r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Książki Google Play

Strona główna Android Rozrywka i hobby Biblioteki i księgarnie ebooków

Książki Google Play to aplikacja dająca użytkownikom dostęp do internetowej usługi giganta o takiej samej nazwie. Pozwala ona na czytanie książek zapisanych w ramach internetowego konta, synchronizację danych o nich, a także dokonywanie zakupów ebooków w sklepie Google. Podobnie do konkurencyjnych rozwiązań, także i tutaj czytelnik może nanosić notatki czy oznaczać ulubione strony.

Aplikacja integruje się z danymi konta Google skonfigurowanego w tablecie lub smartfonie, umożliwia przełączanie się pomiędzy nimi jeżeli skonfigurowanych jest więcej kont. Główne zadanie aplikacji to synchronizacja danych, umożliwia więc ona dostęp do książek kupionych w sklepie Play, a także przesłanych plików w formatach epub, pdf czy txt. Jeżeli użytkownik korzysta z wielu urządzeń do czytania, aplikacja zapamiętuje gdzie skończył lekturę na jednym gdy będzie ją kontynuował na innym. Czytelnik może zmodyfikować opcje wyświetlania: wybrać motyw dzienny, nocny lub sepię, zmienić krój i wyrównanie tekstu. Aplikacja pozwala także na zmianę jasności (w tym poziom poniżej oferowanego przez urządzenie), a także zmianę rozmiaru czcionki i wysokości wierszy. Dodatkowe opcje to wybór rozdziałów, dodawanie ulubionych stron do zakładek, a także tworzenie podręcznych notatek i zaznaczanie ciekawych fragmentów.

r   e   k   l   a   m   a

W ramach ustawień użytkownik może zablokować obracanie ekranu (tak w pionie jak i poziomie), jak i wymusić na aplikacji pobieranie danych jedynie za pośrednictwem sieci Wi-Fi w celu oszczędności pakietu internetowego. Do przewracania stron możliwe jest użycie przycisków głośności urządzenia. Książki mogą być również czytane na głos poprzez syntezator, choć w wypadku języka polskiego nie sprawdza się to póki co zbyt dobrze. Dostępny jest także jeden widget na pulpit zawierający ostatnio otwierane książki w celu szybkiego dostępu do nich. Aplikacja jest udostępniana za darmo i dostępna w języku polskim.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Pierwsze audiobooki już w Google Play, ale Polacy mają prawo być rozczarowani

34
OPROGRAMOWANIE 24.01.2018 | Oskar Ziomek

W przeciągu kilku dni i bez wcześniejszych, wyraźnych zapowiedzi, w Sklepie Play na Androidzie pojawiły się książki audio. Z początku informacja o planowanym uruchomieniu biblioteki audiobooków była tylko domniemaniem na podstawie analizy kodu aplikacji, ale wystarczyła niecała doba od tego momentu, by funkcjonalność rzeczywiście pojawiła się w programie. Od teraz można więc kupować w Książkach Play audiobooki, podobnie jak dotychczas wersje do czytania. Chociaż Sklep uruchomiony został nieco z zaskoczenia, jeszcze wczoraj zwrócić można było uwagę na pustki w kategorii audioksiążek, gdy…

Książki Play na Androidzie niedługo także z ofertą audiobooków (aktualizacja)

5
OPROGRAMOWANIE 22.01.2018 | Oskar Ziomek

Aktualizacja, 23.01.2018 r. Google właśnie oficjalnie udostępniło audiobooki w sklepie Google Play. Znaleźć można je odtąd w osobnej kategorii, która w Polsce niestety nadal jest pusta. Mamy już natomiast podział tematyczny (historia, romanse, samopomoc, SF i fantasy), co pozwala mieć nadzieję, że wkrótce w Google Play znajdziemy także polskie audiobooki. W systemie Android do aplikacji Książki Play, a w konsekwencji także Sklepu, niebawem trafi możliwość kupowania książek audio. To wnioski, które wysnuć można dzięki analizie kodu najnowszej wersji programu, którą przeprowadził serwis Android…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.