r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Książki Google Play

Strona główna Android Rozrywka i hobby Biblioteki i księgarnie ebooków

Książki Google Play to aplikacja dająca użytkownikom dostęp do internetowej usługi giganta o takiej samej nazwie. Pozwala ona na czytanie książek zapisanych w ramach internetowego konta, synchronizację danych o nich, a także dokonywanie zakupów ebooków w sklepie Google. Podobnie do konkurencyjnych rozwiązań, także i tutaj czytelnik może nanosić notatki czy oznaczać ulubione strony.

Galeria programu

Aplikacja integruje się z danymi konta Google skonfigurowanego w tablecie lub smartfonie, umożliwia przełączanie się pomiędzy nimi jeżeli skonfigurowanych jest więcej kont. Główne zadanie aplikacji to synchronizacja danych, umożliwia więc ona dostęp do książek kupionych w sklepie Play, a także przesłanych plików w formatach epub, pdf czy txt. Jeżeli użytkownik korzysta z wielu urządzeń do czytania, aplikacja zapamiętuje gdzie skończył lekturę na jednym gdy będzie ją kontynuował na innym. Czytelnik może zmodyfikować opcje wyświetlania: wybrać motyw dzienny, nocny lub sepię, zmienić krój i wyrównanie tekstu. Aplikacja pozwala także na zmianę jasności (w tym poziom poniżej oferowanego przez urządzenie), a także zmianę rozmiaru czcionki i wysokości wierszy. Dodatkowe opcje to wybór rozdziałów, dodawanie ulubionych stron do zakładek, a także tworzenie podręcznych notatek i zaznaczanie ciekawych fragmentów.

W ramach ustawień użytkownik może zablokować obracanie ekranu (tak w pionie jak i poziomie), jak i wymusić na aplikacji pobieranie danych jedynie za pośrednictwem sieci Wi-Fi w celu oszczędności pakietu internetowego. Do przewracania stron możliwe jest użycie przycisków głośności urządzenia. Książki mogą być również czytane na głos poprzez syntezator, choć w wypadku języka polskiego nie sprawdza się to póki co zbyt dobrze. Dostępny jest także jeden widget na pulpit zawierający ostatnio otwierane książki w celu szybkiego dostępu do nich. Aplikacja jest udostępniana za darmo i dostępna w języku polskim.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Tryb nocnego czytania w aplikacji Książki Google Play

13
OPROGRAMOWANIE 17.12.2015 | Łukasz Maślanka (lukasz_em)

W aplikacji Książki Google Play na Androida i iOS pojawiła się nowa funkcja, którą docenią zwłaszcza miłośnicy nocnego czytania e-booków. Program będzie automatycznie zmieniał jasność ekranu oraz natężenie kolorów, dopasowując je do pory dnia. Aby włączyć nową opcję w programie Książki Google Play, należy wejść w ustawienia czcionki czytanej książki i włączyć suwakiem tryb „Podświetlenie nocne”. Po jej uruchomieniu aplikacja, bazując na lokalnym czasie, będzie sama regulowała jasność ekranu oraz natężenie barw wyświetlanych kolorów. Z każdą godziną treści wyświetlane w programie Książki…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.