r   e   k   l   a   m   a
reklama

LibreOffice 3.4.5 i 3.5.0 Beta 3 wydane

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Document Foundation udostępnił dziś stabilną wersję pakietu biurowego LibreOffice w wersji 3.4.5. Zaawansowani użytkownicy mogą zapoznać się z testową kompilacją LibreOffice 3.5.0 Beta 3, która także została wydana w dniu dzisiejszym.

LibreOffice 3.4.5 nie zawiera zbyt wielu nowości. Twórcy skupili się na naprawieniu błędów znalezionych w wydaniu 3.4.4, które swoją premierę miało w listopadzie 2011 roku. Poza wprowadzaniem poprawek wysiłek programistów został skierowany na zwiększenie stabilności wchodzących w skład pakietu programów. Dzięki wprowadzonym zmianom LibreOffice powinien być odporny na zawieszanie się podczas działania w konkretnych scenariuszach. Wydanie kolejnej stabilnej wersji pakietu z gałęzi 3.4.x zaplanowano na koniec marca.

Dużo więcej nowości wprowadzi do LibreOffice wydanie 3.5, którego premiera ma odbyć się za około miesiąc. Pakiet wzbogaci się między innymi o lepszą obsługę nagłówka i stopki, udoskonalony moduł sprawdzania gramatyki, liczne poprawki w module drukowania i większą kompatybilność z programem Word. Nowości nie ominą także arkusza kalkulacyjnego, programu do tworzenia prezentacji i edytowania grafik. Pełny przegląd najważniejszych zmian można znaleźć na portalu Wiki Document Foundation. Udostępniona dziś kompilacja LibreOffice 3.5 Beta 3 jest ostatnią z serii Beta - posiada ona praktycznie wszystkie nowinki, które znajdą się w wydaniu stabilnym. LibreOffice 3.5 Beta 3 instaluje się równolegle do starszych wersji pakietu, przez co nie wpływa w żaden sposób na działanie już zainstalowanej w komputerze użytkownika wersji LibreOffice. Jeżeli chodzi o zmiany względem poprzedniej bety, deweloperom udało się wyeliminować szereg istotnych błędów, których długa lista jest dostępna w komunikacie o wydaniu.

Najnowsze stabilne wydanie LibreOffice 3.4.5 oraz znajdujące się w fazie testów LibreOffice 3.5.0 Beta 3 można pobrać z naszego vortalu. Dostępna jest wersja dla systemów Windows, Mac OS X i Linux. Należy pamiętać, że wersja testowa może działać niestabilnie.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieTak wygląda historia PlayStation. Kiedy będzie PS5? Jeszcze długo poczekamy