Mapy Google od teraz z widokiem 3D. Dla płaskoziemców mamy dwie alternatywy

Mapy Google od teraz z widokiem 3D. Dla płaskoziemców mamy dwie alternatywy

Google wprowadza nowy widok do swoich map, depositphotos
Google wprowadza nowy widok do swoich map, depositphotos
03.08.2018 22:26, aktualizacja: 03.08.2018 22:53

Płaskoziemcy z pewnością nie polubią zmiany, która trafiła do Map Google dostępnych na komputerze. Google postanowiło przejść z widoku 2D na 3D, pokazując, że kształt Ziemi zbliżony jest do elipsoidy obrotowej, lekko spłaszczonej na biegunach.

Członkowie Towarzystwa Płaskiej Ziemi najpewniej będą musieli poszukać innych map lub próbować zbytnio nie oddalać widoku w usłudze Google. Na oficjalnym Twitterze Google Maps udostępniony został post z informacją o wprowadzeniu widoku 3D. Dostępny jest on po prawie maksymalnym oddaleniu widoku.

[twitter=https://twitter.com/googlemaps/status/1025130620471656449]Do tej pory Google korzystało z odwzorowania Merkatora. Główną wadą jest niezachowanie proporcji. Dokładne odwzorowanie jest na równiku, ale wraz ze wzrostem odległości od równika, rosną zniekształcenia. Co zostało podkreślone w samym wpisie na Twitterze – projekcja Grenlandii nie jest już wielkości Afryki.

Nowy widok powinien być już dostępny u wszystkich użytkowników. Sprawdziliśmy i poprawnie działa na Google Chrome, Microsoft Edge i Firefox. Przeglądarki zainstalowane były w najnowszej wersji. Wciąż jednak w przypadku mobilnych aplikacji, po maksymalnym oddaleniu, wyświetlany jest starszy widok.

Płaskoziemcy mogą zawsze poszukać alternatywnych map. Mogą zacząć korzystać z usługi Bing Mapy, która należy do Microsoftu. Natomiast jeśli preferują rozwiązania Open Source, to dobrym wyborem powinny być mapy OpenStreetMap.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (106)