krita 3.3.0 z API zdarzeń na WIndowsie, gotowa na Surface Pen

14
OPROGRAMOWANIE 29.09.2017 | Anna Rymsza

Od wydania Krity 3.2.1 nie minął miesiąc, ale zmiany, jakie znalazły się w nowym wydaniu, zasługują na kolejny numer. W naszej bazie programów znajdziecie Kritę 3.3.0 dla Windowsa i macOS, przy czym ta wersja jest istotna przede wszystkim dla użytkowników tego pierwszego systemu. Krita zyskała obsługę API zdarzeń Windowsa 8,co oznacza, że można w niej korzystać z piórka dołączonego do komputerów Surface i podobnych bez dodatkowych kombinacji. ustawienia rysika znajdziecie w tym samym miejscu, co parametry tabletów Wacoma. Ponadto na Windowsie rozwiązane zostaną liczne problemy ze…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.