MAME 0.201b

Strona główna Windows Emulatory Konsole
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

MAME (skrót od Multiple Arcade Machine Emulator) to program służący do emulowania tysięcy różnych gier zręcznościowych wydanych w okresie od końca lat siedemdziesiątych, aż do teraz.

Narzędzie jest w pełni darmowe (kod źródłowy również) i bez problemu uruchamia klasyczne produkcje na nowoczesnych komputerach, starając się odtworzyć je tak wiernie, jak to tylko możliwe. MAME do działania potrzebuje oczywiście oryginalnego obrazu ROM danego tytułu oraz dysku z danymi.

MAME, jak zaznacza producent, jest aplikacją non-profit i nie należy jej wykorzystywać na wielką skalę, lecz ograniczyć używanie jedynie dla własnych celów. Choćby po to, by nadrobić zaległości w starych grach lub przypomnieć sobie kultowe produkcje z czasów młodości.

Wszystkie dyski ROM, CD oraz dane zapisane na dyskach twardych są chronione prawami autorskimi i nie mogą być rozpowszechniane bez wyraźnej zgody właścicieli. Producenci MAME nie mają zamiaru naruszać jakichkolwiek praw autorskich i patentów.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #3 29.01.2017 10:41

Operation wolf z Amigi

  #2 01.01.2017 18:47

Wisienką na torcie tego wydania (0.181) jest kolejny zdumpowany i zaemulowany ultra rare prototyp. Więcej dla zainteresowanych na portalu EmuDreams.

witek-pl   7 #1 31.05.2014 22:42

Zapraszam na EmuDreams osoby które są zainteresowane a nie ogarniają (jest dość przystępne FAQ, co prawda w fazie nie ukończonej, ale większość przydatnego materiału jest poruszona), czysty emu wymaga jeszcze GUI ale dostępnych jest wiele klonów z własnym, gotowych do działania pod okienkami (ze swojej strony polecam MameUIFX) zarówno 32 jak i 64bit (wersja dla Linucha również jest dostępna). Najlepsza sprawa z MAME jest taka że można pograć w część prototypów których na oczy nie było i nie ma szans zobaczyć.

Autor edytował komentarz.