r   e   k   l   a   m   a
reklama

MAME 0.198b

Strona główna Windows Emulatory Konsole
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

MAME (skrót od Multiple Arcade Machine Emulator) to program służący do emulowania tysięcy różnych gier zręcznościowych wydanych w okresie od końca lat siedemdziesiątych, aż do teraz.

Narzędzie jest w pełni darmowe (kod źródłowy również) i bez problemu uruchamia klasyczne produkcje na nowoczesnych komputerach, starając się odtworzyć je tak wiernie, jak to tylko możliwe. MAME do działania potrzebuje oczywiście oryginalnego obrazu ROM danego tytułu oraz dysku z danymi.

MAME, jak zaznacza producent, jest aplikacją non-profit i nie należy jej wykorzystywać na wielką skalę, lecz ograniczyć używanie jedynie dla własnych celów. Choćby po to, by nadrobić zaległości w starych grach lub przypomnieć sobie kultowe produkcje z czasów młodości.

Wszystkie dyski ROM, CD oraz dane zapisane na dyskach twardych są chronione prawami autorskimi i nie mogą być rozpowszechniane bez wyraźnej zgody właścicieli. Producenci MAME nie mają zamiaru naruszać jakichkolwiek praw autorskich i patentów.

© dobreprogramy
reklama

Publikacje powiązane

Internetowe barakowozy z grami, czyli automaty arcade prosto w przeglądarce

15
03.11.2014  •  Tomasz Wrzesień

Lat 90. ubiegłego wieku to dla wielu nie tylko wspomnienie hitów Fun Factory, East 17 czy przytulania się na młodzieżowych dyskotekach do Hero albo Without You, które to piosenki wylansowała Mariah Carey. Niektórzy gracze zapewne świetnie pamiętają, ile to pieniędzy wydali niegdyś na żetony, gdy w drodze ze szkoły do domu wstępowali regularnie do charakterystycznych barakowozów, wypełnionych automatami arcade. W 2014 roku te wszystkie stare tytuły można już uruchomić bezpośrednio w przeglądarce. Inicjatywa Internet Archive ponownie w niezwykle pozytywny sposób zaskakuje wielbicieli…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #3 29.01.2017 10:41

Operation wolf z Amigi

  #2 01.01.2017 18:47

Wisienką na torcie tego wydania (0.181) jest kolejny zdumpowany i zaemulowany ultra rare prototyp. Więcej dla zainteresowanych na portalu EmuDreams.

witek-pl   7 #1 31.05.2014 22:42

Zapraszam na EmuDreams osoby które są zainteresowane a nie ogarniają (jest dość przystępne FAQ, co prawda w fazie nie ukończonej, ale większość przydatnego materiału jest poruszona), czysty emu wymaga jeszcze GUI ale dostępnych jest wiele klonów z własnym, gotowych do działania pod okienkami (ze swojej strony polecam MameUIFX) zarówno 32 jak i 64bit (wersja dla Linucha również jest dostępna). Najlepsza sprawa z MAME jest taka że można pograć w część prototypów których na oczy nie było i nie ma szans zobaczyć.

Autor edytował komentarz.
reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSą powody, dla których świat fascynuje się grą, o której nie wie absolutnie nic