Luminance HDR 2.5.1

Strona główna Windows Grafika Tworzenie obrazów HDR
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Luminance HDR, znany również pod nazwą Qtpfsgui, to bardzo prosty w obsłudze, darmowy program do tworzenia obrazów HDR z zestawu zdjęć tej samej sceny o różnych wartościach ekspozycji. Luminance HDR część kodu dzieli z wieloplatformowym projektem Hugin.

Zestaw zdjęć po załadowaniu do programu zostanie automatycznie posortowany względem wartości ekspozycji. Oczywiście program ma możliwość automatycznego wyrównania zdjęć jedną z dwóch wbudowanych metod. Przed wykonaniem połączenia zdjęć, którego nie można cofnąć, użytkownik ma do dyspozycji narzędzie usuwające „duchy” (ślady po przesuwających się w czasie robienia zdjęć obiektach) . Połączenia zdjęć można dokonać z użyciem jednego z sześciu „profili”, które określają algorytmy użyte do analizy zdjęć. Jeśli żaden z proponowanych profili nie satysfakcjonuje użytkownika istnieje możliwość wybrania własnych ustawień, ale nie jest to polecane. Złożony obraz można poddać mapowaniu tonów z użyciem jednej z ośmiu wbudowanych metod. Każdy zestaw parametrów nakładany jest na nową instancję obrazu HDR, dzięki czemu użytkownik nie traci użytych wcześniej ustawień i w każdej chwili może porównać efekty swojej pracy z wcześniejszymi próbami.

Do złożenia obrazu można używać zdjęć zapisanych w formatach JPG, TIFF lub RAW z aparatu. Obraz HDR można zapisać w formacie TIFF lub dedykowanych Radiance RGBE i OpenEXR.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #25 16.05.2014 18:01

Muszę przyznać, że działanie tego programu pod systemem windows i pod systemem linux to są dwa różne pojęcia. Pod linuksem działa kozacko, nawet się czegoś takiego nie spodziewałem. Anonimie tak na ogół jest jak się nie czyta ekranu. Z całym szacunkiem ale jakoś mi wszystkiego nie obrabia program jeśli go do tego nie zachęcę.

  #24 28.02.2014 21:25

Spróbowałam i podziękuję .Na dzień dobry program przetworzył mi wszystkie fotki i to w wersje wielokroć gorsze od oryginałów.Chyba nie o taki program mi chodzi

  #23 27.11.2013 10:35

Nie jest tak źle jak większość narzekających tu twierdzi. Przyznam też, że pod systemem Linux zrobił na mnie korzystniejsze wrażenie. Trzeba sobie coś powiedzieć jasno. Ten program nie zastąpi w myśleniu użytkownika i jednym kliknięciem niczym dotknięciem czarodziejskiej różdżki nie spowoduje efektu oczekiwanego przez użytkownika. Trzeba wiedzieć co się chce osiągnąć i nieco orientować jakimi metodami można to zrobić. W wielu przypadkach potrzebna też będzie wstępna obróbka innymi programami graficznymi. Polecam też na wstępie trochę eksperymentów, wtedy każdy się dowie co może nim osiągnąć i czego może oczekiwać.

  #22 24.11.2013 16:58

@creeper12222 (niezalogowany): unity do gierszukajcie

  #21 01.08.2012 00:43

A ja właśnie staram się odinstalować to"cudo" - hepl!!!!!! W Panelu sterowania wogóle nie widać tego czegoś? jak to odinstalować? Pomocy!!!!

  #20 05.06.2012 19:15

czy jest juz dostepna wersja polska(stabilnej 32-bit)?
w dobrychprogramach?

  #19 28.05.2012 20:11

Myślałem,że negatywne opinie o tym programie są wyssane z palca jednak się myliłem.
Bardzo dobry program do szybkiego odinstalowania.
Szkoda, że jest.

Maciors   1 #18 22.04.2012 20:40

Nie wiem co wy chcecie od tego programu. Ja używałem pierwszych wersji i nie narzekałem choć te trudne, jak mówicie, słowa były (jak dobrze pamiętam) po angielsku. W następnych wersjach określenia po prostu tłumaczył po swojemu mądry inaczej współautor programu. Teraz robię czasem coś na tej wersji i wszystko jest OK jak człowiek używa mózgu i trochę poćwiczy. Efekt nie jest oczywiście w 100% zadowalający. Program potrafi się zawiesić przy 3 RAW'ach 16MP, ale to zrozumiałe nawet jak się ma dobrego kompa. Efekt końcowy można dopracować i jest całkiem dobry w porównaniu do innych programów. Lepsze, a właściwie najlepsze do tej pory efekty uzyskiwałem tylko na Dynamic HDR, ale i on potrafił co innego pokazywać (w podglądzie full), a co innego zapisywać na dysk, a także zapominał czasem zdjęcia i zamiast tego wychodziły jakieś pasy. Także najlepszym się zdarza i dlatego szukam jeszcze czegoś innego.
Używam wielu programów do HDR (Photomatix, Machinery, HDR Photostudio itp.), a także Gimpa i robienie ręczne z 3 ekspozycji, bez żadnych dodatkowych wtyczek.
A ten program nie jest wcale taki zły, choć ustawienie czegoś niepoznanego albo jeden mały ruch i można stworzyć cuda niewidy, które raczej są niepotrzebne nikomu. Jak na darmowy program to jest całkiem dobry, zwłaszcza dla osób, które coś niecoś kapują w tym temacie, a nie tylko bawią się suwakami.

  #17 29.01.2012 16:15

no wiecie ja go nie pobralem i nie chce bo czytalem wasze komentarze i tez dla tego ze mi nie potrzebny.
ja akurat nie mode znalesc programu do robienia gier 3d a do robienia 2d to mam na pendrive.
dobra na czas na temat.
ja mam dobrego kompa i moze podziala bo chyba 32bit.
ale juz mowilem nie pobieram programu.
zycze milego dnia wszystkim (:

  #16 23.01.2012 17:46

ja mam jakis work flow tool error

  #15 17.08.2011 18:48

Najlepsza rzecz jaka mi się przytrafiła w pracy z tym programem to błyskawicznie udało mi się go odinstalować.

  #14 10.07.2011 22:05

A może by tak przeczytać instrukcję obsługi? I efekty wychodzą i to dość powtarzalnie...

  #13 10.06.2011 15:25

W tej wersji szkoda czasu na ten program...
Po godzinie klikania nic sensownego nie osiągnęłem, a nazwy przycisków nic nie mówią.
Polecam lepiej Dynamic Photo HDR 5.1

  #12 25.02.2011 17:21

@Krasnal74
Spróbuj włączyć program jako administator.
A jak nadal nie będzie działał to raczej dlatego że masz 64 bitowy system a ta aplikacja nie wspiera 64bitowych systemów.
(Z wyborem systemu mogłeś nie mieć szansy wybrania 32bitowego , tak przynajmniej było u mojej kuzynki)

  #11 01.02.2011 22:29

@ Wincenty Pstrowski
Ja uzyskałem jakieś efekty, w tym programie ;), ale.....

Jest jednak ale. Jak napisał Wincenty, program i jego opcje są tak niezrozumiałe i nieprzewidywalne, że "tonemapowanie" zdjęć w nim można porównać do wrzucania do garnka nieznanych przypraw z nadzieją że może coś z tego wyjdzie (wiadomo że wychodzi rzadko;) ). Na moim starszym komputerze, program obrabiając większe zdjęcie, zajmował sobie procesor na wyłączność na dobry kwadrans albo więcej. Brak podglądu on-line, co powodują kolejne zmiany ustawień suwaków o nic nie mówiących nazwach, powoduje niestety, że uzyskanie dobrego (a co dopiero mówić zamierzonego) efektu wymaga wielu prób, a każda jest czasochłonna. Mi kilka fotek się udało, ale zajęło to jednak całe wieki. Program próbowałem, bo był to jedyny program darmowy do pracy z hdr, jaki wtedy znalazłem. Cieszę się, że jest już darmowa alternatywa, na razie jednak prawie bezużyteczna.

  #10 08.12.2010 12:28

zachwyca mnie ta klasa programów, tysiąckrotnie lepszy efekt od spodziewanego, bajeczne kolory i to w nieczytelnych cieniach nawet.Ostatnio polecam zbliżony efekt:"increase local contrast" - zwiększenie !lokalnego! kontrastu= we wszystkich miejscach obraz jest czytelny umiarkowany i kolorowy.
P.S. jeżeli nie chodzi o _deformację_, proponuję iść w kierunku obrazu kolorowego, czytelnego, ale naturalnego, naturalistycznego.

  #9 19.11.2010 13:22

Program podczas pierwszego uruchomienia pyta się, czy chcemy wspomóc finansowo twórcę. Odpowiedziałem NIE i otrzymałem w wyniku to, co poprzednicy czyli MASAKRA. Na szczęście nie jestem uzależniony od tych pseudoprogramistów i potrafię zrobić HDR na piechotę, bez żadnych tzw. kreatorów. Ponadto nie nadużywam tych tanich efektów. Spokojnie odinstalowałem Luminance HDR. Niestety coraz więcej badziewia dostaje się do SOURCEFORGE.NET i coraz częściej można nadziać się na komercję ubraną w szaty licencji FREE.

  #8 06.11.2010 06:56

Polecam prostą i darmową wtyczkę do GIMPa - Fake HDR Look
Do pobrania stąd:
http://registry.gimp.org/node/23203
Można znaleźć też kilka innych wtyczek z tego tematu

  #7 27.10.2010 17:39

wincety dla Takich ludzi jak Ty stworzone są komentarze! Szacunek i dzięki za klarowny opis!

  #6 18.10.2010 12:30

Totalnie do niczego! Szkoda sciagac, a tym bardziej instalowac!
Tak jak ten program potrafi zepsuc zdjecie to masakra...