OnePlus: kolejny smartfon z CyanogenModem zapowiedziany

OnePlus: kolejny smartfon z CyanogenModem zapowiedziany

OnePlus: kolejny smartfon z CyanogenModem zapowiedziany
Tomek Kondrat
07.01.2014 18:29, aktualizacja: 07.01.2014 23:18

Niemalże cała branża elektroniczna skupiona jest na targach CES, które właśnie odbywają się w Las Vegas, jednak nie wszystko co ciekawe dzieję się w stolicy światowego hazardu. Zaprezentowany nie tak dawno temu telefon Oppo N1, był pierwszym smartfonem, który został wprowadzony na rynek wraz z oprogramowaniem CyanogenMod. Stojący za tym wydarzeniem wicedyrektor Oppo – Pete Lau zrezygnował z pełnionej funkcji w zeszłym miesiącu. Oficjalne powody rezygnacji nie zostały podane, więc zapewne chodziło o wynagrodzenie. Lau znalazł jednak pracę bardzo szybko i został dyrektorem wykonawczym firmy OnePlus – producenta sprzętu elektronicznego.

Pete Lau postanowił powtórzyć sprawdzony sposób na sukces i po raz kolejny nawiązał współpracę ze Stevem Kondikiem, wiodącą postacią spółki CyanogenMod Inc. Efektem współpracy będzie pierwszy smartfon OnePlus, który zostanie wprowadzony na rynek wraz z popularnym CM-em jako systemem operacyjnym. Specyfikacja nowego produktu dalej pozostaje niewiadomą, jednak można spodziewać się iż OnePlus wyprodukuje urządzenie, które podobnie jak Oppo N1, zdolne będzie konkurować z najmocniejszymi telefonami konkurencji.

Obraz

Smartfon oprócz specyfikacji ma wyróżniać się również ciekawym wyglądem. Według zapowiedzi Lau, produkt jego firmy ma stać się jednym z najlepszych i najlepiej wyglądających smartfonów na rynku. Ma być „szybki, bezpieczny i piękny”. Entuzjazm szefa OnePlus jest podzielany przez samego Cyanogena, czyli Steve'a Kondika. Według obu panów rynek Androida w 2014 roku czeka świetlana przyszłość.

OnePlus nie jest pierwszą z mniejszych firm, która zdecydowała się rzucić wyzwanie największym producentom. Wcześniej taką samą ścieżkę przebyły między innymi wspomniane Oppo, czy Jolla. Premiera nowego smartfona zapowiedziana jest na pierwszą połowę 2014 roku. Początkowo OnePlus będzie dostępny w wybranych krajach, jednak z czasem będzie go nabyć również w Polsce, gdyż smartfon będzie można nabyć tylko drogą elektroniczną. Telefon nie powinien jednak być przesadnie tani. Wszystko wskazuje, że powinniśmy spodziewać się ceny zbliżonej do Oppo N1, która w tym momencie wynosi 449€.

Wszystko wskazuje na to, że nie jest to ostatni telefon, który zostanie wprowadzony na rynek z systemem stworzonym przez społeczność. Możliwe, że już wkrótce do CyanogenModa dołączą inne zespoły deweloperów, których dzieła w mniejszy lub większy sposób zaburzą harmonię panującą na rynku telefonów z Androidem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)