LG obiecuje smartfon z elastycznym OLED-em jeszcze w tym roku

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Temat elastycznych wyświetlaczy powraca. Przy okazji prezentowania wyników finansowych firmy LG padła obietnica: jeszcze w tym roku na rynek trafią smartfony z elastycznymi ekranami OLED. Wiceprezes działu urządzeń mobilnych, Yoon Bu-hyun, poinformował, że jego dział blisko współpracuje z LG Display i z nowym produktem celują w trzeci kwartał tego roku.

Z pewnością nie nadszedł jeszcze czas elastycznych telefonów (głównym ograniczeniem jest nieszczęsna bateria, choć i w tym kierunku widać ruchy) — raczej możemy się spodziewać urządzenia owiniętego ekranem. Coś podobnego prezentował na ostatnich targach CES Samsung, koncepcji wykorzystania takiego ekranu zresztą nigdy nie brakowało. Z faktyczną produkcją jest już trudniej. Po doświadczeniach z obiecywanymi i opóźnianymi telewizorami OLED (LG tym razem wyznaczył termin premiery zakrzywionych telewizorów OLED na drugą połowę tego roku) do zimowej prezentacji też lepiej podchodzić z pewną rezerwą.

Warto tu wspomnieć, że w zeszłym miesiącu Apple złożył wniosek o patent na wzór iPhone'a w całości owiniętego ekranem. Projekt jest stary i na razie nie wiadomo, jaka będzie jego przyszłość. Jednak z tej okazji w Sieci znalazł się bardzo ciekawy model prezentujący, jak taki smartfon mógłby wyglądać — to właśnie on przedstawiony jest na filmie powyżej.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję