Linux "prawie" jak Windows 7

Strona główna Aktualności

O autorze

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o eksperymencie Microsoftu o nazwie kodowej Mojave. Największym sceptykom zaprezentowano wtedy nowy system operacyjny o tej samej nazwie. W przeważającej większości byli oni pod wrażeniem, jak dobre i przydatne funkcje zostały w nim wbudowane. Największe zdziwienie przychodziło jednak pod koniec, gdy dowiadywali się, że to co oglądali to nie żaden nowy Windows Mojave, a po prostu Vista. Dwaj redaktorzy serwisu ZDNet Australia postanowili przeprowadzić podobny eksperyment. W tym celu zainstalowali jedną z dystrybucji Linuksa z KDE na laptopie. Następnie, wyruszyli na ulice Sydney, gdzie prezentowali przechodniom działanie systemu, różnych funkcji, atrakcji i programów oferowanych przez KDE.

Większość przechodniów, bez względu na wiek, zachwalała prezentowane środowisko pracy na pierwszy rzut oka myśląc, że jest to Vista. Niekiedy porównywali je do produktów Apple czy niekorzystnie wypowiadali się na temat poprzedniej edycji Windows. Całość była przedstawiana nie jako Linux, ale jako beta Windows 7.

Na dokładkę warto jeszcze obejrzeć film opublikowany w serwisie pokazujący to, co było prezentowane uczestnikom eksperymentu. Nie podano informacji na temat konfiguracji notebooka wykorzystanego do testu, ale z całą pewnością nie jest to maszyna o specjalnie wygórowanych możliwościach sprzętowych. Niemniej, podobnie jak w przypadku akcji Microsoftu, wytłumaczeniem takiego wyniku eksperymentu jest raczej fakt, że większość krytykujących Linuksa jako trudnego i nieprzyjaznego po prostu go nie używało.

© dobreprogramy

Komentarze