r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Linphone Video 3.3.2

Strona główna Android Komunikacja/społeczność Telefonia internetowa (VoIP)

Linphone Video to aplikacja na urządzenia z Androidem służąca do komunikacji VoIP (Voice over Internet Protocol), obsługująca protokół SIP.

Za pomocą programu nawiążemy zarówno rozmowy głosowe, jak też w formie wideo. Linphone Video obsługuje następujące kodeki audio: OPUS, SILK, SPEEX, G722, AMR-WB (G722.2), GSM 6.10, AMR-NB, ILBC, G729, G711 oraz kodeki video: VP8, H264, MPEG4, wspiera też obraz w jakości HD. Aplikacja pozwala też przesyłać wiadomości do innych użytkowników, a także pliki (między innymi zdjęcia) i oferuje opcje zarządzania połączeniami, np. historię, statystyki odbywanych rozmów (czas trwania, najczęściej wybierani rozmówcy). Program można też zainstalować na tabletach, ma on bowiem inferfejs dostosowany do większych ekranów.

Korzystanie z programu Linphone Video jest bezpieczne, a za ochronę prywatności użytkownika odpowiadają protokoły: zRTP, TLS, SRTP. Szczegółowe informacje o kwestiach technicznych związanych z programem Linphone Video są dostępne tutaj.

Aplikacja Linphone Video powstała w ramach projektu open source'owego. To pierwszy tego typu program mobilny obsługujący protokół SIP, który zdobył masową popularność. Aplikacja zadziała na urządzeniach z Androidem od wersji 2.2 do 5.1.1.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Rozmowy niekontrolowane: jak bezpiecznie i prywatnie korzystać ze smartfonu?

55
21.01.2016  •  Adam Golański

Słynny pisarz Philip K. Dick napisał w latach siedemdziesiątych zaskakująco prorocze słowa: przyjdzie taki czas, gdy kiedy nie będzie się już mówiło „oni mnie podsłuchują przez telefon”. Będzie się mówiło „mój telefon mnie podsłuchuje”. Dzisiaj w erze smartfonów można powiedzieć, że ku uciesze wielkiego biznesu, cyberprzestępców jak i organów ścigania wizja ta się spełnia na naszych oczach. Naszym zdaniem sytuacja nie jest jednak beznadziejna. Choć powszechnie używane smartfony nie są urządzeniami, które gwarantowałyby bezpieczeństwo i prywatność, to można je w dużym stopniu uodpornić na…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.