Legalny „Hannibal” w CDA.pl – 8,5 mln użytkowników to niezła dźwignia

Strona główna Aktualności
image

O autorze

CDA.pl, największy serwis streamingowy wideo w Polsce, powiększa swoją przewagę nad konkurencją – i w liczbach i w ofercie. Netflix może się schować, w styczniu br. CDA.pl odnotowało ponad 8,5 mln realnych użytkowników. A teraz dla tego licznego grona poszerza ofertę, wprowadzając na swoją niepiracką platformę CDA Premium seriale i filmy z oferty AXN Now.

Producenci i legalni dystrybutorzy chyba nie czują się za dobrze z tym, jak sprytnie zostali wymanewrowani przez serwis, który od dawien dawna w Polsce kojarzy się przede wszystkim z bogatą piracką ofertą. Dla nich CDA Premium, oferowane w przystępnej cenie 19,90 zł miesięcznie, stanowi dziś platformę wideo o największym zasięgu, na której zignorowanie nie mogą sobie pozwolić. To jednak transakcja łączona – biorąc pieniądze od CDA, nie są w stanie na serwis ten nasłać swoich prawników. Niemal trzy tysiące licencjonowanych produkcji od Kina Świat, Vision Films, M2 Films, Solopanu, Against Gravity, Filmoteki Narodowej oraz Studia Miniatur Filmowych swoje przecież zarabia.

A będzie jeszcze lepiej. W marcu w ofercie CDA Premium pojawią się produkcje z oferty AXN Now, czyli serwisu będącego własnością Sony Pictures Television Networks CE. Wzmocni to przede wszystkim relatywnie słabą ofertę serialową CDA Premium – dostaniemy znakomitego „Hannibala” z Madsem Mikkelsenem w roli głównej, a także popularne „Crossing Lines” czy „Rex, Special Unit”.

Zapewne na tym się nie skończy. Comprehensible Download Attack zamierza wyjść naprzeciw innym wielkim studiom filmowym, oferując im partnerstwo i włączenie ich treści do swojej legalnie udostępnianej treści. No cóż, jeśli nie chcą, to zawsze dana produkcja może się pojawić w sekcji rozwijanej przez społeczność… prawda?

© dobreprogramy