MKS atakuje rynek

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma MKS atakuje rynek. Jej najnowszy produkt - program antywirusowy mks_vir 2k7 - dołączany jest w ramach promocji do sprzętu i oprogramowania innych firm. Równolegle producent rozbudowuje kanał dystrybucyjny.

Nowa, znacznie zmieniona wersja 2k7 została wprowadzona na rynek na początku grudnia. Tak jak poprzednie wersje, program można nabyć w czterech podstawowych wersjach pudełkowych (DOM, DOM Plus, FIRMA i FIRMA Plus) oraz w wersjach elektronicznych (domowe, komercyjne, rządowe i edukacyjne). Posiadaczem mks_vir'a 2k7 można stać się także kupując całkiem inne produkty - producent nawiązał bowiem w tym zakresie współpracę z dystrybutorami i jednym z producentów sprzętu komputerowego.

Sklepy komputerowe zaopatrujące się w firmie TechData oferują bezpłatnie mks_vir 2k7 w wersji DOM Plus z 12-miesięczną subskrypcją baz definicji wirusów przy zakupie urządzenia Linksys WRT54G firmy Cisco - bezprzewodowego routera DSL pracującego w standardzie 802.11b/g, z wbudowanym 4-portowym switchem. Koszt routera wraz z programem to około 215 zł netto (262 zł brutto). U tego samego dystrybutora dostępne są także promocyjne pakiety składające się z wersji pudełkowej Windows XP Home Edition i Professional z dołączonym bezpłatnie programem mks_vir 2k6 odpowiednio w wersji DOM Plus i FIRMA Plus.

Z kolei inny dystrybutor - firma RRC Poland oferuje w ramach promocji mks_vir 2k7 FIRMA Plus gratis do komputerów i notebooków IBM/Lenovo serii T. Program oferowany jest w pełnej, pudełkowej wersji z 12-miesięczną subskrypcją. Ten sam program ale tylko w 90-dniowej wersji dołączany jest także bezpłatnie do dwóch modeli paneli LCD firmy LG (L1952S i L1919S).

Promocje jak to zwykle bywa są bardziej lub mniej interesujące jednak świadczą o dużym zaangażowaniu producenta w pozyskiwanie nowych klientów. Służyć temu ma także lepsza dostępność produktów dla firm komputerowych, które sprzedają je klientom końcowym. Aby temu sprostać producent rozszerzył listę dystrybutorów. Obecnie do dalszej odsprzedaży można mks_vira już nabyć w firmach ABC Data, TechData i RRC Poland (w praktyce, każda firma komputerowa zaopatruje się u przynajmniej jednego z tych dystrybutorów), a także u kilku dystrybutorów lokalnych.

Czas pokaże czy te działania pomogą odzyskać MKS'owi tak dobrą jak niegdyś pozycję. Miejmy nadzieję, że oprócz działań w zakresie marketingu i dystrybucji producent nie zapomni o tym co najważniejsze - wysokiej jakości samego produktu.

© dobreprogramy
s