Epson wprowadza na rynek swój pierwszy laserowy projektor instalacyjny 3LCD 4K

Epson wprowadza na rynek swój pierwszy laserowy projektor instalacyjny 3LCD 4K07.02.2018 18:19
Epson wprowadza na rynek swój pierwszy laserowy projektor instalacyjny 3LCD 4K
Redakcja

Firma Epson wprowadziła na rynek dwa nowe laserowe projektory instalacyjne 3LCD, w tym model EB-L12000Q — pierwszy w branży projektor 3LCD o jasności 12 000 lumenów o rozdzielczości rzeczywistej 4K1 — oraz model EB-L20000U — pierwsze urządzenie firmy Epson w kategorii popularnych kompaktowych projektorów instalacyjnych WUXGA o jasności 20 000 lumenów. Projektory zaprojektowano z myślą o poszerzeniu oferty Epson kierowanej do wyższej klasy wypożyczalni sprzętu audiowizualnego. Są one przeznaczone do użytku na imprezach, festiwalach, atrakcjach turystycznych, targach, w dużych audytoriach i centrach handlowych, a także w biznesie i edukacji.

Modele EB-L12000Q i EB-L2000U mają taką samą obudowę — lekką, kompaktową konstrukcję, która ułatwia zintegrowanie urządzeń z istniejącą infrastrukturą. Oba modele są też kompatybilne z obiektywami obsługującymi rozdzielczość 4K zastosowanymi w projektorach Epson z serii EB-L1000, dzięki czemu wprowadzenie do instalacji rozdzielczości 4K nie wymaga dodatkowych kosztów ani wymiany obiektywów. Oba modele obsługują również standard HDR.

Instalację ułatwia nie tylko kompaktowa obudowa, ale i konstrukcja, która umożliwia montaż i projekcję pod dowolnym kątem, również w orientacji pionowej. Wbudowana kamera umożliwia zdalną diagnostykę. Można jej użyć w połączeniu z nowym oprogramowaniem Epson Professional Projector Tool na potrzeby konfigurowania instalacji złożonej z wielu urządzeń i wykorzystania zaawansowanych technik, takich jak łączenie krawędzi i projekcja metodą mappingu. Dodatkowo wymienne karty interfejsu zapewniają większą elastyczność i skalowalność z myślą o niedostępnych jeszcze interfejsach i standardach transmisji.

Dzięki szczelnej konstrukcji i wytrzymałej technologii nieorganicznego koła fosforowego nowe modele projektorów wyróżniają się najwyższą niezawodnością typu „zainstaluj i zapomnij”. Epson udziela również 5-letniej gwarancji na 20 000 godzin eksploatacji bez konieczności wymiany lamp, toteż projektory można bez obaw instalować nawet w miejscach o bardzo utrudnionym dostępie.

„Wprowadzenie standardu 4K to dla firmy Epson ogromny krok i chcieliśmy mieć pewność, że wszystko będzie zrobione jak należy. Myślę, że udało nam się zrealizować to założenie w postaci modelu EB-L12000Q, który nie tylko obsługuje niewiarygodną rozdzielczość, ale też ma funkcje, których oczekiwał sektor wynajmu i instalacji, na przykład zgodność z poprzednimi modelami obiektywów i wymienne karty interfejsu. Równie ważny jest dla nas model EB-L20000U. To nasze pierwsze urządzenie w kategorii konkurencyjnych, kompaktowych modeli WUXGA o jasności 20 000 lumenów, wyposażone w te same funkcje co model 4K, dzięki czemu integracja z istniejącymi instalacjami jest wyjątkowo prosta” - komentuje Jakub Łapiński, Business Account Manager w Epson.

Model EB-L20000U będzie dostępny w sprzedaży od listopada 2018 roku, natomiast EB-L12000Q zostanie wprowadzony na rynek w styczniu 2019 r.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)