Kingston IronKey D300 Serialized – na rynek trafiają nowe szyfrowane pamięci USB

Kingston wprowadza do sprzedaży nowe szyfrowane pamięci (depositphotos)
Kingston wprowadza do sprzedaży nowe szyfrowane pamięci (depositphotos)
Redakcja

21.01.2019 23:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kingston wprowadza do sprzedaży nowe, interesujące urządzenie, którym jest szyfrowany i zarządzany zewnętrzny nośnik USB. Docenią go wszyscy użytkownicy, którym zależy na bezpieczeństwie danych, co może okazać się istotne przede wszystkim w firmach.

Firma Kingston Digital Europe Co LLP, wytwarzająca urządzenia pamięci Flash spółka stowarzyszona firmy Kingston Technology Company Inc., największego na świecie producenta pamięci i rozwiązań technologicznych, poinformowała, że model zarządzany szyfrowanej pamięci USB Flash IronKey™ D300 Serialized (D300SM) jest już dostępny. W pełni szyfrowany, zarządzany napęd USB jest niezbędnym elementem pozwalającym nadążać za normami branżowymi, a zaawansowane szyfrowanie danych serii D300 sprawia, że napęd spełnia wymogi w zakresie przechowywania danych nakładane przez RODO i nowojorskie regulacje finansowe.

Model IronKey D300SM wymaga oprogramowania IronKey EMS lub SafeConsole® firmy DataLocker1, które umożliwia centralne zarządzanie dostępem i obsługę tysięcy odrębnych jednostek. Zarówno w chmurze, jak i lokalnie, urządzenie wymusza przestrzeganie określonych reguł, takich jak siła hasła i limit prób logowania, a także pozwala administratorom zdalnie wyłączać zgubione bądź skradzione napędy, resetować zapomniane hasła i znacznie więcej2. To pierwszy napęd IronKey obsługiwany przez oprogramowanie SafeConsole. Ułatwi to wdrożenie produktu u tych klientów, którzy korzystają już z tego rozwiązania.

Obraz

Pamięć IronKey D300SM jest zgodna ze standardem FIPS 140-2 Level 3 i używa sprzętowego szyfrowania AES z kluczem 256-bitowym w trybie XTS. Urządzenie ma unikalny numer seryjny i kod kreskowy, które są umieszczone na obudowie napędu. Pozwala to na znacznie skuteczniejsze i sprawniejsze wykonywanie czynności kontrolnych i inwentaryzacyjnych, ponieważ administrator sieci może po prostu zeskanować lub odczytać taki kod. Urządzenie jest również wyposażone w wirtualną klawiaturę, która pozwala użytkownikom wprowadzić hasło za pomocą kliknięć myszy. Dzięki temu, że nie trzeba korzystać z klawiatury fizycznej, funkcja ta chroni przed jakimikolwiek próbami rejestrowania wciśniętych klawiszy podczas korzystania z pamięci na innych komputerach.

„Wprowadzenie modelu zarządzanego napędu z opcją serializacji do naszej nagradzanej serii urządzeń IronKey D300 zapewnia firmie Kingston kompletną ofertę szyfrowanych pamięci USB dla organizacji każdego poziomu” — powiedział Pasi Siukonen, Technical Resources Group Team Leader na region EMEA w Kingston. „To nasza pierwsza szyfrowana pamięć USB kompatybilna z wieloma platformami, więc obecni klienci korzystający z IronKey EMS lub SafeConsole mogą z łatwością dodawać D300SM i wprowadzić go do funkcjonującego już w organizacji przepływu pracy”.

Pamięci D300SM — dostępne w wersjach o pojemności od 4 GB do 128 GB — są objęte ograniczoną 5-letnią gwarancją i bezpłatnym wsparciem technicznym, a także wyróżniają się niezawodnością, z której słynie marka Kingston.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)