reklama

Lotus Symphony 1.2 - ładniejszy OOo w nowej wersji

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma IBM udostępniła kolejną wersję pakietu biurowego Lotus Symphony 1.2, w skład którego wchodzą takie aplikacje jak edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny oraz program do tworzenia prezentacji.

W najnowszej wersji Lotus Symphony bazującego na pakiecie OpenOffice.org poprawiono szybkość wczytywania plików .ods i xls oraz uwydatniono zapis formatu ODS. Poza zmianami optymalizującymi obsługę różnych formatów programiści zadbali także o możliwość wstawiana hiperłączy do dokumentów lokalnych we wszystkich edytorach, przyspieszyli tworzenie nowych stron w aplikacji Lotus Symphony Presentations, wprowadzili klika zmian w arkuszu kalkulacyjnym i zoptymalizowali eksport danych do formatu PDF.

Bezpłatny pakiet Lotus Symphony 1 pobrać można w dziale: PROGRAMY -> Biuro -> Pakiety biurowe. Na stronie producenta dostępne są również paczki przygotowane dla takich systemów jak Ubuntu, RPM RedHat i SuSE Linux.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić