r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Krita 3.3.0

Strona główna Mac Grafika Programy do malowania
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Krita to rozbudowany i wielofunkcyjny program do obróbki grafiki rastrowej na komputerze, przeznaczony przede wszystkim do malowania z użyciem tabletu graficznego, a dzięki interfejsowi Sketch także ekranu dotykowego.

Galeria programu

Krita jest wolnym oprogramowaniem i rozprowadzanym na licencji GNU General Public License. Aplikacja została zaprojektowana nie tylko jako narzędzie do malowania, ale również do modyfikowania zdjęć cyfrowych. Krita dysponuje ogromną kolekcją różnych narzędzi i funkcji, a także oferuje wygodny i czytelny interfejs użytkownika. W ten sposób możemy stanowić godną konkurencję nawet dla najpopularniejszych edytorów grafiki rastrowej, choć głównym celem jej twórców jest konkurowanie z Corel Painterem.

Oprócz podstawowych narzędzi malarskich otrzymamy również dostęp do bardziej złożonego zestawu, umożliwiającego manipulowanie płótnem, symulowanie wysychania farby czy rysowanie za pomocą pędzla z tuszem i farbami olejnymi. Krita obsługuje najpopularniejsze formaty graficzne (BMP, JPEG, PNG, RAW, TIFF), umożliwia pracę na warstwach i tworzenie masek oraz gradientów, pozwala pracować z elementami wektorowymi, jak krzywe, a także zawiera mnóstwo przydatnych zestawów filtrów, za pomocą których rozjaśnimy lub odwrócimy obraz albo wyostrzymy i dodamy różne efekty poprawiające jakość naszego dzieła.

Krita oferuje również dostęp do zaawansowanych narzędzi skalowania i transformacji, złożonych silników pędzli oraz wyboru odpowiedniego koloru i barw. Poza tym modyfikuje metadane w plikach graficznych, wspiera tablety graficzne i umożliwia nagrywanie makr. Bardzo szybko wczytuje pliki graficzne do edytora i obsługuje najnowsze procesory wielordzeniowe.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Krita 3.3.0 z API zdarzeń na WIndowsie, gotowa na Surface Pen

14
OPROGRAMOWANIE 29.09.2017 | Anna Rymsza (Xyrcon)

Od wydania Krity 3.2.1 nie minął miesiąc, ale zmiany, jakie znalazły się w nowym wydaniu, zasługują na kolejny numer. W naszej bazie programów znajdziecie Kritę 3.3.0 dla Windowsa i macOS, przy czym ta wersja jest istotna przede wszystkim dla użytkowników tego pierwszego systemu. Krita zyskała obsługę API zdarzeń Windowsa 8,co oznacza, że można w niej korzystać z piórka dołączonego do komputerów Surface i podobnych bez dodatkowych kombinacji. ustawienia rysika znajdziecie w tym samym miejscu, co parametry tabletów Wacoma. Ponadto na Windowsie rozwiązane zostaną liczne problemy ze…

Krita 3.1 – jeszcze więcej animacji i w końcu OpenGL na macOS

36
OPROGRAMOWANIE 15.12.2016 | Anna Rymsza (Xyrcon)

Świetny otwarty i darmowy program graficzny Krita doczekał się kolejnego wydania. Wersja 3.1 wdaje się jednak skupiać na animacji, a nie na funkcjach związanych z pracą z grafiką rastrową. Dla użytkowników macOS to wydanie jest szczególnie ważne, bo Krita w końcu zyskała status stabilnej na tym systemie i w pełni wykorzystuje OpenGL. Krita na macOS sporo zyskała dzięki inicjatywie Google Summer of Code, w ramach której Julian Thijssen przygotował kod pozwalający Kricie korzystać z OpenGL 3 na macOS. To była ostatnia rzecz, której brakowało Kricie na tym systemie. Dzięki temu kartę…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.