r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Księżyc w 3D od dzisiaj w Google Earth

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Obchodów 40-tej rocznicy lądowania na Księżycu ciąg dalszy - po opublikowaniu przez NASA filmów z misji Apollo 11 w wysokiej rozdzielczości teraz, zgodnie z zapowiedzią, Google wzbogaciło aplikację Google Earth o możliwość oglądania Księżyca w 3D.

Z nowej funkcji mogą skorzystać wszyscy użytkownicy posiadający zainstalowaną aplikację Google Earth. Nie ma potrzeby dokonywania żadnych aktualizacji. Wystarczy z menu planet u góry ekranu wybrać Księżyc i można zaczynać trójwymiarową przechadzkę. Sterowanie przebiega identycznie jak w przypadku modelu 3D Ziemi. Oprócz wędrówki po Księżycu Google Earth udostępnia także Guited Tours - nagrania, w których Buzz Aldrin (członek misji Apollo 11) oraz Harrison H. Schmitt (Apollo 17, a przy okazji geolog Fusion Technology Institute) opowiadają o jedynym naturalnym satelicie Ziemi. Niestety opisy w przypadku Księżyca dostępne są obecnie jedynie w języku angielskim.

Trójwymiarowy model powierzchni Księżyca zawdzięczamy współpracy Google z amerykańską agencją kosmiczną NASA oraz japońską JAXA, która przekazała sporą liczbę zdjęć satelitarnych.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.