Epson wprowadza na rynek swój pierwszy laserowy projektor instalacyjny 3LCD 4K

Epson wprowadza na rynek swój pierwszy laserowy projektor instalacyjny 3LCD 4K

Epson wprowadza na rynek swój pierwszy laserowy projektor instalacyjny 3LCD 4K
Redakcja
07.02.2018 18:19, aktualizacja: 13.02.2018 11:38

Firma Epson wprowadziła na rynek dwa nowe laserowe projektory instalacyjne 3LCD, w tym model EB-L12000Q — pierwszy w branży projektor 3LCD o jasności 12 000 lumenów o rozdzielczości rzeczywistej 4K1 — oraz model EB-L20000U — pierwsze urządzenie firmy Epson w kategorii popularnych kompaktowych projektorów instalacyjnych WUXGA o jasności 20 000 lumenów. Projektory zaprojektowano z myślą o poszerzeniu oferty Epson kierowanej do wyższej klasy wypożyczalni sprzętu audiowizualnego. Są one przeznaczone do użytku na imprezach, festiwalach, atrakcjach turystycznych, targach, w dużych audytoriach i centrach handlowych, a także w biznesie i edukacji.

Modele EB-L12000Q i EB-L2000U mają taką samą obudowę — lekką, kompaktową konstrukcję, która ułatwia zintegrowanie urządzeń z istniejącą infrastrukturą. Oba modele są też kompatybilne z obiektywami obsługującymi rozdzielczość 4K zastosowanymi w projektorach Epson z serii EB-L1000, dzięki czemu wprowadzenie do instalacji rozdzielczości 4K nie wymaga dodatkowych kosztów ani wymiany obiektywów. Oba modele obsługują również standard HDR.

Instalację ułatwia nie tylko kompaktowa obudowa, ale i konstrukcja, która umożliwia montaż i projekcję pod dowolnym kątem, również w orientacji pionowej. Wbudowana kamera umożliwia zdalną diagnostykę. Można jej użyć w połączeniu z nowym oprogramowaniem Epson Professional Projector Tool na potrzeby konfigurowania instalacji złożonej z wielu urządzeń i wykorzystania zaawansowanych technik, takich jak łączenie krawędzi i projekcja metodą mappingu. Dodatkowo wymienne karty interfejsu zapewniają większą elastyczność i skalowalność z myślą o niedostępnych jeszcze interfejsach i standardach transmisji.

Dzięki szczelnej konstrukcji i wytrzymałej technologii nieorganicznego koła fosforowego nowe modele projektorów wyróżniają się najwyższą niezawodnością typu „zainstaluj i zapomnij”. Epson udziela również 5-letniej gwarancji na 20 000 godzin eksploatacji bez konieczności wymiany lamp, toteż projektory można bez obaw instalować nawet w miejscach o bardzo utrudnionym dostępie.

„Wprowadzenie standardu 4K to dla firmy Epson ogromny krok i chcieliśmy mieć pewność, że wszystko będzie zrobione jak należy. Myślę, że udało nam się zrealizować to założenie w postaci modelu EB-L12000Q, który nie tylko obsługuje niewiarygodną rozdzielczość, ale też ma funkcje, których oczekiwał sektor wynajmu i instalacji, na przykład zgodność z poprzednimi modelami obiektywów i wymienne karty interfejsu. Równie ważny jest dla nas model EB-L20000U. To nasze pierwsze urządzenie w kategorii konkurencyjnych, kompaktowych modeli WUXGA o jasności 20 000 lumenów, wyposażone w te same funkcje co model 4K, dzięki czemu integracja z istniejącymi instalacjami jest wyjątkowo prosta” - komentuje Jakub Łapiński, Business Account Manager w Epson.

Model EB-L20000U będzie dostępny w sprzedaży od listopada 2018 roku, natomiast EB-L12000Q zostanie wprowadzony na rynek w styczniu 2019 r.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)